آیا کرونا ویروس مانع ورزش کردن می شود؟
آیا کرونا ویروس مانع ورزش کردن می شود؟
در دوره اپیدمی کرونا در منزل بمانید و ورزش در خانه را حتما به مدت ۳۰ دقیقه برای کاهش استرس و حفظ سلامتی خود انجام دهید.

باشگاه خبرنگاران جوان: مسعود مردانی فوق تخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته کشوری کرونا گفت: ورزش در منزل را حتماً توصیه می‌کنیم که در این روز‌ها به مدت ۳۰ دقیقه انجام شود، اما نکته مهم ما در انجام ورزش این است که از حضور در محل‌های عمومی و پارک‌ها به دلیل فاصله و ارتباط نزدیک با دیگران و احتمال انتقال و انتشار ویروس پرهیز کنید.

مردانی افزود: اماکن عمومی و پارک‌ها که دست آلوده با وسایل عمومی ارتباط داشته است، یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا محسوب می‌شود.

فوق تخصص بیماری‌های عفونی گفت: همچنین در صورت تماس دست با وسایل پارک‌ها توصیه می‌شود حتما بعداز تماس، ضد عفونی و شستشوی دست با آب و صابون انجام شود.

عضو کمیته کشوری کرونا بیان کرد: توصیه ما برای قطع زنجیره انتقال و انتشار ویروس کرونا مبنی بر در خانه ماندن است و فعالیت‌های روزانه مانند ورزش را هم می‌توانیم در خانه انجام دهیم تا به کاهش استرس و حفظ سلامت خود کمک کنیم.

فوق تخصص بیماری‌های عفونی اظهار کرد: همچنین تا حد ممکن برای پیاده روی در محل‌های عمومی و پارک‌ها حضور پیدا نکنید و در صورت ضروری بودن این امر توصیه می‌شود بهداشت‌های فردی و عمومی مانند رعایت فاصله مناسب از دیگران، عدم حضور در مکان‌های پرجمعیت، شستن دست‌ها با آب و صابون و عدم تماس دست با وسایل عمومی پارک‌ها رعایت شود.

کدام ورزش در خانه مناسب شماست؟

ورزش در خانه شامل حرکات ورزشی ساده‌ای است که برای تمامی عضلات حرکت خاصی در نظر گرفته شده است که بدون نیاز به باشگاه رفتن تنها با صرف چند دقیقه در طول روز می‌توانید در خانه به تناسب اندام برسید که تمامی این حرکات بدون نیاز به مربی و و امکانات خاصی که تمام این حرکات با وزن بدن انجام می‌شود.

اولین گام برای ورزش در خانه گرم کردن بدن به شیوه صحیح است که با انجام حرکات کششی شروع می‌شود که این کشش در عضلات باعث افزایش دما بدن و اکسیژن رسانی بیشتر به سلول‌ها می‌شود، بهترین تایم ورزش هم بستگی به خودتان دارد که چه ساعت از شبانه روز شاداب هستید که هم صبح می‌توانید انجام دهید و هم بعد از ظهر یا شب. در ادامه با چند ورزش مناسب و تاثیر گذار آشنا می‌شویم:

همچنین بخوانید:  پس از تماس با این سطوح آلوده، دست خود را بشویید!

شنا سوئدی

این ورزش یک حرکت بسیار عالی و قدرتی است که تعداد زیادی از عضلات بالا تنه را درگیر می‌کند که بیشترین تاثیر را بر روی عضلات سینه، سرشانه، و بازو دارد. برای انجام این حرکت باید بر روی شکم دراز بکشید و بعد از اینکه بدن را به طور کامل کشیدید، سعی کنید تعادل خود را به کمک پنجه‌های پا و همچنین دست‌ها حفظ کنید. برای شروع به سمت پایین بروید و سپس به بالا بیایید.

طناب زدن

از حرکات ساده، اما تاثیر گذار ورزش در خانه محسوب می‌شود یک روش موثر برای داشتن اندامی بدون نقص و همچنین بهترین ورزش برای بالا بردن ظرفیت ریه‌ها و کمک کردن به بهبود گردش خون در بدن است.

طناب زدن بهترین راه برای سوزاندن کالری است و چرا که با بالا رفتن ضربان قلب و سرعت کالری سوزی روند چربی سوزی هم بالا می‌رود. طناب زدن یکی از موثرترین ورزش‌هایی است که برای قلب و عروق بسیار مناسب است، زیرا باعث بالا رفتن مقاومت فیزیکی بدن می‌شود.

دراز نشست

روش صحیح انجام حرکت: بر روی کمر خوابیده و زانو‌های خود را در یک زاویه ۹۰ درجه نگه دارید. دست‌های خود را در طرفین سر قرار دهید و نوک انگشت‌ها را به گوش خود بچسبانید.

قسمت پایین کمر خود را به زمین فشار داده و در همین حین شانه‌های خود را از زمین جدا کنید و چند اینچ بالا بیاورید – این اطمینان را حاصل کنید که قسمت پایین کمر شما در تمام طول تمرین در تماس با زمین می‌ماند. عضلات شکم را منقبض کرده، و فشار زیادی به آن‌ها وارد کنید، سپس به صورت کنترل شده و آرام، تیغه شانه‌های خود را بر روی زمین قرار دهید.