مصاحبه خواندنی با «کیسان دیباج» بازیگر سریال از سرنوشت
مصاحبه خواندنی با «کیسان دیباج» بازیگر سریال از سرنوشت
بازیگر نقش «سهراب» در سریال «از سرنوشت» گفت: درست است شخصیت من با سهراب تفاوت‌های بسیاری دارد، اما در برخی موارد شبیه به هم هستیم.

خبرگزاری فارس: «کیسان دیباج» بازیگر نقش «سهراب» در سریال «از سرنوشت» درباره اینکه آیا بعد از بازی در این سریال پیشنهاد جدیدی داشتید؟ گفت: چند پیشنهاد در سینما و تلویزیون داشتم که در حال بررسی آنها هستم‌‌.

وی درباره اینکه حضور در مدیوم ها برایم اولویتی ندارند، نیز بیان داشت: بیشترین موضوعی که برایم اهمیت دارد فیلم نامه است و فرقی ندارد در سینما باشد یا تلویزیون و تئاتر.

این بازیگر همچنین در پاسخ به این سوال که اگر نقشی شبیه به سهراب به شما پیشنهاد شود، می پذیرید؟ افزود: در انتخاب های بعدی سعی می کنم طوری تصمیم بگیرم که نقشی که می خواهم بازی کنم شبیه نقش سهراب نباشد و این طور نباشد که یک نقش را چند بار تکرار کنم، اما اگر این شخصیت را بخواهم باز هم تکرار کنم می توانم تفاوت هایی را در شخصیت ها ایجاد کنم تا شبیه به نقش قبلی نشود.

وی با اشاره به رزومه کاری خود نیز گفت: من دانشجوی رشته بازیگری هستم و در دانشگاه بازیگری خواندم و در تئاتر نیز با محمد یعقوبی و برخی دیگر از کارگردان ها همکاری کردم. اما اولین کار تصویری ام سریال «از سرنوشت» است.

دیباج درباره نحوه انتخاب شدن خود برای نقش سهراب نیز گفت: در پروسه پیش‌تولید این سریال که بسیار هم طولانی بود تصمیم بر این گرفتند که از بازیگران شناخته نشده برای ایفای نقش های اصلی سریال استفاده کنند. من هم به تست دادم و قبول شدم.

این بازیگر درباره تفاوت شخصیتی خودش و نقش سهراب نیز گفت: به طور قطع اغلب نقش ها با شخصیت بازیگرها متفاوت است و هنر یک بازیگر این است که بتواند این تفاوت را بین دو شخصیت ایجاد کند.

وی درباره تجربه همکاری با دو کارگردان در این سریال نیز بیان داشت: چالش جذابی بود چون که انگار در قالب یک پروژه دو کار متفاوت انجام دادیم. به این دلیل که هرکدام از کارگردان ها سلیقه و نوع نگاه خود را دارند که اتفاقا تجربه همه ما را بالا برد.

همچنین بخوانید:  چرا امیرحسین رستمی بازیگر، اینبار مجری مسابقه شوتبال در شبکه نسیم شد؟

این بازیگر درباره اینکه آیا بچه های پرورشگاهی را از نزدیک دیده بودید؟ گفت: زمانی که همه بازیگران جوان سریال به کار اضافه شدن به سرعت تولید آغاز شد و ما زمان زیادی برای تحقیق و مطالعه درباره کودکان پرورشگاهی نداشتیم اما اتفاق خوبی که در این بین افتاد این بود که تیم نویسنده های این سریال با تحقیق و آگاهی کامل درباره این بچه ها مشغول نگارش شدند و فیلمنامه کامل در اختیار ما قرار گرفتن ادامه نیز برای اینکه نقش ها بهتر درآید با کارگردان و نویسنده ها مشورت می کردیم فیلم‌هایی دیدیم و تحقیق هایی کردیم که خیلی کمک مان کرد و سعی کردیم از این طریق خود را به فضای این بچه ها که در پرورشگاه زندگی می کرد نزدیک کنیم.

وی درباره علاقه شخصی خود به شخصیت سهراب نیز گفت: درست است که شخصیت من با سهراب تفاوت های بسیاری دارد اما در برخی موارد شبیه به هم هستیم و به همین خاطر درون گرایی و متانت سهراب را بسیار دوست داشتم. شاید یکی از دلیل علاقمندی های من و دارا به شخصیت‌هایی که بازی کردیم این است که مدت زمان طولانی با این نقش ها درگیر بودیم.

سریال «از سرنوشت» به کارگردانی علیرضا بذرافشان و محمدرضا خردمندان هر شب از شبکه دو پخش شد.