عکس و بیوگرافی کیمیا بابائیان + همسرش و خانواده‌اش
عکس و بیوگرافی کیمیا بابائیان + همسرش و خانواده‌اش
کیمیا بابائیان بازیگر و عکاس جوان ایرانی در بیست و چهارم دی ماه سال ۱۳۶۵ در اصفهان به دنیا آمد. وی علاوه بر بازیگری، به منشی گری صحنه و نیز دستیاری کارگردانی نیز فعالیت داشته

نمکستان: کیمیا بابائیان بازیگر و عکاس جوان ایرانی در بیست و چهارم دی ماه سال ۱۳۶۵ در اصفهان به دنیا آمد. وی علاوه بر بازیگری، به منشی گری صحنه و نیز دستیاری کارگردانی نیز فعالیت داشته و اولین تجربه بازیگریش در فیلمی بود که تهیه کنندگیش را پدرش بر عهده داشت و پس از آن در سریال ها و فیلم های سینمائی متعددی جلوی دوربین رفت. نگاهی می کنیم به کارنامه هنری و زندگی شخصی وی.

کیمیا بابائیان عکس کیمیا بابائیان و همسرش بیوگرافی کیمیا بابائیان

تحصیلات :

کیمیا بابائیان در دبیرستان سوره، رشته نمایش خواند و برای ادامه تحصیلات آکادمیک، عکاسی را برگزید.

زندگی خانوادگی :

پدرش، داریوش بابائیان، بازیگر، تهیه کننده و کارگردان است اما مخاطبان سینمای ایران با او آشنائی چندانی ندارند او متولد اول تیرماه ۱۳۳۲ در اصفهان است و در طول فعالیتهای کاری خود جوایزی را از جشنواره های داخلی و خارجی کسب کرده است. بیشتر سینماگران ایرانی او را به عنوان یک تهیه کننده سرشناس می شناسند تا کارگردان و نویسنده و بازیگر.

او در شش فیلم بلند سینمائی به عنوان بازیگر حضور پیدا کرده و تهیه کنندگی آثار متعدد سینمائی را در کارنامه خویش دارد. دختران انتظار با بازی نیکی کریمی و پارسا پیروزفر، شور عشق با بازی بهرام رادان و مهناز افشار و زهر عسل با بازی محمد رضا گلزار از جمله فیلمهای سینمائی شناخته شده ای هستند که داریوش بابائیان تهیه کننده آن بوده است. کیمیا به واسطه پدرش وارد فعالیتهای سینمائی و بازیگری شد و در فیلمهایی که پدر او کارگردانی کرده، همواره نقش آفرینی نموده است. یک برادر به نام کیان دارد که او نیز مانند پدرش تهیه کننده سینما است و کیمیا بابائیان در یک فیلم که برادرش آن را تهیه کرده بود نیز به ایفای نقش پرداخت.

کیمیا بابائیان

فعالیتهای بازیگری :

در سن ۱۶ سالگی برای اولین بار جلوی دوربین بهروز خلجی رفت و در فیلمی به نام من نه منم حضور یافت که بازیگرانی چون همایون ارشادی، لاله صبوری و افشین سنگ چاپ، با وی هم بازی بودند. تهیه کننده این فیلم پدرش، داریوش بابائیان بود. داستان این مجموعه تلویزیونی در مورد کلاهبرداریها و اخاذیهای یک دائی و خواهرزاده بود. این سریال در زمان پخشش با سانسور و ممیزیهای فراوانی روبه رو شد به طوری که به گفته عوامل سریال قسمت آخر فیلم به کلی دگرگون شد و تغییر جهت داد و از ایده اصلی و مورد نظر کارگردان و نویسنده بسیار دور شد.

همچنین بخوانید:  عکس های بازیگران ، داستان و زمان پخش سریال چرخ فلک از شبکه یک

او در سال ۸۸ در فیلمی به نام محله من به کارگردانی محسن ربیعی بازی کرد که این بار تهیه کننده فیلم برادرش کیان بود. فیلمی نه چندان مشهور که موفقیت چندانی برای کیمیا به ارمغان نیاورد. فوتیالیها نیز نام دیگر فیلمیست که او در آن به عنوان بازیگری در قاب سینما دیده شد. فوتبالی ها را عباس خواجه وند کارگردانی کرده بود و بازهم داریوش، پدر کیمیا تهیه کننده آن بود.

وی پس از آن در فیلمهای تلویزیونی و سینمائی متعددی همچون: رد پای نی لبک، کباب غاز، تفکر و نیز بی دل حضور پیدا کرد که هیچکدام از آنها نتوانستند عیار بازیگری وی را مشخص کنند و همچنین به چهره شدن او نیز کمک چندانی نکردند. شاید اگر کیمیا در یک خانواده اهل سینما به دنیا نمیامد هیچگاه حتی به عنوان بازیگری دسته چندم نیز در فیلمها و سریالها هنرنمائی میکرد.

بیوگرافی و عکس های شخصی و دیده نشده کیمیا بابائیان

فیلم های سینمایی :

 • جوانه ایرانی
 • مادر
 • محله ی من
 • فوتبالی ها
 • راز دشت تاران
 • بی دل
 • تفکر
 • این جا تاریک نیست
 • کباب غاز
 • سیاره ای به نام باگبو
 • رده پای نیلبک

سریال ها :

 • من نه منم
 • فرزندان ایران
 • هفت
 • نفس های گرم

صفحه اینستاگرام کیمیا بابائیان :

کیمیا با آیدی kimiababaian در اینستاگرام مشغول به فعالیت می باشد. طرفداران این بازیگر می توانند با دنبال کردن صفحه اش عکس های جدیدش را مشاهده نمایند.

عکس های جدید کیمیا بابائیان

عکس های جدید کیمیا بابائیان

زندگینامه کیمیا بابائیان

بیوگرافی و عکس های شخصی و دیده نشده کیمیا بابائیان

عکس های دیده نشده کیمیا بابائیان

تصاویر و زندگینامه کیمیا بابائیان