گسترش کسب و کارم من را ثروتمند کرد
گسترش کسب و کارم من را ثروتمند کرد
من در حوزه خشکبار خرید و فروش می کردم و مغازه ای کوچک داشتم که به صورت آنلاین هم گاهی محصولاتم را به فروش می رساندم

من در حوزه خشکبار خرید و فروش می کردم و مغازه ای کوچک داشتم که به صورت آنلاین هم گاهی محصولاتم را به فروش می رساندم. یک روز که در مغازه نشسته بودم با سایتی آشنا شدم که آموزش تجارت الکترونیکی را به افراد علاقه مند به تجارت آموزش می داد و تصمیم گرفتم من هم در این حوزه فعالیت کنم و توانستم با تجارت پسته امروز تاجری بسیار موفق شوم.

پسته خندان امروز

پسته خندان امروز

لازم به ذکر است که کشور چین در بین بزرگ ترین وارد کننده های پسته خندان امروز از ایران محسوب می شود که هر ساله بخشی از نیاز بازار خود را از ایران تامین می کند.

روابط تجاری بین ایران و چین در سطح بالایی ادامه دارد و برای همین است که ارزش تبادلات تجاری بین دو کشور به میلیاردها دلار می رسد.

با این وجود سهم پسته صادراتی در این مبادلات در بخشی از این مبادلات میلیارد دلار بوده است که بخشی از درآمد ارزی کشور را تشکیل می دهد.

با توجه به طعم منحصر به فرد پسته ایران شاید بتوان سهم بیشتری از بازار این کشور را در اختیار گرفت.

با این وجود کشور آمریکا نیز شاید توان صادرات پسته به چین را داشته باشد و برای همین برای ما به عنوان یک رقیب در بازار داخلی این کشور پر جمعیت شناخته می شود.

صادرات پسته خندان کرمان

صادرات پسته خندان کرمان

آیا می دانید میزان صادرات پسته خندان کرمان به کشور چین در سال ۱۴۰۰ چقدر بوده است و ارزش صادرات این محصول به این کشور چند میلیون دلار است؟

چین یکی از بزرگ ترین کشورهای دنیا است که با دارا بودن بازار مصرف بزرگ و جمعیت میلیاردی خود یکی از بازارهای مصرف در دنیا است که نیاز به واردات حجم بالایی از محصولات کشاورزی و مواد اولیه دارد.

با این وجود میزان صادرات پسته مرغوب تولید شده در کشور ما به کشور چین در حدود چند صد میلیون دلار بیشتر نیست و به همین دلیل می توان با توسعه تجارت موفق به کسب سهم بیشتری از بازار بزرگ این کشور شد.

همچنین بخوانید:  هیجان در تخفیفان؛ پیشنهادهای ویژه در ماه مهمانی خدا

شیرینی پسته خندان

شیرینی پسته خندان

علاوه بر این امکان استفاده شیرینی پسته خندان برای تزئین انواع دسر و یا بستنی می تواند به عاملی برای نیاز به تامین بازار کشورهای خارجی تبدیل شده و باعث رونق صادرات پسته ایران به کشورهای آسیای شرقی شود.

البته به نظر می رسد که بازار کشورهایی مانند کره جنوبی بسیار جذاب تر باشد و امکان صادرات با قیمت بالاتر به این کشور وجود داشته باشد.

با این وجود قیمت جهانی پسته به طور معمول مشخص است و برای همین است که حاشیه سود یک صادر کننده در این بازار نسبتا ثابت خواهد بود.

با این وجود در صورت نیاز به صادرات پایدار به کشورهای هدف که خریداران خوبی در آنها برای پسته صادراتی ایران وجود دارد باید قبل از هر چیز به کیفیت پسته های صادراتی توجه شود.