۵ گیاه که مغز را تقویت و حافظه را افزایش می دهند
۵ گیاه که مغز را تقویت و حافظه را افزایش می دهند

گیاهان تقویت کننده مغز کدامند نمکستان : ادویه جات بخش عظیمی از مواد غذایی را که شما مصرف میکنید تشکیل میدهند. ادویه جات جدای خواص زیادی که دارند و باعث لاغری نیز میشوند، مغز را تقویت کرده و به افزایش حافظه، کاهش اضطراب و محافظت از مغز در برابر تومورها کمک میکند. ما در ادامه […]

گیاهان تقویت کننده مغز کدامند

گیاهان تقویت کننده مغز : ۵ گیاه که مغز را تقویت و حافظه را افزایش میدهند

نمکستان : ادویه جات بخش عظیمی از مواد غذایی را که شما مصرف میکنید تشکیل میدهند. ادویه جات جدای خواص زیادی که دارند و باعث لاغری نیز میشوند، مغز را تقویت کرده و به افزایش حافظه، کاهش اضطراب و محافظت از مغز در برابر تومورها کمک میکند. ما در ادامه ی این مطلب در بخش رژیم غذایی نمکستان گیاهان تقویت کننده مغز را لیست کرده ایم. با ما همراه باشید :

بابونه ، گیاهان تقویت کننده مغز

بابونه :

بابونه حاوی ترکیباتی است که میتواند گیرنده های موود برای دریافت یک سری مواد شیمیایی در مغز را محدود نماید. که در نتیجه ی این عمل علائم افسردگی کاهش میابد. بنابراین بابونه یک گیاه است که دمنوش آن باعث تمدد اعصاب و جلوگیری از افسردگی میشود.

زردچوبه ، گیاهان تقویت کننده مغز

زرد چوبه :

ماکروفاژها سلول های ایمنی در بدن هستند که ذرات خارجی را نابود میکنند. اما اگر ماکروفاژ ها نتوانند به درستی کار کنند، پلاک‌های بتا آمیلوئید در بدن افزایش پیدا میکند که در نتیجه بیماری افسردگی ایجاد میشود. در زردچوبه ذراتی وجود دارد که به عملکرد ماکروفاژها  کمک میکند که این امر علاوم افسردگی را کاهش میدهد.

سیر ، گیاهان تقویت کننده مغز

سیر :

اخیرا پزشکان به این نتیجه رسیده اند که یک سری ترکیبات فعال خاص در بدن وجود دارد که میتواند سلول های سرطانی را از بین ببرد. در کل سیر یک ماده ی غذایی بسیار مفید است.

رزماری ، گیاهان تقویت کننده مغز

رزماری :

رزماری یکی دیگر از گیاهانی است که برای بهبود حافظه و بخاطر سپاری رویدادها بسیار مفید است. بوی روغن رزماری می‌تواند حافظه آیشنده نگر را در افراد بهبود ببخشد. در واقع رزماری و ترکیبات آن حضور ذهن را نسبت به آینده و اتفاقاتش زیاد میکند.

نعنا ، گیاهان تقویت کننده مغز

نعنا :

نعنا و یا چای نعنا میتواند حافظه طولانی مدت،حافظه و هوشیاری را افزایش دهد. نعنا تاثیر خیلی خوبی بر عملکرد مغز و حافظه دارد که جدای این خواص برای جلوگیری از تهوع نیز بسیار پر کاربرد میباشد.

همچنین بخوانید:  توفو (پنیر سویا) چیست و چه خواصی دارد؟

گیاهان تقویت کننده مغز

۵ گیاه که مغز را تقویت و حافظه را افزایش می دهند

منبع : نمکستان