آموزش کامل طرز تهیه ترشی لیمو ترش خوشمزه
آموزش کامل طرز تهیه ترشی لیمو ترش خوشمزه

آموزش کامل طرز تهیه ترشی لیمو ترش خوشمزه نمکستان» برای این پست آموزش طرز تهیه ترشی لیمو را آماده کرده ایم برای مشاهده دستور ترشی، این پست را دنبال کنید مواد لازم برای ترشی لیمو لیموی تازه ۵۰۰ گرم فلفل تند قرمز ۳ عدد زردچوبه یک قاشق غذاخوری نمک یک و نیم قاشق غذاخوری فلفل […]

آموزش کامل طرز تهیه ترشی لیمو ترش خوشمزه

ترشی لیمو , طرز تهی ترشی لیمو , طرز تهیه ترشی لیمو ترش

نمکستان» برای این پست آموزش طرز تهیه ترشی لیمو را آماده کرده ایم برای مشاهده دستور ترشی، این پست را دنبال کنید

مواد لازم برای ترشی لیمو

لیموی تازه ۵۰۰ گرم
فلفل تند قرمز ۳ عدد
زردچوبه یک قاشق غذاخوری
نمک یک و نیم قاشق غذاخوری
فلفل دلمه رنگی ۱ عدد

 ترشی پیاز , ترشی پیاز ریز , ترشی پیاز قرمز

طرز تهیه ترشی لیمو ترش

ابتدا لیموی سالم بدون لک را می شوییم، یک روز می گذاریم آبش برود بعد خرد می کنیم. هر لیمو را شش قسمت می کنیم. تخم های آن را در می آوریم. اگر هسته لیمو داخل آن بماند ترشی را تلخ می کند. ترشی لیمو با خوراک ماهی، مرغ، لوبیا پلو و غذاهایی که نانی نباشد خیلی لذیذ است.

 رب انار , طرز تهیه رب انار ترش , خواص رب انار

این ترشی تند است و در عربستان تهیه می شود و آن را تند تهیه می کنند. تکه های لیمو را داخل ظرف مورد نظر ریخته و فلفل قرمز، زردچوبه، نمک را روی آن می ریزیم و مخلوط می کنیم و یک پارچه روی ظرف می کشیم و ۳ روز بیرون از یخچال می گذاریم بماند. گهگاهی مواد را با قاشق یا هر وسیله خشک دیگر هم می زنیم.

درست کردن ترشی با آب گوجه فرنگی,طرز تهیه سالاد مشهدی

دقت کنید قاشقی که مواد را با آن هم می زنیم، باید حتماً خشک باشد و آبدار نباشد. بعد از ۳ روز که مواد را خوب هم زده ایم و آب غلیظی در آن ایجاد شده است، داخل ظرف مورد نظر ریخته و در آن را محکم می بندیم و می گذاریم برسد. این ترشی در یخچال و جای خنک بعد از چند ماه می رسد و در جای گرم بعد از یک ماه می رسد و قابل مصرف است.

 نحوه درست کردن ترشی هویج و ترب سفید,مواد لازم برای ترشی هویج و ترب سفید

این ترشی سرکه ندارد و برای کسانی که سرماخوردگی دارند و نمیتوانند ترشی دیگر مصرف کنند خیلی مناسب است. تندی ترشی را میتوان کم یا زیاد کرد. برای خوب جلوه دادن این ترشی میتوان فلفل سبز تازه یا فلفل دلمه نیز خرد کرده و به آن اضافه کرد که تاثیری در طعم آن ندارد و فقط برای ظاهر آن است.

همچنین بخوانید:  آموزش طرز تهیه ترشی هویج و ترب سفید مخصوص خانگی

آموزش کامل طرز تهیه ترشی لیمو ترش خوشمزه