آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه حلیم گندم سنتی و خوشمزه مثل نذری
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه حلیم گندم سنتی و خوشمزه مثل نذری

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه حلیم گندم سنتی و خوشمزه مثل نذری نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه حلیم گندم خوشمزه را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید. مواد لازم مقدار مواد گندم ۳۰۰ گرم گوشت بوقلمون ، مرغ یا گوسفند ۳۰۰ گرم شکر […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه حلیم گندم سنتی و خوشمزه مثل نذری

حلیم گندم با گوشت,حلیم گندم با مرغ,حلیم گندم خوشمزه,حلیم گندم

حلیم گندم

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه حلیم گندم خوشمزه را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم مقدار مواد
گندم ۳۰۰ گرم
گوشت بوقلمون ، مرغ یا گوسفند ۳۰۰ گرم
شکر و دارچین به مقدار لازم
آب ۱۰ لیوان
روغن یا کره به مقدار لازم
زردچوبه نصف قاشق چایخوری
پیاز ۱ عدد
نمک ۱ قاشق چایخوری

آش رشته خوشمزه,آش رشته نذری,آش رشته

طرز تهیه حلیم گندم با گوشت,دستور پخت حلیم گندم با مرغ,حلیم گندم خوشمزه,حلیم گندم

حلیم گندم با دارچین

طرز تهیه حلیم گندم

با آموزش طرز تهیه حلیم گندم با گوشت از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه حلیم گندم ابتدا گندم را از شب قبل در آب می گذاریم تا کاملا خیس بخورد و هنگام پخت خوب لعاب بیندازد.

گوشت را داخل یک قابلمه کوچک می ریزیم و دو لیوان آب اضافه می کنیم ، سپس پیاز را پوست می گیرم و داخل قابلمه می اندازیم. قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و زردچوبه را نیز به گوشت اضافه می کنیم.

اجازه می دهیم گوشت به صورت ملایم کاملا بپزد ، زمانی که گوشت اماده شد آنرا به صورت ریش ریش خرد می کنیم. گندم را به صورت جداگانه با یک لیتر آب داخل قابلمه ای می ریزیم تا خوب بپزد و نرم شود.

باید گندم را هر ۵ دقیقه یک بار هم بزنیم تا ته نگیرد. بعد از اینکه گندم آماده شد آنرا با گوشت مخلوط می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم . در مدت اماده شدن حلیم باید مکدام انرا هم بزنیم تا ته نگیرد.

بعد از اینکه حلیم گندم ما اماده شد می توانیم روی ان را با دارچین و شکر تزیین کنیم و مقداری روغن بیا کره هم برای خوشمزه تر شدنش اضافه کنیم و سپس با نان بربری یا نان سنگک سرو کنیم.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه خوراک شامی دریایى

طرز تهیه شله زرد,شله زرد قالبی,شله زرد مجلسی,شله زرد نذری,شله زرد

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه حلیم گندم سنتی و خوشمزه مثل نذری