دستور قدم به قدم طرز تهیه سالاد اندونزی خوشمزه و مجلسی با کلم برگ
دستور قدم به قدم طرز تهیه سالاد اندونزی خوشمزه و مجلسی با کلم برگ

دستور مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد اندونزی اصل خوشمزه و مجلسی سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سالاد اندونزی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید. دستور سالاد اندونزی نمکستان با کالباس تهیه شده است ، در صورتی […]

دستور مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد اندونزی اصل خوشمزه و مجلسی

سالاد اندونزی خوشمزه,سالاد اندونزی با کشمش,سالاد اندونزی اصل,سالاد اندونزی با کلم,سالاد اندونزی

سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سالاد اندونزی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

دستور سالاد اندونزی نمکستان با کالباس تهیه شده است ، در صورتی که می توانید از تخم مرغ پخته و مرغ آبپز هم بجای کالباس استفاده کنید که به ذائقه شما بر می گردد. با توجه به ذائقه خود می توانید از سیب زمینی آبپز و کشمش هم در سالاد اندونزی بهره ببرید.

مواد لازم سالاد اندونزی

  • کالباس سیصد گرم
  • کنسرو ذرت نصف لیوان
  • کنسرو نخود فرنگی نصف لیوان
  • هویج دو عدد
  • خیار شور چهار عدد
  • سس مایونز به مقدار لازم
  • کلم برگ قرمز خرد شده یک لیوان
  • کلم برگ سفید خرد شده دو لیوان
  • آبلیمو یا لیموی تازه به میزان لازم

سالاد ماکارونی با مرغ,سالاد ماکارونی ساده,سالاد ماکارونی خوشمزه,سالاد ماکارونی مجلسی,سالاد ماکارونی

طرز تهیه سالاد اندونزی

با آموزش طرز تهیه سالاد اندونزی از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه سالاد اندونزی ابتدا کلم های سفید و قرمز را بصورت رشته ای خرد می کنیم . توجه داشته باشید نوع برش شما و اندازه های رشته های کلم در زیبایی سالاد اندونزی تاثیر بالایی دارد.

اگر می خواهید سالاد زیبایی داشته باشید حتما از ابزارهایی استفاده کنید که بصورت یک اندازه کلم را رشته ای می کنند. ظرفی گود و بزرگ مانند کاسه سالاد خوری انتخاب می کنیم و کلم ها را بعد از خرد کردن داخلش می ریزیم. خیار شور را نیز به صورت رشته ای و بسیار نازک برش می زنیم و به ظرف سالاد اضافه می کنیم.

سپس کالباس را مجدداد به همین صورت به شکل رشته ای خرد می کنیم و اضافه می کنیم. بعد از اینکه کالباس را اضافه کردیم کمی مواد را به اهستگی مخلوط می کنیم. اگر با سرعت مواد را مخلوط کنید کالباس ها خرد می شوند ، البته این موضوع به نوع کالباس شما هم بستگی دارد.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد میموسا یا گل ابریشم خوشمزه

سپس هویج پخته شده را به صورت رشته ای رنده می کنیم و به همراه نخود فرنگی و ذرت به سالاد اضافه می کنیم. مواد را بخوبی با هم مخلوط می کنیم و به سراغ سس سالاد می رویم. برای تهیه سس در کاسه ای جداگانه سس مایونز را به همراه نمک و فلفل سیاه بخوبی مخلوط می کنیم ، در صورت تمایل کمی آب لیموی تازه هم به سس اضافه می کنیم .

برای زیباتر شدن سالاد می توانیم سس را رنگی کنیم ، مثلا با مقداری زعفران آب کرده می توانیم سس را زرد یا نارنجی رنگ کنیم که تاثیر بسزایی روی زیبایی سالاد ما خواهد داشت. البته این موضوع فقط سلیقه ای هست.

بعد از اینکه مواد سس را با قاشق خوب مخلوط کردیم ، آنرا به سالاد اضافه می کنیم و خوب هم میزنیم تا همه جای سالاد به سس آغشته شود. برای آماده شدن سالاد آنرا داخل یک ظرف درب بسته می گذاریم ، اگر موجود نبود روی کاسه سلفون می کشیم.

سپس سالاد اندونزی را به مدت حداقل ۳ ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا خوب سرد شود. سپس با کشمش ، مغز گردو و … تزیین می کنیم و نوش جان می کنیم. در صورت تمایل می توانیم مواد دیگری نیز به سالاد اندونزی خود اضافه کنیم.

دستور مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد اندونزی اصل خوشمزه و مجلسی