آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه خوشمزه و اصیل آبادانی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه خوشمزه و اصیل آبادانی

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه خوشمزه و اصیل آبادانی سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سمبوسه خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید. مواد لازم سمبوسه کره ۲ قاشق چایخوری نمک ۱ قاشق چایخوری آب ولرم نصف […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه خوشمزه و اصیل آبادانی

سمبوسه آبادانی,سمبوسه ایرانی,سمبوسه خوشمزه,سمبوسه مجلسی,سمبوسه با گوشت

سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سمبوسه خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم سمبوسه

 • کره ۲ قاشق چایخوری
 • نمک ۱ قاشق چایخوری
 • آب ولرم نصف لیوان
 • آرد ۲ لیوان
 • پیاز ۲ عدد
 • سیر ۳ حبه
 • سیب زمینی ۱ عدد
 • فلفل دلمه ای ۱ عدد
 • گشنیز ۲ قاشق غذاخوری
 • گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
 • فلفل سیاه و قرمز به مقدار لازم
 • رب گوجه فرنگی ۳ قاشق غذاخوری
 • روغن سرخ کردنی به میزان کافی

فلافل عربی,فلافل بندری,فلافل خوزستانی,فلافل

طرز تهیه سمبوسه

ابتدا پیاز را نگینی خرد می کنیم ، یک تابه بزرگ روی اجاق گاز قرار می دهیم و با مقدار کمی روغن پیازها را تفت می دهیم سپس سیرها را خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. بعد از اینکه پیاز و سیر نرم شدند فلفل دلمه ای را خیلی ریز خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم . کمی تفت می دهیم و گوشت چرخ رکده را به تابه اضافه می کنیم. مواد را تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند ، پس از اینکه رنگ گوشت تغییر کرد ، رب گوجه فرنگی را به همراه گشنیز ، فلفل و نمک به تابه اضافه می کنیم.

پس از اینکه مواد خوب مخلوط شدن تابه را از روی حرارت بر میداریم و مواد را کنار می گذاریم. سپس سیب زمینی ها را نگینی خرد می کنیم و در تابه ای جداگانه تفت می دهیم تا خوب نرم شوند. نباید بیش از حد تفت دهیم که سیب زمینی خشک شود. پس از اینکه سیب زمینی اماده شد آن را به مخلوط گوشت که قبلا آماده کرده ایم اضافه می کنیم.

برای نان سمبوسه می توانیم خودمان نان را تهیه کنیم یا از نان لواش استفاده کنیم. در این آموزش ما خودمان خمیر سمبوسه را تهیه می کنیم. یک کاسه بزرگ انتخاب می کنیم و نصف لیوان آب ولرم داخلش می ریزیم سپس آرد ، کره و ۱ قاشق چایخوری نمک داخل کاسه می ریزیم. حالا باید مواد را آنقدر مخلوط کنیم تا خمیری بدست بیاید که به دست نچسبد . اگر خمیر به دستتان چسبید کمی آرد اضافه کنیم تا جایی که خمیر آماده شود.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه پنیر خانگی خوشمزه با شیر و سرکه

سپس خمیر را داخل یک کیسه فریزر می گذاریم و در جایی با حرارات بالا مثل کنار شوفاژ یا بخاری قرار می دهیم تا استراحت کند و ور بیاید. پس از استراحت خمیر یک سطح صاف مانند پشت سینی آماده می کنیم و رویش کمی آرد می پاشیم سپس خمیر را رویش قرار می دهیم و با وردنه آنرا نازک می کنیم و با یک شیء مربع شکل روی خمیر قالب می زنیم و مربع ها را جدا می کنیم و کنار می گذاریم.

حالا وقت ان رسیده که سمبوسه ها را بپیچیم ، برای این منظور داخل هر خمیر مربع شکل مقداری از مواد سمبوسه می ریزیم و لبه های خمیر را به شکلی روی هم می چسبانیم که سمبوسه به شکل مثلث در بیاید. برای اینکه لبه های خمیر راحت بچسبد کمی با آب نم دارش می کنیم و با چنگال روی لبه های خمیر فشار می دهیم تا هنگام سرخ کردن سمبوسه جدا نشود. بعد از اینکه تمام سمبوسه ها را اماده کردیم در تابه ای گود با روغن فراوان سرخ می کنیم.

شعله زیر تابه باید خیلی ملایم باشد ، اگر کمی حرارت بالا باشد سریع روی سمبوسه ها سرخ می شود و داخلش خام میماند. بعد از اینکه تمام سمبوسه ها را سرخ کردیم با سس کچاب تند سرو می کنیم. اگر از نان لواش برای سمبوسه تان استفاده کردید باید نان را بصورت طولی با قطر تقریبا ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر برش بزنید ، سپس مقداری از مایه سمبوسه را داخل نان قرار دهید و نان را بپیچید تا به شکل مثلث در بیاید.

سمبوسه از لذیذترین غذاهای جنوب کشور است که در حال حاضر در کل کشور تهیه می شود. این غذای خوشمزه در کنار فلافل تهیه می شود و در دکه های خیابانی فروخته می شود.

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه خوشمزه و اصیل آبادانی