آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی کشمشی خوشمزه خانگی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی کشمشی خوشمزه خانگی

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی کشمشی خوشمزه خانگی سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه شیرینی کشمشی از معروف و محبوب ترین شیرینی ها موجود در کشورمان را آماده کرده ایم برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی ، این پست را دنبال کنید. مواد لازم آرد یک و نیم لیوان […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی کشمشی خوشمزه خانگی

شیرینی کشمشی ترد,شیرینی کشمشی خوشمزه,شیرینی کشمشی شف طیبه,شیرینی کشمشی

سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه شیرینی کشمشی از معروف و محبوب ترین شیرینی ها موجود در کشورمان را آماده کرده ایم برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم

  • آرد یک و نیم لیوان
  • پودر قند یک لیوان
  • کره 150 گرم
  • تخم مرغ 2 عدد
  • کشمش پلویی نصف لیوان
  • اسانس وانیل نصف قاشق چایخوری

شیرینی کشمشی ترد,شیرینی کشمشی خوشمزه,شیرینی کشمشی شف طیبه,شیرینی کشمشی

طرز تهیه

با آموزش طرز تهیه شیرینی کشمشی از سری آموزش های شیرینی پزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه شیرینی کشمشی ابتدا باید فر را اماده کنیم تا زمانی که مواد شیرینی آماده پخت شد  معطل گرم شدن فر نشویم. به همین منظور فر را روشن می کنیم و روی دمای 160 درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا گرم شود.

کره و تخم مرغ را حدود نیم ساعت قبل تر از شروع به تهیه شیرینی از یخچال خارج می کنیم تا دماشون با دمای محیط یکی شود. یک کاسه بزرگ انتخاب می کنیم و کره نرم شده را داخلش می ریزیم.سپس پودر قند و وانیل را به کاسه اضافه می کنیم . مواد را با همزن آنقدر می زنیم تا کاملا یکدست شوند و رنگشان کرمی شود.

بعد از اینکه مواد داخل کاسه یکدست شد ، تخم مرغ را یک به یک به کاسه اضافه می کنیم ، و مواد را دوباره با همزن آنقدر می زنیم تا یکدست شوند. باید یک تخم مرغ را که اضافه کردیم مواد را به همزن خوب بزنیم تا یکدست شوند سپس تخم مرغ بعدی را اضافه کنیم.

وقتی تخم مرغ های را اضافه کردیم و خوب مواد را زدیم کشمش را به مایه شیرینی اضافه می کنیم و کمی مواد را با قاشق مخلوط می کنیم . سپس آرد را روی مواد شیرینی الک می کنیم و با قاشق مواد را می زنیم تا کاملا مخلوط و یکدست شوند. داخل سینی فر یک کاغذ روغنی قرار می دهیم و مایه شیرینی را با فاصله مناسب با قاشق روی سینی فر می ریزیم.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه کیک یزدی بسیار خوشمزه در منزل

توجه داشته باشید زمانی که شیرینی شروع به پختن کند مایه پهن و نازک می شود و شبیه شیرینی کشمشی داخل قنادی ها می شود. سینی را داخل فر که در مرحله اول روشن کردیم قرار می دهیم و تقریبا 15 دقیقه زمان نیاز است تا شیرینی کشمشی ما آماده شود.

توجه داشته باشید از روی ظاهر شیرینی هم می شود متوجه شد که آماده شده است یا خیر ، به این صورت که زمانی که لبه های شیرینی ها طلایی رنگ شد آماده هستند و می توانید از فر خارجشان کنید.پس از اینکه شیرینی ها را از فر خارج کردید صبر کنید تا خنک شوند سپس از روی کاغذ روغنی جمعشان کنید.

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی کشمشی خوشمزه خانگی