آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه مرغ پرتقالی خوشمزه و مجلسی با قارچ
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه مرغ پرتقالی خوشمزه و مجلسی با قارچ

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه مرغ پرتقالی خوشمزه و مجلسی با قارچ نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه مرغ پرتقالی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید. مواد لازم مقدار مواد سینه مرغ ۶۰۰ گرم قارچ ۲۵۰ گرم ژامبون ۱۰۰ گرم […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه مرغ پرتقالی خوشمزه و مجلسی با قارچ

مرغ پرتقالی خوشمزه,مرغ پرتقالی مجلسی,مرغ پرتقالی

مرغ پرتقالی فرانسوی

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه مرغ پرتقالی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم مقدار مواد
سینه مرغ ۶۰۰ گرم
قارچ ۲۵۰ گرم
ژامبون ۱۰۰ گرم
پرتقال ۴ عدد
رازیانه ۱ عدد
کره ۲ قاشق سوپ‎خوری
روغن زیتون ۲ قاشق سوپ‎خوری
ادویه فرانسوی ۲ قاشق چای‌خوری
نمک و فلفل به مقدار لازم
پیاز درشت یک عدد

ته چین مرغ مجلسی,ته چین مرغ ساده,ته چین مرغ قالبی,ته چین مرغ خوشمزه,ته چین مرغ

طرز تهیه مرغ پرتقالی خوشمزه,دستور پخت مرغ پرتقالی مجلسی,مرغ پرتقالی

مرغ پرتقالی با سس پرتقال

طرز تهیه مرغ پرتقالی

با آموزش طرز تهیه مرغ پرتقالی از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه مرغ پرتقالی ابتدا سینه مرغ بدون استخوان را به‌ صورت شنیسلی ( شنیسل مرغ ) خرد می‌کنیم. کره را در یک تابه گود بر روی حرارت ملایم ذوب می‎کنیم.

سینه‎های مرغ را اضافه کرده، حدود ۱۵ دقیقه (بسته به ضخامت گوشت) سرخ می‎کنیم تا جایی که قهوه‎ای رنگ شده و کاملا بپزد. در این بین قارچ را همراه با رازیانه و ژامبون آماده می‎کنیم. قارچ را به خوبی شسته و برش می‎زنیم.

برگ‎های بیرونی رازیانه، ریشه و دیگر قسمت‎ها را جدا کرده و ریز برش می‎زنیم. پوست پیاز را گرفته و حلقه‎ای خرد می‎کنیم. ژامبون را به شکل باریکه‎های کوچک برش می‎زنیم. مرغ را پس از سرخ شدن از تابه خارج می‎کنیم.

در ادامه روغن زیتون را اضافه کرده و تا ۱ دقیقه حرارت می‎دهیم. حلقه‎های برش خرده پیاز را در کنار قارچ، رازیانه و ژامبون اضافه کرده، بر روی حرارت ملایم در حالی که گهگاه مواد را تفت می‎دهیم، تا ۱۵ دقیقه سرخ می‎کنیم.

مرغ را به تابه بازگردانده و ادویه فرانسوی را همراه با نمک و فلفل بر روی آن می‎پاشیم. آب ۴ عدد پرتقال را بگیرید و کمی هم از پوست آن را برای تزئین رنده کنید.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه باسلق

آب پرتقال را بر روی مواد درون تابه ریخته و حرارت را طوری تنظیم می‎کنیم که مایع درون تابه کمی جوش بزند. شعله را کم می‌کنیم تا مرغ پرتقالی آرام بپزند و سس کمی غلیظ شود. غذا آماده است. با برنج یا نان نوش جان کنید.

این غذای خوشمزه و اسپشیال یک غذای مجلسی است که می توانید در مجالس خود از آن استفاده نمایید. در صورت تمایل می توانید جوجه کباب های خود را نیز با پرتقال تهیه کنید که طعم فوق العاده خاصی می گیرد.

کیک مرغ خوشمزه,کیک مرغ مجلسی,کیک مرغ ساده,کیک مرغ

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه مرغ پرتقالی خوشمزه و مجلسی با قارچ