راهنمای کامل چگونگی اخذ ویزای انگلستان برای ایرانیان
راهنمای کامل چگونگی اخذ ویزای انگلستان برای ایرانیان

راهنمای کامل چگونگی اخذ ویزای انگلستان برای ایرانیان برای اخذ ویزای انگلستان همیشه موانعی بر سر راه گردشگران ایرانی بوده است؛ اما هنوز که هنوز است ویزای انگلستان برای ایرانیان جزو خواستنی‌ترین‌هاست! در این میان عده زیادی از دانشجویان هم علاقمند به طی مراحل تحصیلی و یا فرصت‌های مطالعاتی در انگلیس هستند و همیشه با […]

راهنمای کامل چگونگی اخذ ویزای انگلستان برای ایرانیان

برای اخذ ویزای انگلستان همیشه موانعی بر سر راه گردشگران ایرانی بوده است؛ اما هنوز که هنوز است ویزای انگلستان برای ایرانیان جزو خواستنی‌ترین‌هاست! در این میان عده زیادی از دانشجویان هم علاقمند به طی مراحل تحصیلی و یا فرصت‌های مطالعاتی در انگلیس هستند و همیشه با مشکلاتی در مورد وقت سفارت انگلیس و ویزاهای این کشور روبرو هستند.

اگر قبول کنیم که اخذ ویزای انگلستان برای تمام جهانیان کار دشواری‌ست، به این نتیجه خواهیم رسید که برای اخذ این ویزا، ایرانیان دشواری‌های بی‌نهایت بیشتری را تحمل خواهند کرد! مهم‌ترین مشکلی که در این باره وجود دارد و این مقاله به آن خواهد پرداخت، گرفتن وقت سفارت است.

ویزای انگلستان برای ایرانیان,دریافت ویزای انگلستان برای ایرانیان,اخذ ویزای انگلستان برای ایرانیان

اطلاعات ضد و نقیض زیادی که درباره وقت سفارت انگلستان وجود دارد، به خودی خود مشکل بزرگتری‌ست! هم اکنون در فضای مجازی اطلاعات زیادی در مورد وقت سفارت انگلیس وجود دارد که بسیاری از آن‌ها، ناقص و گنگ هستند و همین موضوعات گنگ در سایت‌ها و وبلاگ‌های زیادی کپی شده‌اند و مشکل اینجاست که هیچ بار آموزشی در آن‌ها یافت نمی‌شود؛ ایرانیان همچنان در این باره اطلاعات اندکی دارند. در این نوشتار تلاش شده است که به کمک یکی از بهترین منابع موجود در فضای مجازی، به طور کامل به موضوع وقت سفارت انگلیس پرداخته شود؛

همانطور که می‌دانید، پس از اتفاقاتی در سال ۲۰۱۱، سفارت انگلستان در تهران تعطیل شد، تا وقت سفارت این کشور هم به کابوسی نظیر کانادا و آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر تبدیل شود. این تعطیلی باعث شد که در بازه‌ای سه چهار ساله، ایرانیان برای گرفتن وقت سفارت انگلستان، مجبور به سفر به کشوری واسط شوند. متأسفانه مشکلات زیادی برای هموطنان و خصوصاً آن دسته از خانواده‌هایی که عزیزان‌شان در انگلیس مشغول تحصیل و یا زندگی بودند پیش آمد و خرج‌های اضافه بسیار زیادی به آن‌ها تحمیل شد. حتی از طرفی این اتفاق باعث شد که سفارت انگلیس در کشورهای واسط هم دست به اقداماتی بر علیه ایرانیان بزند. سالیان سفر در این خصوص اذعان می‌کند که:

uk visa یا ویزای بریتانیا، یکی از آن ویزاهایی‌ست که به سختی در اختیار ایرانیان  قرار می‌گیرد و همچنین پس از اتفاقات سال ۲۰۱۱ و تعطیل شدن سفارت انگلیس در ایران، بریتانیا بیشتر بر این سخت‌گیری‌ها دامن زد.

همچنین بخوانید:  عطر مناسب روز ولنتاین

اما در سال ۲۰۱۵ آب سردی روی آتش این مشکلات ریخته شد و با اینکه به کلی خاموشش نکرد، اجازه تنفس به کسانی داد که در این میان در حال تحمل مشکلاتی بیهوده بودند! خبرگزاری گاردین از این اتفاق با شوق و ذوق فراوان پرده برداشت و بلافاصله خبرش در اکثر خبرگزاری‌های مطرح جهان پیچید:

British embassy in Iran reopens سفارت انگلیس در ایران بازگشایی شد.

البته اتفاقی که افتاد چیز دیگری بود؛ سفارت انگلیس در ایران همچنان تعطیل است! اما به گزارش گاردین آقایی به نام فیلیپ هموند، برای بازگشایی سفارت انگلیس به تهران آمد. کاری که هموند توانست در ایران انجام دهد، تأسیس دفتری به نام VFS global بود که تنها برای انجام مراحل ویزا و گرفتن وقت سفارت انگلیس مشغول به فعالیت شده بود. سالیان سفر در خصوص این اتفاق می‌نویسد:

این دفاتر که به عنوان نماینده سفارت انگلیس شناخته می‌شوند، کارهای اخذ ویزا را در کمترین زمان ممکن به انجام می‌رسانند و از زمان بازگشایی دفتر VFS در تهران، می‌توان نوید کاهش دغدغه‌ها در مورد اخذ ویزاهای انگلیس را به هموطنان داد. پس اولین نکته مهم در مورد ویزای انگلیس این است که وقت سفارت انگلیس در تهران، به معنای همان وقتی‌ست که از دفاتر VFS گرفته می‌شود.

از این پس مراحل ویزا اندکی آسان شد و می‌توان به این نکته مطمئن بود که ویزاهای توریستی انگلیس به سادگی قابل دسترسی خواهند بود. مشکلاتی که در مورد وقت سفارت انگلیس و سفر به کشورهای واسط به وجود آمده بود، همگی مرتفع شدند و ایرانیان دوبار طعم وقت مصاحبه سفارت انگلیس در تهران را چشیدند.

در مورد سایر مراحل اخذ وقت سفارت انگلیس هم، سالیان سفر توضیحات خوبی را در اختیار متقاضیان می‌گذارد، اما نکته‌ای که در این میان نباید فراموش شود، جمع‌آوری مدارک و الزاماتی‌ست که متقاضیان وقت سفارت انگلیس باید به آن‌ها توجه کنند.

راهنمای کامل چگونگی اخذ ویزای انگلستان برای ایرانیان