طرز تهیه آبگوشت مغزدار یا چهار مغز غذای سنتی و خوشمزه تهران
طرز تهیه آبگوشت مغزدار یا چهار مغز غذای سنتی و خوشمزه تهران

طرز تهیه آبگوشت مغزدار یا چهار مغز غذای سنتی و خوشمزه تهران سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه آبگوشت مغزدار خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید. آبگوشت چهار مغز با آبگوشت های رایج امروزی مثل دیزی یا آبگوشت گیاهی […]

طرز تهیه آبگوشت مغزدار یا چهار مغز غذای سنتی و خوشمزه تهران

آبگوشت مغزدار,آبگوشت مغز دار,آبگوشت چهار مغز,آبگوشت 4 مغز

سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه آبگوشت مغزدار خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

آبگوشت چهار مغز با آبگوشت های رایج امروزی مثل دیزی یا آبگوشت گیاهی متفاوت است.  البته این آبگوشت برای قدیمی تر های تهران بسیار شناخته شده و مورد پسند است و به همین خاطر این آبگوشت را آبگوشت مغزدار تهرانی هم می نامند.

مواد لازم آبگوشت مغزدار

  • گوشت آبگوشتی  ۳۰۰ گرم
  • لوبیا سفید  یک چهارم پیمانه
  • پیاز   ۱ عدد
  • قیسی ۴ عدد
  • آلو خورشی    ۶ عدد
  • سیب درختی  متوسط    ۱ عدد
  • زعفران دم کرده  ۳ قاشق سوپخوری
  • نمک و فلفل   به میزان لازم
  • مفز گردو ، مغز بادام ، مغز پسته و مغز فندق  نصف پیمانه

آبگوشت گیاهی خوشمزه,آبگوشت گیاهی,آبگوشت گیاه خواری

طرز تهیه آبگوشت مغزدار

برای تهیه آبگوشت مغزدار خوشمزه ابتدا باید گوشت آبگوشتی را تمیز بشورید و بگذارید تا آبش خشک شود. لوبیا سفید را هم از چند ساعت قبل در آب بخیسانید تا نفخش گرفته شود. در قابلمه ای مناسب گوشت و پیاز ۴ قاچ شده و حدود ۴ لیوان آب بریزید و حرارت را زیاد کنید تا آب به جوش بیاید.

بعد از اینکه آب جوش آمد حرارت را ملایم کنید تا گوشت پخته شود. وقتی گوشت نیم پز شد لوبیا سفید را اضافه کنید تا کاملا پخته شود. مغز گردو، بادام، پسته و فندق را در آب بگذارید تا بتوانید پوست آنها را به راحتی جدا کنید. سپس چهار مغز را به غذا اضافه کنید و حدود نیم ساعت بگذارید با حرارت زیاد تا مواد کاملا بجوشند و پخته شوند.

حالا نمک و فلفل و زعفران دم کرده را به غذا اضافه کنید . سیب درختی را بشورید و خرد کنید.سپس به همراه قیسی، آلو خورشی به آبگوشت اضافه کنید و حرارت را کم کنید تا کاملا مواد پخته شود و غذا جا بیفتد .

همچنین بخوانید:  آموزش طرز تهیه «بورک سیب زمینی مارپیچی» ساده و خوشمزه

برای اینکه عطر زعفران را در آبگوشت خود حس کنید و رنگ بهتری نیز به غذای شما بدهد در آخرین دقایق طبخ آبگوشت زعفران را اضافه کنید و چند دقیقه بعد از اضافه کردن زعفران زیر گاز را خاموش کنید.

طرز تهیه آبگوشت مغزدار یا چهار مغز غذای سنتی و خوشمزه تهران