دستور طرز تهیه مرحله به مرحله لیموناد نعناع مخصوص و خوشمزه
دستور طرز تهیه مرحله به مرحله لیموناد نعناع مخصوص و خوشمزه

دستور طرز تهیه مرحله به مرحله لیموناد نعناع مخصوص و خوشمزه سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه لیموناد نعناع خوشمزه و گوارا را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش ، این پست را دنبال کنید. در روزهای گرم فصل گرما نوشیدنی هایی وجود دارد که عطش و تشنگی ما […]

دستور طرز تهیه مرحله به مرحله لیموناد نعناع مخصوص و خوشمزه

لیموناد نعنایی,شربت لیموناد نعنایی,لیموناد نعناع,شربت لیموناد,لیموناد

سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه لیموناد نعناع خوشمزه و گوارا را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش ، این پست را دنبال کنید.

در روزهای گرم فصل گرما نوشیدنی هایی وجود دارد که عطش و تشنگی ما را از بین می برند یکی از بهترین های این نوشیدنی ها لیموناد نعنایی می باشد برای تهیه لیموناد نعنایی ابتدا باید شربت لیمو و نعنا تهیه کنیم سپس لیموناد را آماده کنیم.

مواد لازم شربت لیمو و نعناع

  • شاخه نعنای تازه ۲ پیمانه
  • آب ۲ پیمانه
  • شکر یک پیمانه
  • پوست لیمو ۳ عدد

طرز تهیه شربت لیمو و نعناع

ابتدا یک قابلمه متوسط روی اجاق گاز قرار می دهیم و ۲ پیمانه آب را به آن اضافه می کنیم . سپس شکر را کم کم اضافه می کنیم و هم میزنیم تا شکر در آب حل شود . بعد از آن پوست لیمو را اضافه می کنیم و هم زدن مخلوط مان را انقدر ادامه می دهیم تا دیگر هیچ شکری ته قابلمه نماند.

بعد از حل شدن شکر و مخلوط شدن مواد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم ، بعد ار آن ۲ پیمانه نعنا را به شربت اضافه می کنیم و هم زدن را تا جایی ادامه می دهیم که حس کنیم مواد شربت کاملا ترکیب شده است.

مایع شربت را از قابلمه به یک ظرف درب دار انتقال می دهیم و درب ظرف را می بندیم و حدودا به مدت یک ساعت در دمای منزل قرار می دهیم بعد از آن باید شربت را صاف کنیم تا اماده مصرف شود . شربت را از یک صافی می گذرانیم و مواد جامد آنرا جدا می کنیم.

حال شربت را درون یک ظرف درب دار قرار می دهیم . توجه داشته باشید مدت نگهداری این شربت با شرایط خاص مدت محدودی است . این شربت را با ظرف در بسته درون یخچال می توان پنج روز نگهداری کرد. حالا با این شربت می توانیم لیموناد نعنایی خوش طعم تهیه کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه شربت خاکشیر ساده، مجلسی و زعفرانی

لیموناد نعنایی,شربت لیموناد نعنایی,لیموناد نعنا,شربت لیموناد,لیموناد

مواد لازم لیموناد نعناعی

  • شربت لیمو و نعناع ۲ پیمانه
  • آب سرد ۲ پیمانه
  • یخ خرد شده ۲ پیمانه
  • آب لیموی تازه یک و یک چهارم پیمانه
  • لیموی برش خورده برای تزئین

طرز تهیه لیموناد نعناعی

ابتدا درون یک ظرف مانند پارچ ۲ پیمانه آب سرد می ریزیم ، سپس ۲ پیمانه شربت لیمو و نعناع اضافه می کنیم و مایع شربت را هم می زنیم تا با آب کاملا مخلوط شود سپس آبلیموی تازه را به لیموناد اضافه می کنیم و مخلوط را باز هم میزنیم تا یکدست شود. حالا نوبت یخ هاست ، یخ ها را اضافه می کنیم و شربت لیموناد را در لیوان های بزرگ سرو می کنیم. برای زیبایی کار می توانیم یک قاچ لیمو کنار لبه لیوان ها بگذاریم.

دستور طرز تهیه مرحله به مرحله لیموناد نعناع مخصوص و خوشمزه