آیا ارتودنسی در بزرگسالان امکان پذیر است ؟
آیا ارتودنسی در بزرگسالان امکان پذیر است ؟

آیا ارتودنسی در بزرگسالان امکان پذیر است ؟ نمکستان » با مقاله ای مفید از سایت دکتر سلام در مورد ارتودنسی در بزرگسالان خدمت بازدیدکنندگان گرامی هستیم ، امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد. دندان های ردیف و منظم باعث زیباتر شدن لبخند و حس خوشایند در شما می شود اما این موضوع تنها مزیت ارتودنسی در […]

آیا ارتودنسی در بزرگسالان امکان پذیر است ؟

ارتودنسی در بزرگسالان,ارتودنسی بزرگسالان,ضرر های ارتودنسی در بزرگسالان,فواید ارتودنسی در بزرگسالان

نمکستان » با مقاله ای مفید از سایت دکتر سلام در مورد ارتودنسی در بزرگسالان خدمت بازدیدکنندگان گرامی هستیم ، امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد.

دندان های ردیف و منظم باعث زیباتر شدن لبخند و حس خوشایند در شما می شود اما این موضوع تنها مزیت ارتودنسی در بزرگسالینیست و ارتودنسی در بزرگسالی باعث کاهش خطر پوسیدگی دندان و دیگر مشکلات دهان و دندان نیز می شود.امروزه دیگر خدماتارتودنسی فقط به کودکان و جوانان اختصاص ندارد. بلکه بسیاری از بزرگسالانی که اهمیت بالای سلامتی خود را می‌دانند و یا دوست دارند چهره زیباتری داشته باشند، نیز از درمان‌های ارتودنسی استفاده می‌کنند. امروزه بزرگسالان فرصت بهره‌مندی از درمان‌های ارتودنسی را پیدا کرده‌اند و اکنون این فرصت برای شما هم فراهم شده است.

مزایای استفاده بزرگسالان از ارتودنسی:

به گزارش دکترسلام: وجود ناهنجاری‌های فک که باعث می‌شود دندان‌ها به شکل مناسبی روی هم قرار نگیرند.

شلوغ بودن دندان‌ها و یا وجود فاصله زیاد بین آنها که می‌تواند منجر به پوسیدگی دندان‌ها و بروز بیماری‌های لثه شود

درد غیر طبیعی فک‌ها و یا فشار بر روی آنها در اثر کج بودن دندان‌ها

تمایل به داشتن دهان و دندان سالم‌تر و لبخند زیباتر

دندان‌های سالم دندان‌هایی است که صاف و مرتب باشند – تمیز کردن دندان‌هایی که ردیف و مرتب باشند با استفاده از مسواک و نخ دندان، خیلی راحت‌تر است و می‌تواند باعث پیشگیری از ابتلاء به سایر بیماری‌های دهان و دندان در آینده شود.

داشتن یک لبخند زیبا باعث تقویت اعتماد به نفس می‌شود – درمان‌های ارتودنسی می‌تواند به تقویت اعتماد به نفس شما کمک کند و کیفیت زندگی شما را بالا ببرد. ارتودنسی به شما امکان می‌دهد که بدون خجالت کشیدن و نیاز به مخفی کردن دندان‌هایتان بتوانید به راحتی لبخند بزنید.

بیماری‌های دهان و دندان اگر درمان نشود، می‌تواند مرتباً بدتر و بدتر شود -‌ اگر ارتودنسی برای شما لازم باشد و آن را انجام ندهید، ممکن است در دراز مدت عوارض بیشتر و خطرناک‌تری برای سلامتی شما به وجود بیاید و در نهایت مجبور باشید هزینه بسیار بیشتری بابت درمان آن بیماری‌ها بپردازید.

همچنین بخوانید:  اهمیت بازاریابی دیجیتال در سناریوی کسب و کارهای امروزی

ارتودنسی در بزرگسالان,ارتودنسی بزرگسالان,ضرر های ارتودنسی در بزرگسالان,فواید ارتودنسی در بزرگسالان,hvj,nksd

تفاوت ارتودنسی بزرگسالان و کودکان:

تفاوت اصلی ارتودنسی بزرگسالان با ارتودنسی کودکان یا نوجوانان این است که استخوان‌های فک بیماران جوان‌تر هنوز در حال رشد است. ازآنجایی‌که رشد این استخوان در بیماران بزرگسال متوقف‌شده است، باید جراحی فک یا جراحی ارتوگناتیک برای اصلاح وضعیت فک‌ها از جمله درمان جلو بودن فک بالا انجام شود. دیگر تفاوت‌های ارتودنسی کودکان و بزرگسالان به شرح زیر است:

  • تحلیل رفتن استخوان یا لثه (بیماری لثه):

بزرگسالان بیش از کودکان در معرض تحلیل رفتن لثه یا حتی تحلیل استخوان در اثر ابتلا به بیماری‌های اولیه یا پیشرفته لثه هستند. مرتب کردن دندان‌ها احتمال ابتلا به بیماری لثه را کاهش می‌دهد.

  • دندان غائب یا ساییده شده:

دندان‌ها به مرور زمان ساییده می‌شوند و حرکت می‌کنند. این موارد را می‌توان با ارتودنسی اصلاح کرد. فضای خالی دندان غائب باعث می‌شود که دندان‌های مجاور به‌طرف این فضای خالی حرکت کنند و کج شوند و به‌این‌ترتیب اختلال بایت به وجود بیاید و احتمال ابتلا به بیماری لثه افزایش یابد.

  • کامل نکردن درمان ارتودنسی در دوران نوجوانی:

بسیاری از بزرگسالان در دوران کودکی یا نوجوانی تحت درمان ارتودنسی قرارگرفته‌اند، اما درمان را تا پایان دنبال نکرده‌اند؛ اما زمانی که بیمار بزرگتر می‌شود و از مزایای مرتب بودن دندان‌ها آگاه می‌گردد، تصمیم می‌گیرد که درمان ناتمام را کامل کند و به لبخند رؤیایی خود دست یابد.

منبع : ارتودنسی در بزرگسالان، مراحل و هزینه

آیا ارتودنسی در بزرگسالان امکان پذیر است ؟