آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سوپ ذرت خوشمزه و مجلسی با شیر
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سوپ ذرت خوشمزه و مجلسی با شیر

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سوپ ذرت خوشمزه و مجلسی با شیر سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سوپ ذرت با شیر خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید. مواد لازم سوپ ذرت ذرت تازه چهار پیمانه پیاز یک […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سوپ ذرت خوشمزه و مجلسی با شیر

سوپ ذرت خوشمزه,سوپ ذرت با شیر,سوپ ذرت با قارچ,سوپ ذرت

سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سوپ ذرت با شیر خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.سوپ ذرت

مواد لازم سوپ ذرت

  • ذرت تازه چهار پیمانه
  • پیاز یک عدد
  • شکر یک قاشق غذاخوری
  • شیر سه پیمانه
  • کره صد گرم
  • نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
  • جوز هندی  رنده شده یک چهارم قاشق چایخوری

سوپ قارچ و جو پرک,سوپ قارچ خوشمزه,سوپ قارچ مجلسی,سوپ قارچ

طرز تهیه سوپ ذرت

با آموزش طرز تهیه سوپ ذرت از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه سوپ ذرت خوشمزه ابتدا باید کره را داخل تابه بیندازیم و روی حرارت قرار دهید تا کم کم آب شود.

سپس پیاز را خرد کنید و در کره تفت دهید تا پیاز سرخ و طلایی شود. سه و نیم پیمانه ذرت را به پیازها اضافه کنید و مقداری نمک به مواد اضافه کنید و کمی تفت دهید. حالا ۱ قاشق غذا خوری شکر را به مخلوط ذرت و پیاز اضافه نمایید.

در ظرفی جدا دو پیمانه از شیر را بریزید و روی حرارت قرار دهید تا شیر ولرم شود سپس مخلوط ذرت و پیاز را به شیر گرم اضافه کنید.هنگامی که ذرت ها پخته شدند ظرف را از روی حرارت بردارید و سوپ را داخل مخلوط کن بریزید تا ب صورت پوره در بیاید.

دوباره سوپ را داخل تابه بریزید و روی حرارت قرار دهید. جوز هندی را رنده کنید و به سوپ اضافه کنید . حالا برای قوام آمدن بیشتر سوپ ۱ پیمانه شیر باقی مانده را گرم کنید و کم کم به سوپ اضافه نمایید تا به غلظتی که می خواهید برسد .

سوپ را در ظرفی که می خواهید سرو نمایید ریخته و رویش را با مقداری جوز هندی و نصف فنجان ذرت باقی مانده تزیین نمایید. می توانیم مانند سوپ قارچ مقداری قارچ تفت داده برای تزیین این سوپ خوشمزه استفاده کنیم.

همچنین بخوانید:  آموزش تهیه پیاز حلقه ای سوخاری در خانه

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سوپ ذرت خوشمزه و مجلسی با شیر