آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد میموسا یا گل ابریشم خوشمزه
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد میموسا یا گل ابریشم خوشمزه

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد میموسا یا گل ابریشم خوشمزه نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سالاد میموسا خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید. مواد لازم مقدار مواد تن ماهی یک عدد برنج یک پیمانه هویج سه عدد پیازچه و […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد میموسا یا گل ابریشم خوشمزه

سالاد میموسا خوشمزه,سالاد میموسا مجلسی,سالاد میموسا,سالاد گل ابریشم

تزیین سالاد میموسا

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سالاد میموسا خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازممقدار مواد
تن ماهییک عدد
برنجیک پیمانه
هویجسه عدد
پیازچه و جعفریبه میزان کافی
سس مایونز یا ماست سفتبه مقدار لازم
ذرت پختهبرای تزیین سالاد

سالاد قارچ خوشمزه,سالاد قارچ مجلسی,سالاد قارچ

طرز تهیه سالاد میموسا خوشمزه,دستور سالاد میموسا مجلسی,سالاد میموسا,سالاد گل ابریشم

تزیین زیبای سالاد گل ابریشم

طرز تهیه سالاد میموسا

با آموزش طرز تهیه سالاد میموسا از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه سالاد میموسا ابتدا باید برنج را با روش کته ( چسبیده به هم ) طبخ کنید . کنسرو ماهی را در آب به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید و سپس باز کرده و روغنش را جدا و دور بریزید .

قالب مورد نظرتان را چرب کرده هویج رنده شده را به صورت یک لایه در کف قالب با ضخامتی یکنواخت بریزید و روی آن سس مایونز بریزید. یک لایه از تن ماهی را روی هویج ریخته و دوباره روی آن را سس بریزید .

لایه بعدی را با پیازچه و جعفری پر کنید و با پشت قاشق به لایه ها فشار داده تا سفت و فشرده شود و دوباره سس بریزید. لایه آخر را کته بریزید و ما بین و روی آن رابا یک لایه سس پر کنید .

روی سالاد راسلفون بکشید و سالاد را به مدت چند ساعت در یخچال بگذارید تا سس به خورد مواد برود. یک ساعت قبل از سرو کردن سالاد آن را در ظرف مورد نظرتان برگردانید و اطراف و روی سالاد را سس بزنید و با برنج زعفرانی یا ذرت پخته شده یا زرده تخم مرغ رنده شده به رنگ زرد در بیاورید.

اطراف سالاد را با شوید یا هر سبزی که مورد نظرتان است به رنگ سبز در آورید . به این ترتیب سالاد شبیه به گل ابریشم می شود. در سالاد زیبا و مجلسی میموسا می توان به جای برنج از سیب زمینی و به جای ماهی تن از مرغ یا کالباس و غیره استفاده کرد.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه سالاد سیب و پنیر با گردوی تست شده

تزیین این سالاد را می توانید مانند کیک مرغ با سلیقه خود مقداری تغییر دهید و از طرح های دیگر هم استفاده کنید. مثلا می توانید برای جشن تولد کودکان روی کیک تولد که از الویه تهیه شده است این تزیین زیبا را انجام دهید.

سالاد هویج خوشمزه,سالاد هویج مجلسی,سالاد هویج

طرز تهیه سالاد میموسا خوشمزه,دستور سالاد میموسا مجلسی,نام سالاد میموزا,سالاد گل ابریشم

عکسی از درخت میموزا

نام سالاد میموزا

شباهت سالاد میموزا با درختی از خانواده اقاقیا به نام میموزا قابل انگار است و جالب اینجاست نام این سالاد به خاطر شباهتش به درخت میموزا نهاده شده است. این سالاد در کنار سالادهای معروف همچون سالاد الویه و سالاد روسی از معروف ترین و قدیمی ترین سالادهای کشور روسیه است.

سالاد سیب درختی خوشمزه,سالاد سیب درختی مجلسی,سالاد سیب درختی

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد میموسا یا گل ابریشم خوشمزه