9 عادت برای سلامتی و تناسب اندام برای زندگی طولانی و زیباتر
9 عادت برای سلامتی و تناسب اندام برای زندگی طولانی و زیباتر

9 عادت برای سلامتی و تناسب اندام برای زندگی طولانی و زیباتر نمکستان» بیایید به بهترین عادت های ممکن که یک شخص می تواند آنها را در برابر اتفاقات نامطلوب در زمینه سلامتی و تناسب اندام بکار گیرد، نظری بیندازیم. 1. حداقل، زمان اندکی را در هر هفته به ورزش اختصاص دهید. اگر رفتن به […]

9 عادت برای سلامتی و تناسب اندام برای زندگی طولانی و زیباتر

نمکستان» بیایید به بهترین عادت های ممکن که یک شخص می تواند آنها را در برابر اتفاقات نامطلوب در زمینه سلامتی و تناسب اندام بکار گیرد، نظری بیندازیم.

1. حداقل، زمان اندکی را در هر هفته به ورزش اختصاص دهید.

اگر رفتن به باشگاه ورزشی برایتان جالب است، می توانید حداقل چهار مرتبه در هفته به آنجا بروید نه اینکه بخاطر سستی و کاهلی این هفته را فقط دو بار به باشگاه اختصاص دهید و قول بدهید که هفته آینده را شش مرتبه به آنجا خواهید رفت.
شما باید بدانید که می بایست ورزش را در امور روزانه زندگی تان قرار دهید تا نتیجه مثبت بگیریدو مثلاً اگر هفته ای سه بار به پیاده روی بروید، قطعاً احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد همه این کارها را امتحان کنید و ببینید رفتن به باشگاه برایتان بهتر است یا پیاده روی و سپس هر کدام را که نتیجه بهتر برایتان داشت، انتخاب کنید و آن را ادامه دهید.

2. هر شب به اندازه کافی بخوابید

لازم است که هر شب حداقل هفت ساعت بخوابید. در حقیقت باید مطمئن شوید که کمتر از 7 ساعت نمی خوابید. خیلی مهم است که خواب کافی داشته باشید، زیرا وقتی به اندازه کافی می خوابید علاوه بر تقویت سیستم ایمنی تان، متابولیسم بدن نیز افزایش می یابد و هورمون های ضد پیری در بدنتان رو به فزونی می گذارد. به علاوه، وقتی خوب استراحت می کنید، قدرت بدنی تان برای ورزش کردن افزایش پیدا می کند و سلامتی تان کمتر در معرض بیماری های خطرناک قرار دارد.

3. هر روز صبحانه سالم میل کنید

به بیانی می توان گفت صبحانه مهم ترین وعده غذایی برای هر شخص محسوب می شود. اثبات شده است که افرادی که هرگز صبحانه خوردن را ترک نمی کنند، سطح پایین تری از کلسترول و نیز سطح بالایی از انرژی روزانه را دارا هستند.

4. سبزیجات مصرف کنید


زمان هایی را به خاطر بیاورید که مادرتان از شما می خواست که سبزیجات مصرف کنید. خوب این پیشنهاد او بی دلیل نبود، زیرا واقعاً مهم است که روزانه در رژیم غذایی تان از سبزیجات استفاده کنید. همیشه اطمینان حاصل کنید که حداقل سه تا چهار سهم سبزیجات بصورت روزانه مصرف می کنید تا به سلامتی دست پیدا کنید. این دسته از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و از آنتی اکسیدان ها هستند و کالری اندکی دارند، به همین دلیل است که می بایستتا حد امکان این گروه را در وعده غذایی بگنجانید.

5. همیشه از پله بالا بروید


هر زمان که در شرایطی بودید که می توانستید از بین بالا رفتن از پله یا استفاده از آسانسور یا پله برقی یکی را انتخاب کنید، پله را بر گزینید (به شرط نبود مشکل در پاها). زیرا یکی از سریع ترین راه ها برای کاهش وزن و تناسب اندام است.

6. روزانه مقدار زیادی آب بنوشید


مهم است که از اهمیت آب رسانی به بدنتان مطلع باشید و بهترین راه این است که همیشه یک بطری آب همراهتان باشد. مطمئن شوید که روزانه حداقل دو بطری آب نوشیده اید و به طور ایده آل مصرف سه بطری آب (8 لیوان) در روز پیشنهاد می شود.

7. تا حد امکان در خانه غذا بخورید (غذای خانگی بخورید)


همه می دانند که غذاهای رستورانی پرچرب تر از غذاهای خانگی هستند و مصرف غذاهای بیرون می تواند روند کاهش وزن شما را به تعویق بیندازد. با عادت دادن خود به مصرف غذاهای خانگی و انجام حرکات ورزشی خواهید دید که به اندام عالی دست پیدا خواهید کرد و البته بودجه ماهانه تان نیز بابت این انتخاب از شما تشکر خواهد کرد.

8. برای لذت و تفریح وقت بگذارید

ممکن است آروز داشته باشید در زمان فراغت تان به بولینگ بروید زیرا مطمئن هستید برای مدت زمان زیادی شما را فعال و سرگرم می کند. مطمئناً رفتن به بولینگ خیلی بهتر از صرف زمان زیاد به چسبیدن به تلویزیون است.

9. هر کجا که می توانید پیاده روی کنید

البته این علاوه بر ورزش روانه شماست. زمان هایی وجود دارند که شما برای رفتن به خرید از ماشین استفاده می کنید، در حالی که بازار در نزدیکی شما قرار دارد. مطمئن شوید که این سیر را بجای ماشین با پیاده روی سپری کرده باشید.

9 عادت برای سلامتی و تناسب اندام برای زندگی طولانی و زیباتر