هوش‌مصنوعی جستجوی خانه آسان‌تر کرد
هوش‌مصنوعی جستجوی خانه آسان‌تر کرد
این سامانه کاربران را پیش از آغاز تصمیم‌گیری تا انجام معامله ملکی همراهی می‌کند و آگاهی متقاضیان را نسبت به محله افزایش داده و از ارزش واقعی ملک باخبر می‌کند.

پیدا کردن خانه مناسب در این بازه زمانی‌ که قیمت مسکن در قله صعود قرارگرفته،‌ از اهمیت بیشتری نسبت به سالهای پیش برخوردار شده است. به طوری که خرید آپارتمان در ستارخان و حتی مناطق ارزان‌تر، به رویایی برای جوانان تبدیل شده و حتی توان خرید یک واحد ۵۰ متری برای هرکسی مقدور نیست.

از این رو نیاز است تا روش‌های بهتر و بروز، هم در بخش تامین مالی و هم در تولید برنامه‌های توسعه‌ای داشته و ابزارهای نوینی برای این بخش به کارگرفته شود. از سوی دیگر در این بازه زمانی که قیمت‌ها چنین افزایشی داشتند،‌ پیداکردن خانه مناسب اهمیت بیشتری پیدا کرده و به واسطه اینکه مسکن در کشورما به عنوان سرمایه محسوب می‌شود، متقاضیان خرید خانه به سراغ مناطقی می‌روند که درآینده همسو با محله‌های دیگر رشد قیمتی داشته باشد.

از این رو بستری نیاز است تا بتواند اطلاعات کامل و جامعی از بازارمسکن را در اختیار آنها قراردهد. در این راستا مجموعه‌ای دانش‌بنیان با عنوان کیلید کار خود را در این زمینه آغاز کرده و علاوه بر ایجاد سرعت و کیفیت در انجام معاملات ملکی ارز‌ش‌افزوده‌های بسیار از طریق ارائه اطلاعات، برای این بخش به همراه آورده است.

هوش‌مصنوعی جستجوی خانه آسان‌تر کرد

بدین صورت که فایل‌های آماده عرضه را مشاورین املاک در این سامانه وارد می‌کنند و در سوی مقابل متقاضیان با جستجو از طریق ابزارهای مختلف که کیلید برای اولین بار درکشور آنها را راه اندازی کرده، عمل جستجو را آسان‌تر می‌کند. ابزارهایی همچون فیلترهای جستجو و مشخص‌کردن محله مورد نظراز روی نقشه روی گوشی همراه و همچنین سیستم(AR) که برای اولین بار در ایران به کارگرفته شده است.

این سیستم قابلیت این را دارد تا از طریق دوربین گوشی، خانه­هایی که در دید دوربین قرار دارد و برای اجاره یا خریدو‌فروش در سامانه کیلید بارگذاری شده است را مشاهده کنند. به‌عنوان مثال کاربری‌که قصد خرید آپارتمان در ونک را دارد با قدم زدن درآن منطقه و گرفتن دوربین‌گوشی به سمت خانه مورد نظر خود، مشخصات آن واحد را برای اجاره مشاهده می‌کند.

همچنین بخوانید:  معرفی رسانه نوا ؛ دانلود آهنگ جدید بدون دغدغه

از سوی دیگر بخشی با عنوان اطلاعات بازارمسکن راه‌اندازی شده تا تمام معاملات انجام شده در مناطق مختلف را در قالب نمودار، در بازه‌های زمانی مختلف ارائه می‌دهد. این بخش علاوه بر اینکه همچون سایر ابزارهای کیلید، آگاهی متقاضیان را برای انتخاب بهتر کمک می‌کند، ارزش بسیاری برای تصمیم‌گیران بخش مسکن دارد تا بتوانند برای هر منطقه سیاست‌گذاری جزئی داشته باشند.

اما یکی از جذاب­ترین ابزارهای کیلید که اولین وتنها دارنده این تکنولوژی درایران است، ارائه مشخصات ملک با ارائه کدپستی است. به طوری­که به راحت­ترین روش ممکن که وارد کردن کدپستی ۱۰رقمی در صفحه اول کیلید است، از آخرین وضعیت معامله ملک خود و قیمت آن و قیمت فعلی مسکن خود باخبر می­شود. تخمین قیمت کیلید، تمام مولفه‌هایی که نیروی‌انسانی برای برآورد قیمت یک ملک در نظر می‌گیرد را توسط هوش‌مصنوعی محاسبه و بنا به درخواست کاربر ارائه می‌دهد.

اما یکی دیگر از ارزش­افزوده‌هایی که کیلید برای بازار مسکن ایجادکرده، اطلاعات محلات و انتشار آن در مجله خبری خود با عنوان (KiliDmag) است. این بخش از کیلید به شما علاوه بر مطالب کاربردی در بازارمسکن، وضعیت اجتماعی، مسیرهای رفت‌وآمد با خودروی عمومی و شخصی در محلات مختلف را در کنار مباحث تخصصی‌تر همچون معماری‌وشهرسازی، اقتصادمسکن، فن‌آوری در این بازار، مباحث حقوقی ملکی و … ارائه داده و دیدی از وضعیت فعلی و آینده بازارمسکن نشان می­دهد.

بدین طریق می‌توان کیلید را مرجعی برای رفع تمام نیازهای مسکنی برشمرد. از طرفی این سامانه کاربران را پیش از آغاز تصمیم‌گیری تا انجام معامله ملکی همراهی می‌کند و آگاهی متقاضیان را نسبت به محله افزایش داده و از ارزش واقعی ملک باخبر می‌کند. به زبان ساده، کاربر قبل از اقدام به خرید آپارتمان درچیذر تمام شاخصه‌های مهم زندگی در این محله را بررسی کرده و با ابزارهای دیگر کیلید از قیمت و مشخصات آن ملک باخبر و پس از آن، با مالک وارد مذاکره می‌شود.