۵ نکته تاثیرگذار ظاهری برای موفقیت در مصاحبه شغلی
۵ نکته تاثیرگذار ظاهری برای موفقیت در مصاحبه شغلی

۵ نکته تاثیرگذار ظاهری برای موفقیت در مصاحبه شغلی   ۱. رنگ تک و بدون سایه را انتخاب کنید . در هر مصاحبه، شما می خواهید مدیر منابع انسانی بر روی شما تمرکز کند، نه بر روی پیراهن پرتقال صورتی تان. به جای الگوهای شلوغ، رنگهای جامد تک رنگ را که شخصیت شما را انعکاس […]

۵ نکته تاثیرگذار ظاهری برای موفقیت در مصاحبه شغلی

5 نکته تاثیرگذار ظاهری برای موفقیت در مصاحبه شغلی

 

۱. رنگ تک و بدون سایه را انتخاب کنید .

در هر مصاحبه، شما می خواهید مدیر منابع انسانی بر روی شما تمرکز کند، نه بر روی پیراهن پرتقال صورتی تان. به جای الگوهای شلوغ، رنگهای جامد تک رنگ را که شخصیت شما را انعکاس می دهند، انتخاب کنید، اما بیش از حد کسل کننده نباشید.

۲. روی یک لباس سفارشی سرمایه گذاری کنید.

همه می دانیم که اهمیت دادن به کت و شلوار کاملا صحیح و متناسب است. وجود یک کت و شلوار آماده همیشه شما را آسوده خاطر می کند .خانم ها می توانند با مد نظر داشتن پوشش بیشترشان از تمیزی لباس زیر زنانه خود نیز اطمینان حاصل کنند. آقایان نیز از کفش مردانه مناسب و تیشرت مردانه یا بلوز هماهنگ برای زیر کت استفاده کنند. نباید در مصاحبه این تصور پیش بیاید که : «آیا لباس پدرت را پوشیدی؟»

۳. بررسی شرکت مورد نظر از لحاظ سازمانی .

اگر شرکتی که در آن مصاحبه خواهید کرد دارای محیط و بوروکراسی غیر رسمی است می توانید کت و شلوار را کنار بگذارید.

۴. دقت در نمایش زیور آلات و آرایش مو و تتوی بدن.

درصدی از افراد دارای خال کوبی هستند، و یک نظرسنجی نشان داد که بسیاری از کارفرمایان همچنان دارای دیدگاه نامطلوب از افراد دارای تتو و خالکوبی هستند. همچنین برای بسیاری از کارفرمایان سادگی و مبالغه آمیز نبودن ظاهر فرد بسیار مهم است.

۵. توجه به جزئیات ضروری است.

تمیز و مرتب بودن ظاهر در نگاه اول بسیار جلب توجه می کند. مثلا وقتی من مصاحبه ای با کسی انجام می دهم، همیشه توجه دارم که کفش های او تمیز و براق! است. یک درخشش خوب نشان دهنده تمایل به کمال است. اطمینان حاصل کنید که لباس هایتان چین و چروک ندارد و اگر شما حیوانات خانگی دارید، غلتک شستشو را فراموش نکنید!

همچنین بخوانید:  نکات کاربردی برای تمیز کردن انواع مبلمان در منزل

در آخر انتخاب لباس شما ممکن است به عنوان یک عامل کوچک به نظر برسد اما احتمال زیاد برنده شدن با کمد لباس، مهم تر از تصور شماست. این عامل به طور کامل در کنترل شماست، پس چرا شما از این شانس استفاده نمی کنید؟ هنگامی که شروع به صحبت می کنید می توانید مهارت هایتان را نیز شرح دهید!!!