آموزش کامل طرز تهیه بوقلمون و حبوبات فلفل دار
آموزش کامل طرز تهیه بوقلمون و حبوبات فلفل دار

آموزش کامل طرز تهیه بوقلمون و حبوبات فلفل دار نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه بوقلمون و حبوبات فلفل دار را آماده کرده ایم برای مشاهده دستور آشپزی ، این پست را دنبال کنید مواد لازم برای بوقلمون و حبوبات فلفل دار 8 نفر : گوشت نمک سود : 4 نوار باريک بوقلمون 7 درصد […]

آموزش کامل طرز تهیه بوقلمون و حبوبات فلفل دار

بوقلمون و حبوبات فلفل دار , طرز تهیه بوقلمون و حبوبات فلفل دار , پخت غذای بوقلمون و حبوبات فلفل دار

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه بوقلمون و حبوبات فلفل دار را آماده کرده ایم برای مشاهده دستور آشپزی ، این پست را دنبال کنید

مواد لازم برای بوقلمون و حبوبات فلفل دار 8 نفر :

گوشت نمک سود : 4 نوار باريک

بوقلمون 7 درصد چربي : 3 پوند

پياز خرد شده : 4 فنجان

سير خرد شده : 4/1 فنجان

فلفل قرمز : 2 عدد متوسط

پودر فلفل : 3 قاشق غذاخوري

پودر کاکائو تلخ : 3 قاشق غذاخوري

زيره سبز : 4 قاشق غذاخوري

پوره گوجه فرنگي : 5 قاشق غذاخوری

شيره کم شيرين : 2 قاشق غذاخوري

لوبيا شسته شده : نیم لیوان

نمک : به میزان کافی

طرز تهیه بوقلمون و حبوبات فلفل دار :

1. اجاق را آماده کنيد. ( يا يک ماهيتابه يک ليتري برداريد و آن را روي شعله متوسط گاز حرارت دهيد). گوشت نمک زده را در ماهيتابه بريزيد و اجازه دهيد در حدود 6 تا 8 دقيقه حرارت ببيند و طلايي شود. شعله گاز را زياد کرده و بوقلمون را اضافه کنيد. بگذاريد بوقلمون بپزد و با قاشق گوشت را هم بزنيد تا نسوزد. اين کار را در حدود 8 تا 10 دقيقه انجام دهيد.

2- در اين مرحله پياز ، سير ، فلفل قرمز را اضافه کنيد. آنها را در حدود 5 دقيقه حرارت دهيد تا سفت شود. حالا پودر فلفل ، پودر کاکائو و زيره سبز را روي غذا بريزيد. در حدود يک دقيقه غذا را تفت دهيد تا بوي معطر آن بلند شود.

3- شيره را به همراه 1 فنجان آب و 4 قاشق نمک به پوره گوجه فرنگي اضافه کنيد. شعله گاز را کم کنيد و در حدود 30 دقيقه اين مخلوط را روي گاز با حرارت کم بگذاريد تا به خوبي بپزد.

4- حالا لوبيا ها را اضافه کنيد. آنقدر گوشت و لوبيا را بپزيد تا ترد شوند و اين خوراک لوبياي پرادويه را به مدت 30 دقيقه ديگر روي حرارت کم گاز بگذاريد تا به خوبي بپزد. خوراک خوشمزه شما آماده است ؛ نوش جان !مي توانيد در کنار اين غذا ترشي فلفل ، کرم ترش کم چرب ، نان آرد ذرت و پنير چدار نوش جان کنيد.

همچنین بخوانید:  دستور طرز تهیه کلوچه بادمجان کبابی خوشمزه با پنیر پیتزا

اسنک مرغ یا بوقلمون , طرز تهیه اسنک مرغ یا بوقلمون , پخت غذای اسنک مرغ یا بوقلمون

آموزش کامل طرز تهیه بوقلمون و حبوبات فلفل دار