جاذبه های گردشگری آنتالیا با سایت سفر باتو
جاذبه های گردشگری آنتالیا با سایت سفر باتو

جاذبه های گردشگری آنتالیا با سایت سفر باتو جاذبه های گردشگری آنتالیا به حدی فراوان و دیدنی است که این شهر زیبا را به قطب پرطرفدار گردشگری در ترکیه تبدیل کرده است. سواحل تماشایی آنتالیا، امکانات تفریحی فراوان و متنوع، بازارها و مراکز خرید، هتل های مجلل، بناهای تاریخی، رستوران ها و کافه ها، ورزش های […]

جاذبه های گردشگری آنتالیا با سایت سفر باتو

جاذبه های گردشگری آنتالیا  با سایت سفر باتو

جاذبه های گردشگری آنتالیا به حدی فراوان و دیدنی است که این شهر زیبا را به قطب پرطرفدار گردشگری در ترکیه تبدیل کرده است. سواحل تماشایی آنتالیا، امکانات تفریحی فراوان و متنوع، بازارها و مراکز خرید، هتل های مجلل، بناهای تاریخی، رستوران ها و کافه ها، ورزش های آبی و… تنها بخشی از جاذبه های گردشگری آنتالیا به شمار می روند. در این فرصت با تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری موجود در آنتالیا ترکیه که توسط ساست ” سفر باتو ” آامده شده است ،  بیشتر آشنا می شویم.

سواحل آنتالیا

سواحل آنتالیا در تور آنتالیا از چنان جذابیت و کششی برخوردار است که در فهرست مهم ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا جای گرفته است. دو نمونه از سواحل زیبای آنتالیا ساحل لارا و ساحل کنی آلتی نام دارد. ساحل لارا که مردم محلی آن را با نام لارا پالجی می شناسند ساحلی تمیز و بسیار زیباست. در بازدید از این ساحل می توان از امکانات خوب و مناسبی همچون رستوران ها، کافه ها، انواع گوناگون تفریحات سرگرم کننده، ورزش های ساحلی و غیره بهره برد و سفر خاطره انگیزی را در آنتالیا ترکیه تجربه نمود. ساحل کنی آلتی نیز به دلیل داشتن محوطه ای وسیع و گسترده مکان خوبی برای تفریح و گشت و گذار به حساب می آید. البته باید توجه داشت جاذبه های مناطق ساحلی آنتالیا به این دو ساحل محدود نمی شود و این منطقه پر است از سواحل جذاب و دیدنی با امکانات گردشگری متعدد همچون ساحل چیرالی، ساحل پاترا، ساحل کمر و… که می تواند نظر هر گردشگری را به سمت خود جلب نماید.

شهر قدیمی کلاچی

کلاچی شهری پر پیچ و خم است که با قدم زدن در آن می توان تاریخ ترکیه را از نزدیک لمس نمود. در این شهر خانه هایی به سبک دوران عثمانی با سقف های قرمزرنگ و کوچه هایی که سنگفرش شده اند خودنمایی می کند. از جمله جاذبه های گردشگری شهر کلاچی باید به میدان کاله کپیسی، برج ساعت زیبا، قلعه بزرگ و مسجد محمت پاشا اشاره نمود. همچنین گردشگران می توانند در بازدید از شهر قدیمی کلاچی از خدماتی که توسط هتل بوتیک، رستوران و سوغاتی فروشی واقع در این شهر ارائه می شود استفاده کنند.

اسکله قدیمی

اسکله قدیمی آنتالیا که در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا است که در گذشته مرکز اقتصادی آنتالیا بوده است. این اسکله از قرن دوم تا اواسط قرن بیستم بندر اصلی آنتالیا به حساب می آمده و تجارت و رفاه را برای این شهر به ارمغان آورده است. در حال حاضر اسکله قدیمی آنتالیا بهترین مکان به منظور خرید به شمار می رود و تماشای غروب خورشید دریای مدیترانه در آن بسیار لذت بخش می باشد. جالب است بدانید اسکله قدیمی بر روی صخره ها واقع شده و تعداد قابل توجهی بوتیک، بازار، کافه و قایق های بادبانی در خود دارد.

همچنین بخوانید:  هفت نکته موثر و علمی برای از بین بردن چربی شکم

آسپندوس

یکی از مکان هایی که بی شک جزو برترین جاذبه های گردشگری آنتالیا شناخته می شود آسپندوس است. فاصله آسپندوس از شهر آنتالیا ۴۷ کیلومتر است و در قرن دوم و سوم یک تئاتر رومی بسیار باشکوه بوده است که ظرفیتی برابر با ۱۵۰۰۰ تماشاگر داشته و امروزه تنها ویرانه هایی از آن بر جا مانده است.

پارک ملی المپوس

از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا می توان پارک ملی المپوس را نام برد که با منظره ای بی نظیر در کنار سواحل دریای مدیترانه قرار گرفته است. شمار زیادی از گردشگرانی که جهت کمپینگ به این شهر می آیند در این پارک جنگلی اقامت می کنند و از امکانات مناسب آن که برای رفاه حال گردشگران ایجاد شده است بهره مند می گردند. پیشنهاد می شود مسافران در سفر با تور آنتالیا حتما از این پارک دیدنی بازدید به عمل آورند.

موزه آنتالیا

موزه آنتالیا از آن دسته از جاذبه های گردشگری آنتالیا است که بازدید از آن برای افراد علاقه مند به تاریخ ترکیه بسیار مطلوب خواهد بود. تمامی آثار تاریخی که در سواحل ترکیه کشف شده اند در موزه آنتالیا به نمایش در آمده اند. جالب است بدانید کلکسیون موزه آنتالیا در نمایشگری نشان داده می شود که این امر سبب می گردد فهم مسائل مرتبط با تاریخ پیچیده و غنی ترکیه برای بازدیدکنندگان از این موزه بسیار آسان تر شود. گفتنی است بخش باستان شناسی موزه آنتالیا ترکیه آثار گوناگونی مربوط به دوران برنز تا دوران بیزانس را شامل می گردد. پیشنهاد می شود چنانچه گردشگری زمان کافی برای بازدید کامل از دیدنی های موزه آنتالیا را در اختیار نداشته باشد به بخش گالری های هنری موزه مراجعه کرده و از آثار مربوط به دوران آسپندوس و شهر تاریخی پرگا دیدن کند.

آبشارهای دودن و ماناوگات

دو آبشار زیبای دودن و ماناوگات از جمله بهترین جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشند که در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی آنتالیا قرار گرفته اند. تماشای این آبشارهای دیدنی در هوای گرم تابستان بسیار مفرح و لذت بخش است و به علت وجود درختان سرسبزی که در حوالی آنها قرار دارند این منطقه مکان مناسبی به منظور فرار از گرمای هوا به شمار می رود.