با سیب ۳ نوع دسر متفاوت و جذاب درست کنید!
با سیب ۳ نوع دسر متفاوت و جذاب درست کنید!

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه دسر سیب نمکستان : سیب یکی از میوه هایی است که خاصیت زیادی دارد. از سیب میتوان هم به صورت پخته و هم خام استفاده نمود. معمولا در رژیم های غذایی مختلف سیب جایگاه خاص و ویژه ای دارد و از آنجایی که باعث آرامش اعصاب است پیشنهاد میشود […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه دسر سیب

با سیب ۳ نوع دسر متفاوت و جذاب درست کنید!

نمکستان : سیب یکی از میوه هایی است که خاصیت زیادی دارد. از سیب میتوان هم به صورت پخته و هم خام استفاده نمود. معمولا در رژیم های غذایی مختلف سیب جایگاه خاص و ویژه ای دارد و از آنجایی که باعث آرامش اعصاب است پیشنهاد میشود که قبل از خواب حتما سیب میل نمایید.

سیب به دلیل فیبر بالایی که دارد یک میان وعده ی خوب محسوب شده و برای جلوگیری از گرسنگی کاذب بسیار موثر میباشد. ما در ادامه ی این مطلب آموزش آشپزی و تهیه این سه دسر سیب خوشمزه را داریم:

طرز تهیه دسر سیب شکم پر

۱- دسر سیب شکم پر

  سیب    ۴ عدد
  شکر    ۱/۴ پیمانه
  دارچین    ۱ ق چ
  گردوی خرد شده    ۱/۴ پیمانه
  کشمش بی هسته    ۱/۴ پیمانه
  کره    ۱ ق غ

سیب ها را ابتدا شسته و از قسمت چوبش در آن حفره ای ایجاد کنید. حواستان باشد که حفره تقریبا گود باشد. در یک ظرف جداگانه گردو، کشمش، دارچین و شکر را باهم مخلوط کنید و با قاشق درون حفره هر سیب ریزید. روی هر سیب کمی کره بگذارید و سیب ها را در سینی فر بچینید. فر را روی حرارت ۳۷۵ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

حالا سیب ها راخل فر بگذارید. نیم ساعت بمانید و سیب ها را بیرون بیاورید. سیب ها نرم شده اند و بر اثر پختن شیره داده اند. شیره را روی سیب ها بریزید و نوش جان نمایید.

طرز تهیه دسر سیب سرخ شده

۲- دسر سیب سرخ شده

  آرد    ۱/۲ پیمانه
  شکر    ۱ قاشق چایخوری
  عصاره وانیل    ۱/۲ قاشق چایخوری
  نوشابه سون آپ یا لیمویی    ۱/۲ پیمانه
  سیب     ۲ عدد
  پودر شکر    به میزان لازم
  روغن سرخ کردنی    به میزان لازم

در یک ظرف گود آرد، شکر و عصاره وانیل  را با هم ترکیب کنید. حالا نوشابه را کم کم اضاه کنید تا مایه ی یکدستی به دست آید. سیب ها را حلقه حلقه با قطر برش بزنید. وسط سیب را خارج کنید. در یک ماهتابه نصفش را روغن بریزید و بگذارید داغ شود. بعد از اینکه داغ شد سیب ها را به مایع آغشته کرده و داخل روغن بیاندازید.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه بستنی سوخاری (بستنی سرخ شده با بیسکوییت یا کورن فلکس)

بعد از ۳۰ ثانیه برگردانید تا طرف دیگر نیز برشته شود. دو طرف که برشته شد سیب را خارج کنید و در یک دستمال کاغذی بگذارید تا روغن اضافه اش گرفته شود. حالا روی سیب ها پودر قند و دارچین بریزید و نوش جان نمایید.

طرز تهیه دسر دسر سیب و موز

۳- دسر سیب و موز

  نان تست    ۲ ورق
  سیب    ۱ عدد
  تخم مرغ    ۲ عدد
  خامه    ۲ قاشق غذاخوری
  موز    ۱ عدد
  کشمش بی دانه    ۱ قاشق غذاخوری
  وانیل    ۱/۲ قاشق چایخوری

سیب ها را بشویید و پوست بکنید و حلقه حلقه برش بزنید. نان تست را برداشته و گوشه هایش را بگیرید. در یک ظرف پیرکس مناسب ابتدا نان ها و سپس سیب ها را روی آن ها بچینید. سیب، کشمش، موز، تخم مرغ، خامه و وانیل را داخل میکسر ریخته و به شکل پوره یا سس درآورید. سس را روی نان و سیب ریزید تا کاملا آن ها را بپوشاند.

حالا ظرف را یک شب و اگر وقت ندارید و ساعت در یخچال قرار دهید. بعد از یخچال ظرف حاوی مواد را به مدت ۳۰ دقیقه در فر درجه سانتیگراد گذاشته تا تخم مرغ داخل مواد بپزد و روی دسر طلایی شود. دوباره دسر را در یخچال بگذارید تا سرد شود. سپس نوش جان نمایید.

با سیب ۳ نوع دسر متفاوت و جذاب درست کنید!

با سیب ۳ نوع دسر متفاوت و جذاب درست کنید!

منبع : نمکستان