با سیب ۳ نوع دسر متفاوت و جذاب درست کنید!
با سیب ۳ نوع دسر متفاوت و جذاب درست کنید!

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه دسر سیب نمکستان : سیب یکی از میوه هایی است که خاصیت زیادی دارد. از سیب میتوان هم به صورت پخته و هم خام استفاده نمود. معمولا در رژیم های غذایی مختلف سیب جایگاه خاص و ویژه ای دارد و از آنجایی که باعث آرامش اعصاب است پیشنهاد میشود […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه دسر سیب

با سیب ۳ نوع دسر متفاوت و جذاب درست کنید!

نمکستان : سیب یکی از میوه هایی است که خاصیت زیادی دارد. از سیب میتوان هم به صورت پخته و هم خام استفاده نمود. معمولا در رژیم های غذایی مختلف سیب جایگاه خاص و ویژه ای دارد و از آنجایی که باعث آرامش اعصاب است پیشنهاد میشود که قبل از خواب حتما سیب میل نمایید.

سیب به دلیل فیبر بالایی که دارد یک میان وعده ی خوب محسوب شده و برای جلوگیری از گرسنگی کاذب بسیار موثر میباشد. ما در ادامه ی این مطلب آموزش آشپزی و تهیه این سه دسر سیب خوشمزه را داریم:

طرز تهیه دسر سیب شکم پر

۱- دسر سیب شکم پر

  سیب    ۴ عدد
  شکر    ۱/۴ پیمانه
  دارچین    ۱ ق چ
  گردوی خرد شده    ۱/۴ پیمانه
  کشمش بی هسته    ۱/۴ پیمانه
  کره    ۱ ق غ

سیب ها را ابتدا شسته و از قسمت چوبش در آن حفره ای ایجاد کنید. حواستان باشد که حفره تقریبا گود باشد. در یک ظرف جداگانه گردو، کشمش، دارچین و شکر را باهم مخلوط کنید و با قاشق درون حفره هر سیب ریزید. روی هر سیب کمی کره بگذارید و سیب ها را در سینی فر بچینید. فر را روی حرارت ۳۷۵ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

حالا سیب ها راخل فر بگذارید. نیم ساعت بمانید و سیب ها را بیرون بیاورید. سیب ها نرم شده اند و بر اثر پختن شیره داده اند. شیره را روی سیب ها بریزید و نوش جان نمایید.

طرز تهیه دسر سیب سرخ شده

۲- دسر سیب سرخ شده

  آرد    ۱/۲ پیمانه
  شکر    ۱ قاشق چایخوری
  عصاره وانیل    ۱/۲ قاشق چایخوری
  نوشابه سون آپ یا لیمویی    ۱/۲ پیمانه
  سیب     ۲ عدد
  پودر شکر    به میزان لازم
  روغن سرخ کردنی    به میزان لازم

در یک ظرف گود آرد، شکر و عصاره وانیل  را با هم ترکیب کنید. حالا نوشابه را کم کم اضاه کنید تا مایه ی یکدستی به دست آید. سیب ها را حلقه حلقه با قطر برش بزنید. وسط سیب را خارج کنید. در یک ماهتابه نصفش را روغن بریزید و بگذارید داغ شود. بعد از اینکه داغ شد سیب ها را به مایع آغشته کرده و داخل روغن بیاندازید.

همچنین بخوانید:  آموزش طرز تهیه رولت سبزی و ماست غذایی ساده و بسیار خوشمزه

بعد از ۳۰ ثانیه برگردانید تا طرف دیگر نیز برشته شود. دو طرف که برشته شد سیب را خارج کنید و در یک دستمال کاغذی بگذارید تا روغن اضافه اش گرفته شود. حالا روی سیب ها پودر قند و دارچین بریزید و نوش جان نمایید.

طرز تهیه دسر دسر سیب و موز

۳- دسر سیب و موز

  نان تست    ۲ ورق
  سیب    ۱ عدد
  تخم مرغ    ۲ عدد
  خامه    ۲ قاشق غذاخوری
  موز    ۱ عدد
  کشمش بی دانه    ۱ قاشق غذاخوری
  وانیل    ۱/۲ قاشق چایخوری

سیب ها را بشویید و پوست بکنید و حلقه حلقه برش بزنید. نان تست را برداشته و گوشه هایش را بگیرید. در یک ظرف پیرکس مناسب ابتدا نان ها و سپس سیب ها را روی آن ها بچینید. سیب، کشمش، موز، تخم مرغ، خامه و وانیل را داخل میکسر ریخته و به شکل پوره یا سس درآورید. سس را روی نان و سیب ریزید تا کاملا آن ها را بپوشاند.

حالا ظرف را یک شب و اگر وقت ندارید و ساعت در یخچال قرار دهید. بعد از یخچال ظرف حاوی مواد را به مدت ۳۰ دقیقه در فر درجه سانتیگراد گذاشته تا تخم مرغ داخل مواد بپزد و روی دسر طلایی شود. دوباره دسر را در یخچال بگذارید تا سرد شود. سپس نوش جان نمایید.

با سیب ۳ نوع دسر متفاوت و جذاب درست کنید!

با سیب ۳ نوع دسر متفاوت و جذاب درست کنید!

منبع : نمکستان