تنفس زیر سایه درختان ارسباران
تنفس زیر سایه درختان ارسباران
جنگل‌های ارسباران مانند ریه‌‌‌های آذربایجان شرقی هستند. جنگلی که 12 هزار کیلومتر وسعت و بزرگی دارد و سرسبزی بی‌کرانی را به این بخش از ایران هدیه کرده است.

جنگل‌های ارسباران مانند ریه‌‌های آذربایجان شرقی هستند. جنگلی که ۱۲ هزار کیلومتر وسعت و بزرگی دارد و سرسبزی بی‌کرانی را به این بخش از ایران هدیه کرده. در اینجا اطلاعاتی مختصر و مفید برای سفر و دیدن جنگل‌های ارسباران در اختیارتان قرار خواهیم داد. اگر هم تصمیم دارید با خرید یک بلیط هواپیما تهران تبریز، هم تبریز و هم این مناطق را ببینید، تا آخر این مطلب همراه باشید تا با روشی راحت، این کار را در کمترین زمان انجام دهید.

تنفس زیر سایه درختان ارسباران

چطور به جنگل‌های ارسباران برویم؟

برای رفتن به جنگل ارسباران، که در مرز و منطقه کوهستانی قرار دارد، باید خودتان را به تبریز برسانید. از تبریز تا ارسباران حدود ۲۲۰ کیلومتر فاصله است. ابتدا باید به کلیبر بروید که در فاصله ۲ ساعت و نیمی از تبریز قرار دارد. بعد از آنجا باید حدود ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه تا جنگل‌های ارسباران رانندگی کنید.

چرا ارسباران را ببینیم؟

دلایل متعددی وجود دارد که هرکس، برای یک بار هم که شده، جنگل‌های ارسباران را ببیند. اول اینکه این منطقه جزء انبوه‌ترین و بکرترین جنگل‌های ایران است. برای همین، تنوع بالایی از حیات وحش و حیوانات، زیر سایه درختان ارسباران، زندگی می‌کنند. مارال یا آهو، خرس قهوه‌ای، و مارهای افعی برخی از آنها هستند. علاوه بر آن، گونه‌های گیاهی مانند زرشک، سیب و انار وحشی، بوته‌های تمشک، و بلوط در مناطق ارسباران رشد می‌کنند.

چه جاذبه‌های دیگری ببینیم؟

 قلعه بابک: یکی از بناهای تاریخی که به زمان ساسانیان بر می‌گردد، قلعه بابک است. برای رفتن به قلعه، باید ابتدا به کلیبر و بعد به دره‌سی بروید.

پارک جنگلی مکیدی: این پارک جنگلی در انتهای مسیر قلعه بابک قرار گرفته که در سال‌های اخیر، مانند گذشته بکر نیست.

منطقه و عمارت آینالو: این منطقه حفاظت شده، در ۴۰ کیلومتری کلیبر است و مراتع سرسبزی دارد. در اینجا می‌توانید به بازدید عمارت آینالو هم بروید که در دوره قاجار ساخته شد.

همچنین بخوانید:  با بکارگیری هوش مالی به دستاورد های بزرگ و سود آور رسیدم

سفر به جنگل‌های ارسباران

برای رفتن به ارسباران، باید ابتدا به تبریز بروید؛ چه با خودروی شخصی و اتوبوس، چه با قطار یا هواپیما. انتخاب هرکدام بستگی به شما دارد. اما اگر تصمیم دارید با هواپیما سفر کنید که زمان کمتری در راه باشید و دغدغه سفر جاده‌ای را نداشته باشید، می‌توانید ارزان‌ترین بلیط هواپیما را در اسنپ‌تریپ بخرید. تا علاوه بر راحتی، سفر مقرون به صرفه‌ای را هم تجربه کنید. اسنپ‌تریپ فیلترهای مختلفی مثل ایرلاین و قیمت در صفحه بلیط هواپیما تبریز تهران دارد تا بهترین گزینه را در کمترین زمان پیدا کنید. به خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته هم در ۷ روز هفته دسترسی دارید.