آموزش و طرز تهیه آش بلغور شیر غذای خوشمزه و سنتی استان خراسان
آموزش و طرز تهیه آش بلغور شیر غذای خوشمزه و سنتی استان خراسان
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه آش بلغور شیر غذای خوشمزه و سنتی استان خراسان را در نمکستان بیاموزید.

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه آش بلغور شیر خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم آش بلغور شیر :

بلغور شیر خشک ۲ پیمانه
گوشت چرخ شده ۱۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد
شلغم ۲ عدد ( در صورت تمایل)

طرز تهیه آش بلغور شیر :

برای تهیه آش بلغور شیر خوشمزه ابتدا باید پیاز را نگینی خرد کرده و در روغن تفت دهید. گوشت را به پیاز اضافه کرده کمی که تفت خورد و رنگش عوض شد، آب سرد و بلغور شیر را اضافه می کنیم.

می توانید در این مرحله که آب را اضافه می کنید مقدار کمی شیر را هم، به آش اضافه کنید. شلغم ها را شسته و پوست گرفته و به تکه های درشت تقسیم کرده و به آش اضافه کنیم. حرارت را ملایم کنید تا مواد آش پخته و جا بفتد. بعد از پخته شدن در ظرفی بریزید و نوش جان کنید.

شما می توانید ترخینه آش را خودتان درست کنید.به روش زیر :

مواد لازم ترخینه آش (بلغور شیر خشک) :

بلغور گندم دانه ریز
شیر
زرد چوبه
زیره(اختیاری)

آش بلغور شیر سوپ بلغور شیر اش بلغور با شیر طرز تهیه آش بلغور شیر تهیه اش بلغور شیر اموزش اش بلغور شیر سوپ شیر بلغور گندم آش بلغور گندم و شیر

طرز تهیه بلغور شیر خشک :

ابتدا بلغور شسته شده را با شیر مخلوط می کنیم. به اندازه ای شیر اضافه می کنیم که مخلوط غلیظ باشد و شیر اضافی نداشته باشد. سپس زردچوبه را اضافه کرده و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا بلغور بپزد و شیر کاملاً جذب آن شود. مواد را تکه تکه از هم جدا می کنیم و در برابر آفتاب یا روی بخاری می گذاریم تا کاملا خشک شود.

سپس با استفاده از خرد کن آنها را کاملاً خرد کرده و روی پارچه پهن می کنیم تا رطوبتش گرفته شده و کاملاً خشک شوند و در صورت تمایل در این مرحله میتوان مقداری زیره نکوبیده به آن اضافه کرد. این نوع ترخینه ( بلغور شیر خشک شده ) را میتوان تا چند ماه در یخچال ( در ظرف در بسته ) نگهداری کرد.