آموزش طرز تهیه «آش بادمجان با گوشت» غذای سنتی کرمانشاه
آموزش طرز تهیه «آش بادمجان با گوشت» غذای سنتی کرمانشاه
آموزش مرحله به مرحله و طرز تهیه آش بادمجان با گوشت غذای سنتی و خوشمزه کرمانشاه را در نمکستان بخوانید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه آش بادمجان خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم آش بادمجان :

بادمجان۶ عدد
گوشت سردست بدون استخوان۵۰۰ گرم
برنجدو سوم پیمانه
عدس و نخود و لوبیاسفیدروی هم ۱ پیمانه
پیاز۱ عدد
کشک۱ پیمانه
پیاز داغ و نعناع داغبه میزان لازم
سیر داغبه میزان لازم
نمک و فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

آش بادمجان همدان آش بادمجان ملایر آش بادمجان بدون گوشت آش بادمجان بروجرد آش بادمجان نهاوند آش بادمجان کافه شمشیری آش بادمجان گندم آش بادمجان کرمانشاه

طرز تهیه آش بادمجان :

برای تهیه آش بادمجان خوشمزه ابتدا نخود و لوبیا سفید را از چند ساعت قبل بخیسانید تا نفخ آن گرفته شود. در این مدت چند مرتبه هم آبش را تعویض کنید. سپس گوشت و نخود لوبیا را با فلفل و زردچوبه و آب داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بپزند.

حالا برنج و عدس را با نمک و فلفل و زردچوبه و یک قاشق پیاز داغ و مقداری آب در یک قابلمه بریزد و روی حرارت قرار دهید. هنگامی که نخود و لوبیا پخته شدند آن ها را بیرون بیاورید و به برنج و عدس اضافه کنید. حالا کشک را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کشک شروع به جوشیدن کند.

بادمجان ها را پوست کنده و نمک بزنید و یک ساعت کنار بگذارید و بعد با آب شسته و خشک کنید و در روغن سرخ کرده و با نمک و فلفل و زردچوبه و مقداری آب بگذارید تا بپزد. معمولا نصف لیوان آب داغ برای پخت بادمجان کافیست.

نصف بادمجانها را به همراه مقداری از گوشت له کنید و به آش بادمجان اضافه کنید. حرارت را کم کنید تا آش بادمجان جا بیفتد. بعد در هر کاسه بادمجان و گوشت بگذارید و روی آن آش بادمجان بریزید و با مخلفاتی که دارید تزئین کنید.