آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه آش ماست شیرازی سبک مخصوص افطار
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه آش ماست شیرازی سبک مخصوص افطار

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه آش ماست شیرازی سبک مخصوص افطار سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه آش ماست شیرازی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید. مواد لازم آش ماست شیرازی گوشت با استخوان ۲۰۰ گرم لپه ۲۰۰ […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه آش ماست شیرازی سبک مخصوص افطار

تزیین آش ماست شیرازی آش ماست جهرمی آش ماست ترکی طرز تهیه آش ماست ساده طرز تهیه آش ماست بدون گوشت آش ماست با نخود دستور تهیه آش ماست شیرازی آش ماست کردی

سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه آش ماست شیرازی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم آش ماست شیرازی

گوشت با استخوان ۲۰۰ گرم
لپه ۲۰۰ گرم
برنج ۲۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
ماست غلیط ۱ پیمانه
نمک به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیه آش ماست شیرازی

برای تهیه آش ماست شیرازی خوشمزه ابتدا لپه و برنج را از چند ساعت قبل در آب خیس کنید و چند مرتبه آبش را عوض کنید.گوشت را با پیاز خرد شده داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا پخته شود.برای خوش طعم شدن گوشت کمی زردچوبه روی گوشت بریزید.وقتی گوشت پخت استخوان های آن را جدا کرده و گوشت را به وسیله گوشکوب کاملا له کنید.لپه را جداگانه داخل قابلمه ای بپزید و هنگامی که پخت آن را له کنید و کنار قرار دهید.

برنج را هم با هفت پیمانه آب روی حرارت ملایم بگذارید تا بپزد و حسابی له شود .سبزی را بشورید و ریز خرد کنید سپس آن را به برنج اضافه کنید و اجازه دهید سبزی بپزد .سپس لپه و گوشت میکس شده را اضافه کرده و درب قابلمه را گذاشته و اجازه دهید با شعله کم آش غلیظ شده و جا بیفتد.هنگامی که آش جا افتاد نمک و فلفل آش را اندازه کنید و آن را از روی حرارت بردارید و هنگامی که کمی آش خنک شد ماست را به آش اضافه کنید.حواستان باشد که اگر ماست را به آش داغ اضافه کنید ممکن است ماست کمی بریده بریده شود .

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه آش ماست شیرازی سبک مخصوص افطار