آموزش کامل و طرز تهیه آش سه نگه سیر غذای اصیل و سنتی کردستان
آموزش کامل و طرز تهیه آش سه نگه سیر غذای اصیل و سنتی کردستان
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه آش سه نگه سیر غذای اصیل و سنتی کردستان را برای شما در نمکستان آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه آش سه نگه سیر کردستان خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم آش سه نگه سیر :

گوشت مرغ  با استخوان ۴۰۰  گرم
برنج نصف پیمانه
عدس ۱ پیمانه
کشک پاستوریزه ۵ قاشق غذا خوری
پیاز داغ طلایی و سیر داغ طلایی بدون روغن به مقدار لازم
نعناع داغ برای تزئین
نمک و زردچوبه و فلفل سیاه و قرمز به میزان لازم

آش سه نگه سیر طرز تهیه اش سه نگه سیر عکس آش سه نگه سیر آموزش آش سه نگه سیر آموزش آش سنتی کردستان سه نگه سیر آش سه نگه سیر

طرز تهیه آش سه نگه سیر :

برای تهیه آش سه نگه سیر خوشمزه ابتدا باید گوشت مرغ را همراه با عدس در قابلمه ای بریزید و مقداری آب روی مواد بریزید. سپس پیاز خرد شده و زردچوبه و فلفل و نمک را داخل قابلمه بریزید. حرارت را زیاد کنید تا آب به جوش بیاید و مواد پخته شوند. برنج را در ظرفی جدا بپزید. هنگامی که مرغ و عدس پخته شد برنج را آش اضافه کنید و سپس کشک سائیده شده را درون غذا بریزید.

بعد از اینکه مواد پخته شدند و آش جا افتاد نصفی از نعناع داغ و پیاز داغ و سیر داغ را درون آش بریزید. بقیه سیر داغ و پیاز داغ و نعنا داغ را برای تزیین روی آش نگه دارید. می توانید بعد از پختن گوشت ،استخوانها را جدا کنید و گوشت را ریش ریش کرده و در آش بریزید. در این آش خوشمزه به جای گوشت مرغ از گوشت بوقلمون نیز می توانید استفاده کنید.