آموزش و طرز تهیه آش عاشوره یا آشوره غذای مخصوص محرم
آموزش و طرز تهیه آش عاشوره یا آشوره غذای مخصوص محرم
آموزش و طرز تهیه آش عاشوره یا آشوره غذای مخصوص محرم را از نمکستان بیاموزید. برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه آش عاشوره یا آشوره خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم. برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید. آش عاشوره یا آشوره نذری محلی محرم در کشور ترکیه می باشد که به آن پودینگ حضرت نوح نیز می گویند.

مواد لازم برای تهیه آش عاشوره :

گندم پوست کنده  یک و نیم پیمانه
نخود نصف پیمانه
لوبیای سفید  نصف پیمانه
شکر به اندازه دلخواه
هل ساییده ۲ قاشق غذاخوری
کشمش پلویی ۱/۳ پیمانه
گلاب ۱/۴ پیمانه
نمک  به مقدار لازم
کره ۲۰۰ گرم
پسته خرد شده ۱/۳ پیمانه
خلال بادام  ۱/۴ پیمانه
قیسی هلو و زردآلوی خشک بدون هسته نصف پیمانه
انجیر خشک خرد شده  نصف پیمانه

طرز تهیه آش عاشوره یا آشوره

طرز تهیه آش عاشوره خوشمزه :

برای تهیه آش عاشوره یا آشوره خوشمزه ابتدا باید همه ی حبوبات را از چند ساعت قبل در آب خیس کنید و چند بار آب آن را عوض کنید تا نفخشان گرفته شوند. سپس حبوبات را با آب و کره و نمک در قابلمه ای بریزید و حرارت را زیاد کنید تا آب به جوش بیاید و مواد بپزند. وقتی حبوبات کاملا پختند , گندم خیس کرده را نیز اضافه کنید و اجازه دهید تا کاملا باهم بپزند و له شوند و لعاب بیندازند.

کشمش و قیسی و انجیر خرد شده را شسته و خیس کنید تا نرم شوند. در انتها گلاب را اضافه کنید . شکر و خشکبار خرد شده را نیز اضافه کنید. حرارت را بسیار کنید تا آش دم بکشد.

هنگامی که آش غلیظ و لعاب دار شد آماده برای خوردن می باشد. با خشکبار های نرم و مرباهای دسری و کنجد و سیاه دانه روی آنرا تزیین کنید. در صورت تمایل می توانید پودر داچین هم روی تزیین بکار ببرید .

آموزش کامل طرز تهیه آش عاشوره یا آشوره غذای مخصوص محرم

منبع : نمکستان