امکانات ایرلاین‌ها برای مسافر نوزاد
امکانات ایرلاین‌ها برای مسافر نوزاد
آیا می‌توانید با نوزاد خود یک سفر هوایی راحت را تجربه کنید؟ آیا از امکانات ایرلاین‌ها برای مسافران نوزاد اطلاعات کافی دارید؟ اگر به دنبال پاسخ مناسب به سوال‌های بالا هستید، تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید.

آیا می‌توانید با نوزاد خود یک سفر هوایی راحت را تجربه کنید؟ آیا از امکانات ایرلاین‌ها برای مسافران نوزاد اطلاعات کافی دارید؟ اگر به دنبال پاسخ مناسب به سوال‌های بالا هستید، تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید.

بسیاری از خانواده‌ها وقتی بچه‌دار می‌شوند، قید سفرهای خارجی را می‌زنند و به خیال خود سفر با یک نوزاد کار دشواری است. اگر شما هم این‌طور فکر می‌کنید باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید. امروزه ایرلاین‌ها امکانات بسیار زیادی را برای پرواز هرچه راحت‌تر کودکان و حتی نوزادان در نظر گرفته‌اند که خیال شما را تا حدود زیادی از پرواز راحت می‌کند. پیش از خرید بلیط حتما سری به صفحه پرواز تهران استانبول بزنید و بلیط‌ها را با هم مقایسه کنید.

نکاتی که خانواده‌ها هنگام سفر با نوزاد خود باید رعایت کنند

نکاتی که خانواده‌ها هنگام سفر با نوزاد خود باید رعایت کنند

برای تجربه یک سفر راحت و بدون استرس همراه با نوزاد خود رعایت یکسری نکات ضروری است. در زیر لیستی از این نکات برای شما عزیزان تهیه شده است.

 • بهتر است ساعات اولیه روز را برای پرواز انتخاب کنید.
 • به هیچ عنوان کودک خود را در کنار راهرو ننشانید.
 • در هواپیما آلوگی‌های بسیار زیادی وجود دارد تا جایی که امکان دارد کودک خود را از آلودگی دور نگه دارید.
 • یکی از بزرگترین ترس‌های والدین برای سفرهای هوایی گریه نوزادان است که می‌تواند آرامش سایر مسافران را بهم بزند. باید بدانید که صدای گریه نوزاد شما در مقابل صدای موتورهای هواپیما بسیار کم آزارتر است، پس آرامش خود را حفظ کنید و نگران سایر مسافرین نباشید.
 • لوازم ضروری کودک را همراه خود داشته باشید.
 • حتما قبل از نشستن در هواپیما، پوشک نوزاد خود را تعویض کنید.
 • فرزند خود را برای تغییرات فشار هوا آماده کنید.
 • وسیله‌ای برای آرام کردم کودک خود همراه داشته باشید.
 • آب آشامیدنی و سایر خوراکی‌های مورد علاقه کودک خود را همراه داشته باشید.
 • در برخورد با سایر مسافرین مودب باشید. کودکان به خاطر سر و صداهایی که می‌کنند، قادر به عذر خواهی از دیگران نیستند پس شما زبان کودکان خود باشید و بابت شلوغی‌ها و گریه‌های کودکتان از سایر مسافرین عذرخواهی کنید.

امکانات ایرلاین‌ها برای نوزادان

امکانات ایرلاین‌ها برای نوزادان

اکثر ایرلاین‌ها امکاناتی جهت رفاه کودکان و نوزادان در طول پرواز در نظر گرفته‌اند. اما بعضی از این ایرلاین‌ها توانسته‌‌اند گوی سبقت را در این زمینه از رقبای خود بربایند و خود را به عنوان ایرلاین‌های خانوادگی مطرح کنند. از جمله خدماتی که ایرلاین‌های خانوادگی به مسافران خود ارائه می‌دهند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

قرار دادن کالسکه نوزاد در اختیار والدین

شما می‌توانید از فرودگاه کالسکه نوزاد تحویل بگیرد و تا لحظه سوار شدن به هواپیما آن را در اختیار داشته باشید (البته بعضی از ایرلاین‌ها امکان در اختیار داشتن کالسکه را تا گیت ورود در اختیار شما قرار می‌دهند).

گرم کردن غذا و نوشیدنی نوزاد

اگر در طول پرواز نیاز به گرم کردن نوشیدنی و یا وعده غذایی کودک خود را داشته باشید، خدمه کابین این کار را برای شما انجام می‌دهند.

همچنین بخوانید:  مشاوره حقوقی آنلاین و فوری ۲۴ ساعته

امکان سفارش و رزرو وعده غذایی کودک

بسیاری از این ایرلاین‌ها سامانه رزرو غذا و اتوماسیون دارند و شما می‌توانید ۲۴ ساعت قبل از پرواز نسبت به رزرو غذای کودک اقدام فرمایید.

تحویل اسباب بازی و وسایل سرگرمی کودک

شرکت‌ها برای سرگرمی و بازی کودکان و نوزادان، اسباب بازی‌ها و هدفون‌های رنگی و زیبایی تهیه و در اختیار کودکان قرار می‌دهند.

پخش کارتون و فیلم‌های طنز

کودکان علاقه زیادی به کارتون دارند، از این رو ایرلاین‌های خانوادگی کارتون‌های متنوع و محبوب زیادی را در طول پرواز در اختیار شما قرار می‌دهند.

بسته بندی خاص غذای کودک

کودکان عاشق رنگ‌ها هستند. این ایرلاین‌ها خلاقیت به خرج داده و برای تشویق کودک شما به خوردن غذا، غذای کودکان را در بسته بندی‌های زیبایی تحویل شما می‌دهند.

امکان حمل صندلی کودک به کابین هواپیما

ایرلاین‌ها قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای برای ورود وسایل به کابین‌ هواپیما دارند، با تمام این سخت‌گیری‌ها بعضی از ایرلاین‌ها امکان حمل صندلی نوزاد به داخل کابین‌ هواپیما را برای شما صادر می‌کنند.

قوانین حمل بار

هر نفر مجاز به حمل مقدار مشخصی بار در طول سفر می‌باشد و قوانین حمل بار برای نوزادان و کودکان متفاوت است. بعضی از ایرلان‌ها نوزادان را مانند یک شخص بالغ در نظر گرفته و امکان حمل بار تا سقف مجاز را برای نوزادان نیز وجود دارد.

بازی‌های کامپیوتری

دنیای مدرن امروزی کودکان را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است، ایرلاین‌ها تبلت‌ها و کنسول‌های بازی‌های دیجیتال را در اختیار کودکان قرار می‌دهند تا در طول پرواز سرگرم شوند.

تخت نوزاد

بعضی از ایرلاین‌ها برای راحتی نوزاد در طول پرواز، تخت خواب نوزاد در اختیار والدین قرار می‌دهد.

قوانین مربوط به کودکان و نوزادان در طول پرواز

سرویس بهداشتی مخصوص نوزادان

در سرویس بهداشتی میزهای مخصوص تعویض پوشک تعبیه شده است تا تعویض پوشک فرزندتان را به راحتی انجام دهید.

قوانین مربوط به کودکان و نوزادان در طول پرواز

همراه داشتن مسافر کودک در طول پرواز مستلزم رعایت قوانین خاصی است که در زیر به آن‌ها اشاره شده است.

 • حتما به شرکت هواپیمایی مد نظر اعلام کنید که همراه خود نوزاد و یا کودک دارید.
 • کودکان زیر دو سال به عنوان نوزاد شناخته شده و بدون امکان رزرو صندلی، حداکثر ۱۰ درصد بهای مسافرت توسط شما باید پرداخت شود.
 • برای کودکان زیر ۲ سال معمولا حمل بار تا ۱۰ کیلوگرم مجاز است.
 • مسافرین بین ۲ تا ۱۲ سال به عنوان کودک شناخته می‌شوند و با حق رزرو بلیط (۵۰ درصد برای پروازهای داخلی و ۷۵ درصد باری پروازهای خارجی) باید هزینه بلیط مسیر سفر را پرداخت نمایید.
 • کودکان مانند بزرگسالان مجاز به حمل بار تا سقف مجاز می‌باشند.

جمع بندی

اکنون که با خدمات مخصوص نوزادان و قوانین مربوط به پرواز نوزادان تا حدودی آشنا شدید. اگر  قصد سفر به استانبول به همراه نوزاد و کودک خود را دارید، می‌توانید از سایت علی بابا از آخرین پرواز تهران استانبول و پرواز استانبول به تهران اطلاعات لازم را بدست آورید و نسبت به رزرو بلیط اقدام فرمایید.