مهمترین نکات در مورد مدل پرده اتاق نوزادان پسر و دختر
مهمترین نکات در مورد مدل پرده اتاق نوزادان پسر و دختر

مهمترین نکات در مورد مدل پرده اتاق نوزادان پسر و دختر نمکستان» چیزی که بسیاری از زوجین برای انتخاب یک دکوراسیون زیبا همواره به آن فکر می کنند ، پرده است که انتخاب این مورد یکی از چالش های مهم در هر چه زیباتر کردن دکوراسیون خانه می باشد و یکی از اتاق های که […]

مهمترین نکات در مورد مدل پرده اتاق نوزادان پسر و دختر

مدل پرده اتاق نوزاد

نمکستان» چیزی که بسیاری از زوجین برای انتخاب یک دکوراسیون زیبا همواره به آن فکر می کنند ، پرده است که انتخاب این مورد یکی از چالش های مهم در هر چه زیباتر کردن دکوراسیون خانه می باشد و یکی از اتاق های که والدین بسیار به زیبایی آن توجه دارند، اتاق کودک است، به همین دلیل در این پست از سایت نمکستان می خواهیم در این مورد برای شما توضیحاتی را ارائه نماییم.

هنگامی که روجین میخواهند دکوراسیون خانه خود را به بهترین وجه تزیین نمایند باید در مورد پرده های اتاق کودک خود بیشترین دقت را به خرج دهند زیرا علاوه بر زیبایی، موضوعات مهم دیگری را نیز باید رعایت کنند. هنگامی که به پرده فروشی مراجعه می کنید باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر داشته باشید.اگر در خانه خود کودک دارید و تمام توجه شما به فرزندتان است و میخواهید او زیباترین اتاق همراه با بهترین دکوراسیون را داشته باشد. باید به جزئیات مهمی در تزیین اتاف فرزندتان توجه نمایید. باید به این نکته توجه نمایید که هر چیزی که در اتاق کودک خود قرار می دهید باید برای فرزندتان مفید باشد و گرنه نیازی نیست این وسایل در اتاق کودکتان قرار بگیرند. اولین موضوعی که باید در هنگام خرید پرده برای اتاق فرزندتان بسیار به آن دقت نمایید، سن و جنس کودکتان می باشد و اگر شما دارای بیش از یک فرزند هستید که هر کدام اتاقی مخصوص به خود را دارند باید با توجه به سن و جنس آنها برای اتاقشان پرده تهیه نمایید. مثلا پرده اتاق کودکی که چهار سال سن دارد برای اتاق کودکی که هشت سال دارد و به مدرسه می رود به هیچ وجه مناسب نیست. بچه ها در سنین پایین به رنگ های شاد علاقه دارند. در مقابل هر چه سن آنها بالا می رود علاقه شان به پرده های با الگوهای کارتونی و اساب بازی بیشتر می شود و اما در مورد نوجوانان پیشنهاد می شود که حتما نظرشان را جویا شوید و بدون مشورت با آنها برای اتاقشان پرده تهیه ننمایید. کودکان با توجه به سن و جنسیت سلیقه هایشان با هم تفاوت دارد و سیلقه ی پسر در ۹۰% موارد با سلیقه بچه ی دختر متفاوت است برای مثلا پرده های گل دار به رنگ قرمز به هیچ وجه برای اتاق پسر بچه ها مناسب نیست و اگر می خواهید رنگ اتاق کودکان دختر و پسرتان یکی باشد از پرده های ساده و بدون طرح یا طرح های ساده استفاده نمایید.

همچنین بخوانید:  ژورنال انواع مدل تخت خواب چوبی دو نفره شیک و جدید

 

مدل پرده اتاق نوزاد

دومین فاکتوری که باید برای خرید پرده اتاق فرزندتان به آن توجه نمایید، جنس پارچه پرده می باشد. این مورد بستگی به این دارد که در طول روز اتاق فرزندتان چقدر نور خورشید را دریافت می کند. اگر اتاق کودکتان در طول روز نور زیادی را دریافت می کند بهتر است از پرده های ضخیم استفاده کنید زیرا در هنگام روز که فرزندتان خواب است نور زیاد او را اذیت نکند. یکی دیگر از فاکتورهای مهم خرید پرده، ایمنی است که باید به دقت به این مورد توجه کرد که امنیت فرزندتان به خطر نیفتد. سعی کنید از پرده هایی که بندها و نخ های آویزان دارند به هیچ عنوان برای اتاق کودک استفاده نکنید زیرا در هنگامی که کودک بازی می کند ممکن است باعث خفگی آنها شود. اگر کودک نوازاد دارید از پرده های سنگین استفاده نکنید زیرا ممکن است بر روی کودک بیفتد و برای او مشکل ایجاد کند. همچنین سعی کنید از پرده هایی استفاده کنید که جنس پارچه آن حساسیت زا نباشد زیرا بعضی از انواع پرده می تواند باعث ایجاد آلرژی در کودک شما شود. یکی از پرطرفدارترین انواع پرده که والدین زیاد از آنها استفاده می کنند، پرده هایی از جنس کتان و پنبه است که برای پرده های اتاق کودکان واقعا عالی می باشد.

مهمترین نکات در مورد مدل پرده اتاق نوزادان پسر و دختر