آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه پنکیک موز و لیمو
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه پنکیک موز و لیمو

آموزش کامل طرز تهیه پنکیک موز و لیمو دز منزل نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه پنکیک موز و لیمو را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش طرز تهیه دسر این پست را دنبال کنید. پنکیک یا کرپ انواع بسیار متنوعی دارد که بسته به مواد آن می توان بعنوان صبحانه یا دسر سرو کرد. ماده […]

آموزش کامل طرز تهیه پنکیک موز و لیمو دز منزل

پنکیک موز و لیمو , طرز تهیه پنکیک موز و لیمو , پخت غذای پنکیک موز و لیمو

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه پنکیک موز و لیمو را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش طرز تهیه دسر این پست را دنبال کنید. پنکیک یا کرپ انواع بسیار متنوعی دارد که بسته به مواد آن می توان بعنوان صبحانه یا دسر سرو کرد. ماده اصلی همه آنها شیر، تخم مرغ و آرد می باشد که معمولا با عسل یا ماده ای شیرین سرو می شود. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه پنکیک موز و لیمو آشنا می شوید.

مواد لازم برای پنکیک موز و لیمو برای ۴ نفر :

آرد سفید ساده۱ پیمانه
تخم مرغ۱ عدد، زده شده
شیر۱ پیمانه
آب سرد۴ قاشق غذاخوری
موز۴ عدد
عسل ساده۳ قاشق غذاخوری
آب لیموی تازه۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه پنکیک موز و لیمو :

مرحله ۱ – آرد، شیر، تخم مرغ و آب سرد را با یکدیگر مخلوط کنید تا مایه ای یکدست و روان درست شود. سپس به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله ۲ – پوست موزها را گرفته و حلقه ای برش بزنید، سپس با عسل و لیمو مخلوط کنید.

مرحله ۳ – تابه ای را به مقدار خیلی کم چرب کرده و یک ملاقه بزرگ از مایه را داخل آن ریخته و کمی پهن کنید. سپس اجازه دهید هر دو طرف آن کمی قهوه ای شود. مابقی مایه را به همین روش آماده کنید.

مرحله ۴ – پنکیک های آماده شده را داخل ظرف مورد نظر بصورت نیم دایره یا چهار گوش قرار داده و مخلوط موز را بین آنها ریخته، با برش هایی از لیمو تزئین کرده و سپس سرو نمائید.

نکته : پنکیک را می توانید به مدت ۳ ماه در فریزر نگهداری کنید، برای این منظور بین هر پنکیک را با کاغذ روغنی پوشانده و در انتها در نایلونی قرار داده و در فریزر قرار دهید.

همچنین بخوانید:  آموزش طرز تهیه لواشک سیب خانگی فوق العاده خوشمزه و ترش

طرز تهیه پنکیک موز و لیمو

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه پنکیک موز و لیمو خوشمزه

منبع : نمکستان