بیشتر بدانید قبل از سفر به تور برزیل و تور مالدیو
بیشتر بدانید قبل از سفر به تور برزیل و تور مالدیو

بیشتر بدانید قبل از سفر به تور برزیل و تور مالدیو تور برزیل برزیل، کشور کوهستان های مخفی و شهر ارواح جنگلی با من همراه باشید تا به شما ۳۰ حقیقت فوق العاده را درباره برزیل، کشور کوهستان های مخفی و شهر ارواح جنگلی آن به شما بگویم. با کشوری که ۱۹۵ سال استقلال خود […]

بیشتر بدانید قبل از سفر به تور برزیل و تور مالدیو

بیشتر بدانید قبل از سفر به تور برزیل و تور مالدیو

تور برزیل

برزیل، کشور کوهستان های مخفی و شهر ارواح جنگلی

با من همراه باشید تا به شما ۳۰ حقیقت فوق العاده را درباره برزیل، کشور کوهستان های مخفی و شهر ارواح جنگلی آن به شما بگویم.

با کشوری که ۱۹۵ سال استقلال خود را جشن می گیرد، همراه باشید؛ در اینجا چند مورد جالب درباره برزیل وجود دارد که تا به الان نشنیده اید:

محبوب ترین نام خانوادگی در برزیل Silva است.

مجسمه مسیح نجات دهنده یا کوروکوادو در ریودوژانیرو ۶۳۵ تن وزن دارد و ۳۸ متر ارتفاع از جمله پایه های آن و در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از «هفت عجایب جدید جهان» نامگذاری شد. در سال ۲۰۱۴ در اثر برخورد صاعقه، آسیب دید.

برزیل دارای بیش از ۴،۰۰۰ فرودگاه است – بیش از هر کشور دیگری غیر از ایالات متحده (با دارا بودن ۱۳،۵۱۳ فرودگاه قابل توجه است).

براساس گزارش سال ۲۰۰۷، حداقل ۷۰ قبیله بدون ارتباط در آمازون برزیل وجود دارد.

برزیل دارای ۲۱ سایت میراث جهانی یونسکو است. یکی از مشهورترین آنها، پارک ملی ایگواسو است که به یکی از بزرگترین و گیراترین آبشارهای جهان با عرض ۱.۷ مایل (۳ کیلومتر) و ارتفاع آبشار هم ۲۷۵ متر می باشد. همچنین خانه چند گونه نادر و در معرض خطر نابودی، از جمله سمور آبی بزرگ و مورچه خوار بزرگ است. در میان جدیدترین سایت ها می توان به Pampulha Modern Ensemble یک پروژه باغ شهری که توسط Oscar Niemeyer در سال ۲۰۱۶ به این لیست اضافه شد، و سایت Valongo Wharf Archaeological هم در سایت ۲۰۱۷ به این لیست اضافه شد.

در حدود ۱.۵ تا ۲.۵ میلیون از برزیلی ها از نسل ژاپنی ها هستند. بسیاری از مهاجران همراه با خودشون جوانه درخت گیلاس و شکوفه های گیلاس آورده اند و در حیاط بیشتر خانه ها در سائوپائولو و پارک های عمومی در کوریتیبا این درختان را خواهید دید.

حدود ۶.۴ میلیون گردشگر هر سال از برزیل دیدن می کنند، یکی از معدود کشورهایی در جهان که جمعیت تووریست ان یک درصد از کل جمعیت کشور می باشد. نیمی از آنها به ریو می روند.

ماناس در وسط جنگل آمازون قرار دارد اما بیش از ۲.۵ میلیون نفر جمعیت دارد. کائوچو تین منطقه آن را ثروتمندترین شهر آمریکای جنوبی در اواخر دهه ۱۸۰۰ کرد و بسیاری از اروپایی های ثروتمند را تحریک به مهاجرت به این کشور نمود. Teatro Amazonas یکی از برجسته ترین ساختمان های این شهر است و در سال ۱۸۹۶ افتتاح شد.

بزرگترین زباله دانی در فضای باز، Jardim Gramacho، در یک شهر برزیلی به نام Duque de Caxias یافت شد. این زباله دانی در سال ۲۰۱۲ بسته شد.

برزیل یکی از بهترین کشورهای جهان در تنوع زیستی است که بر اساس آن برآورد می شود که مجموعا چهار میلیون گونه گیاهی و حیوانی را دارد. این کشور بیش از هر کشوری دیگر در دنیا، گونه های مختلف میمون دارد.

ریو دو ژانیرو در سال ۲۰۱۲ به میراث جهانی تبدیل شد. کارناوال سالانه آن هر روز حدود ۲ میلیون نفر را جذب می کند.

سالوادور به عنوان «بزرگترین شهر آفریقایی خارج از آفریقا» توصیف شده است؛ ۸۲% از جمعیت این شهر اگر در مورد تبار خودشون تحقیق کنن به روزهای تاسف برانگیز بردگی اجدادشون می رسند.

هنری فورد مقدار زیادی پول را صرف تلاش برای پرورش کائوچو و کارخانه کائوچو در وسط جنگل آمازون کرد. یک شهر ساخته شده که به تقلید از غرب میانه آمریکا (از اوهایو تا کوه های راکی)، با نام Fordlandia که از سواحل رودخانه Tapajos شروع به رشد کرد. هنوز هم خرابه هایی از رویاهای در هم شکسته او می توان دید. این شهر صنعتی ارواح برای بازدید بسیار راه مشکلی دارد، اما اگر در تور برزیل خود در جنگل های آمازون بودید، ارزش یکبار امتحان کردن را دارد.

سایر سایت های رها شده عجیب و غریب عبارتند از Viaduct Petrobras – قطعه ای از یک جاده در ارتفاعات و در بین جنگل ها که بخشی از بزرگراه Rio-Santos می باشد و پارک موضوعی Terra Encantada که به خاطر مسائل امنیتی بسته شده است.

ماهیگیران در Laguna، در جنوب شرقی برزیل، به کمک دلفین ها به ماهیگیری مشغول هستند. دلفین ها، گله ماهی ها را به سمت تورهای ماهیگیری هدایت می کنند و زمانی که ماهی ها در دام افتادن با پاشیدن آب به ماهیگیران این موضوع را اعلام می کنند. ماهیگیران این منطقه عنوان کردند که نسل ها است که دلفین ها این کار را برای ماهیگیران انجام می دهند و دانشمندان هم اخیرا در سال های گذشته به تحقیق در این رابطه پرداختند.

همچنین بخوانید:  سفر به مناطق جذاب و دیدنی نرماندی فرانسه + تصاویر

تور مالدیو

آب و هوای مالدیو

بیشتر بدانید قبل از سفر به تور برزیل و تور مالدیو

مالدیو، خیلی مزایا برای بهره بردن دارد. رهایی از استرس، مناظر لوکس و باور نکردنی که استانداردهای مالدیو می باشد. با شرایط آب و هوایی خشک آن و دمای تقریبا عالی در تمام طول سال، مکانی بهتر، زیباتر، راحت تر از مالدیو نیست!

فصل خشک و فصل مرطوب

مالدیو در استوا قرار دارد و دارای آب و هوای موسمی می باشد. مالدیو دو فصل متفاوت دارد؛ فصل خشک (بادهای موسمی شمال شرقی) و فصل مرطوب (بادهای موسمی جنوب غربی). در این دو فصل، تغییر درجه حرارت بسیار کم است.

بادهای موسمی شمال شرقی (فصل خشک) معمولا از ژانویه تا مارس / آوریل – اویل دی تا اویل فروردین / اوایل اردیبهشت، ادامه دارد.

بادهای موسمی جنوب غربی (فصل مرطوب) معمولا از ماه می تا نوامبر – اوایل اردیبهشت تا اوایل آذر ادامه دارد. در این فصل، در مالدیو می بارش باران های سنگین، بادهای قوی و طوفان را تجربه می کند.

بارش باران در واقع خیلی زیاد نیست و احتمال یک طوفان تقریبا صفر است. ویلاهای روی آب مالدیو به خوبی ساخته شده اند و می توانند در برابر شرایط جوی منطقه، تور مالدیو بسیار خوبی را برای شما به ارمغان بیاورند.

رگبارها و تابش آفتاب

نمونه ای از مناطق گرمسیری، زمانی که باران در مالدیو می آید، ابتدا خیلی باران سنگینی است ولی فقط برای چند دقیقه و بعد به همان سرعت قطع می شود و آسمان کاملا صاف می شود. حتی در «فصل خشک» هم، خیلی غیرمعمولی نیست که صبح آفتابی باشد و بعدازظهر ابرهای ضخیم کل آسمان را بپوشانند، ۳۰ دقیقه باران سنگینی ببارد و ناگهان یک آسمان صاف در عصر داشته باشد.

در طول فصل بارانی، بارندگی کمی بیشتر در شب رخ می دهد، در این فصل حتی بندرت چند روز آفتابی در هفته، اتفاق می افتد. بنابراین واقعا بدشانسی شما هستش که در طول تعطیلاتتون، آسمان خاکستری باشه.

رطـوبـت 

در سال مالدیو نسبتا مرطوب و شرجی خواهد بود، و کسانی که از آب و هوای سرد می آیند ممکن است برای روز اول کمی احساس ناراحتی کنند، اما تقریبا همه از این احساس خاص هوای گرمسیری لذت می برند. دما هرگز خیلی بالاتر از میانگین نیست و بنابراین حتی رطوبت بالا هم قابل تحمل است و مانندش رو میتوان اروپا مدیترانه نام برد.

بیشتر بدانید قبل از سفر به تور برزیل و تور مالدیو

بــاد

در طول بخش بزرگی از اقیانوس هند، حتما بادهای ثابتی از سرتاسر ریزورت های مالدیو، عبور می کنند. این بادها می تواند تغییر مسیر بدهند، اما همیشه هم به این شکل باقی نمی ماند. حتی در روزهای گرم هم نسیم های دریا باعث می شود که هوا خنک تر شود.

آب و هوا در مالدیو

  • در طول روز ۱۲ ساعته، بدون در نظر گرفتن فصل بارندگی، مالدیو به طور متوسط ۸ ساعت خورشید در روز دارد.
  • هیچ شخص / شرکت یا وب سایت نمیتواند به طور دقیق آب و هوا در مالدیو را برای بیش از ۳ روز پیش پیش بینی کند.
  • پیش بینی های ۱۰ روزه مالدیو را از کانال های آب و هوایی بزرگ / وب سایت ها – بگیرید و این مطلب را هم در نظر داشته باشید که، این پیش بینی ها برای پایتخت مالدیو یعنی شهر ماله است و دقیق نمی باشد.
  • پرسیدن این سوال هم که اگر در فلان ماه سفر داشته باشیم، آب و هوا خوب است یا بد، بسیار بی فایده است. هیچ وب سایت / فردی نمیتواند پیش بینی آب و هوای جزایر را داشته باشد، زیرا هر جزیره دارای آب و هوای Microclimate است – آب و هوای نقطه ای که به طور مثال در یک جزیره ممکن است باران داشته باشیم و در جزیره کناری آن آب و هوا بسیار آفتابی و آرام باشد.
  • دما در هر ۲۴ ساعت، خیلی کم تغییر می کند. باران می تواند در هر زمان و اغلب بدون کوچکترین هشداری رخ دهد! الگوی آب و هوایی به طور عمده، همین دو الگوی مشخص شده در بالا می باشد. رطوبت نسبتا بالا توسط نسیم مرطوب و ملایم دریا قابل تحمل است.

آژانس مسافرتی سام سیر، در زمینه ویزای توریستی شنگن و خرید بلیط هواپیما داخلیاز طریق سفارت بالی در تهران و برگزاری تورهای انفرادی و گروهی به هر مقصدی در اروپا و حوزه شنگن، سوابق درخشان و نظرات مثبت مسافران این مسیر که با این آژانس افتخار همراهی را داده اند، را دارا می باشد و با داشتن کادر حرفه ای و مجرب و مطلع در این زمینه و خرید بلیط هواپیما داخلی می تواند بهترین خدمات ویزای اروپا، ویزای شنگن، تور اروپا، تور ایتالیا، تور فرانسه، تور پاریس و خرید بلیط هواپیما داخلی… را به شما در کمترین زمان ممکن ارائه بدهد.