آموزش کامل طرز تهیه خورش باقلا سبز با شوید خوش طعم و عالی
آموزش کامل طرز تهیه خورش باقلا سبز با شوید خوش طعم و عالی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خورش باقلا سبز با شوید خوش طعم و عالی را در نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خورش باقلا سبز با شوید خوش طعم و عالی را آماده کرده ایم. با این آموزش آشپزی همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خورش باقلا سبز :

باقلا سبز بدون پوستیک کیلوگرم
گوشت لخمنیم کیلوگرم
پیازیک عدد
شوید تازهنیم کیلوگرم
سیر۴ حبه
زعفران دم کرده۱ قاشق غذا خوری
نمک و فلفل و زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه خورش باقلا سبز , خورش باقلا سبز , خورش باقالی

طرز تهیه خورش باقلا سبز :

برای تهیه قیمه‌ای خرد کنید، سپس به پیاز داغ اضافه کنید و گوشت را سرخ کید تا تغییر رنگ بدهد. حالا به مخلوط گوشت و پیاز حدود ۲ تا ۳ لیوان آب‌جوش اضافه کنید و در ظرف را بگذارید تا گوشت به‌ طور کامل بپزد.

باقلا را به همراه شوید، سیر خرد‌ شده و کمی نمک به مخلوط گوشت و پیاز اضافه کنید. سپس حرارت را کم کنید تا خورش جا بیفتد که معمولا حدود ۴۵ دقیقه زمان می‌برد.در اواخر پخت زعفران دم کرده را به خورش اضافه کنید.

طرز تهیه خورش باقلا سبز , خورش باقلا سبز , خورش باقالی

نکات مهم خورش باقلا سبز :

بعضی‌ها در مراحل پایانی پخت این خورش، تخم‌ مرغ نیز به ‌آن اضافه می کنند. به این ترتیب که با توجه به این میزان مواد، زرده و سفیده دو عدد تخم‌ مرغ را از هم جدا می کنند. ابتدا سفیده تخم‌ مرغ ها را به خورش اضافه می‌کنند و همان‌ طور که قابلمه روی شعله اجاق‌ گاز قرار دارد، هم می‌زنند تا سفیده‌ ها با مواد مخلوط شوند و بپزند.

سپس زرده‌ها را روی خورش می‌ ریزند و با گذاشتن در قابلمه، ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر می‌کنند تا زرده‌ها سفت شوند و در پایان به‌ همین صورت سرو می‌کنند.