دره پروانه های ترکیه
دره پروانه های ترکیه

دره پروانه های ترکیه زمانی صحبت از ترکیه می شود همه به یاد سواحل زیبای شنی آنتالیا و یا شهر بزرگ استانبول، یادگاری های تاریخی چند هزار ساله، خرابه های یونانی افه سوس می افتند که همه این آثار نشانه گردشگری بودن کشور ترکیه می باشد اما زمانی که مسافران و گردشگران در جمعیت های […]

دره پروانه های ترکیه

دره پروانه های ترکیه

زمانی صحبت از ترکیه می شود همه به یاد سواحل زیبای شنی آنتالیا و یا شهر بزرگ استانبول، یادگاری های تاریخی چند هزار ساله، خرابه های یونانی افه سوس می افتند که همه این آثار نشانه گردشگری بودن کشور ترکیه می باشد اما زمانی که مسافران و گردشگران در جمعیت های چند صد هزار نفری به ترکیه می آیند، هنوز خیلی ها به همان شهرها و مناطق قدیمی می روند. وقتی همه به سراغ این آثارمی روند، متوجه می شویم که این مسافران از مکان های طبیعی و دیدنی کشور ترکیه بی اطلاع هستند. در این مقاله می خواهیم مکانی را به شما معرفی نماییم که شاید تا به حال حتی اسم آن جا را هم نشنیده اید. دره پروانه ها یکی از جاهایی است که از نظر طبیعی برای گردشگران می تواند بسیار قابل توجه باشد اما تا کنون تبلیغات خوبی درباره آن داده نشده است.

دره پروانه ها

همان گونه که گفته شد در ترکیه و تور ترکیه ارزان مکان هایی وجود دارد که با وجود زیبایی فراوانی که دارد اما کمتر کسی از آنها شناختی دارد. مگر گردشگرانی که در پی ماجراجویی به یکی از این مکان ها رفته باشد. دره پروانه ها در کشور ترکیه یکی از این مکان ها است. دره پروانه ها دره ای بسیار عمیق و باریک در کشور ترکیه می باشد که به عنوان یکی از دیدنی ترین و حیرت انگیزترین مکان های این کشور شناخته شده است. این دره زیبا را می توان شاهکار مادر طبیعت دانست. برای رسیدن به این دره زیبا باید سوار تاکسی های قایقی شوید و پس از گذر از کوه های سر به فلک کشیده که در کنار ساحل قرار دارد و جلوه فیلم های تخیلی را به این گذرگاه داده است به دره ای بسیار زیبا می رسیم که خانه گونه های بسیار زیادی از پروانه های رنگارنگ است. زیبایی وصف ناپذیری که از ترکیب این همه رنگ و طرح گوناگون ایجاد شده است هر انسانی را به شعف می آورد. در حقیقت علت نامگذاری این دره جالب و منحصر به فرد به دره پروانه ها همین حضور پروانه های زیبا بوده است. البته اگر در فصولی که هوا اندکی سرد می شود تعداد پروانه ها انقدر زیاد نیستند و مسافرانی که در آن موقع سال به این مکان آمده اند پروانه های زیادی را نمی بینند اما آن دسته از پروانه هایی که در فصل سرما بتوانند زنده بمانند بسیار کمیاب است و کمتر جای دیگری در جهان از آن نوع پروانه را دارد.

همچنین بخوانید:  دیگه وقتشه مدیر عامل بشی!!

به گزارش سفر باتو ، گردشگران هر زمانی می توانند از این دره زیبا دیدنم نمایند چرا که در این دره زیبا امکانات رفاهی برای مسافران و گردشگران مهیا شده است. مسافران می توانند یک روز کامل یا حتی چند روز را در این دره زیبا بگذرانند این اقامتگاه یک کلبه کوچک چوبی می باشد که مسافران می توانند شب را در آن جا بگذرانند. در این منطقه امکان چادر زدن هم می باشد و کسانی که می خواهند سفر در طبیعت را بهتر تجربه کنند و یک طبیعت گرد واقعی شوند شب را در چادر بگذرانند اگر هم چادر به همراه نداشتید نگران نشوید زیرا که در این مکان چادر با تمام امکانات مورد نیاز اجاره داده می شود. وقتی به این مکان زیبا می رسید با توجه به هوای پاک و دور از  آلودگی اش شما را به پیاده روی در دره پروانه ها دعوت می کند. گردشگران می توانند در مسیرهای پیاده روی که هم در داخل دره می باشد و هم از روی کوه ها می گذرد، پیاده روی نمایید تا هم از مناظر زیبای طبیعی دره پروانه ها دیدن کرده باشید و هم از هوای پاک آن بهره برده باشید. در مسیر دره پروانه ها مناظر بی بدیل و زیبایی به چشم می خورد که شاید سال های سال دیگر نتوانید این مناظر را دوباره ببینید. برای ثبت خاطره دیدار از دره پروانه ها عکاسی یکی از بهترین راه ها است که از این گردش برای خودتان یادگاری به همراه ببرید. چون دره پروانه ها به آب دریا نزدیک است می توانید با طی یک مسیر کوتاه به آب برسید و در آب شفاف و کریستالی دریا شنا و یا غواصی کنید. یا در کنار ساحل این دریای زیبا کمی بنشینید و از نور آفتاب آن لذت ببرید. البته در این جا ذکر این نکته شاید لازم باشد که بگوییم این گردشگری یک طبیعت گردی خالص نیست چرا که در شب ها در بعضی مکان های مخصوص جشن و رقص و پایکوبی برقرار است و کلا حوصله تان سر نمی رود.

امکانات نزدیک به دره پروانه ها

رستوران های این دره مانند رستوران های لاکچری درون شهرها نیست اما همین رستوران هم رستوران خوبی است و خدمات مناسبی را ارائه می دهد. در این رستوران غذاهای خوشمزه ای را به صورت سلف سرویس یا همان پر کن بخور به مشتریان خود ارائه می دهد و همچنین صاحب آن روی این موضوع که پس از تمام کردن غذایتان خودتان ظرفش را به ظرف شویی ببرید تاکید می کند.