خرید مایکروفر ارزان
خرید مایکروفر ارزان

خرید مایکروفر ارزان در حالی که صنعت مایکروفرسازی روز به روز با فناوری‌های پیشرفته مجهز می‌شود، قیمت‌ها هم پیوسته افزایش پیدا می‌کنند. در حال حاضر قیمت برخی از مایکروفرهای توکار (Built in) در  دنیا به ۵ هزار دلار و بیشتر هم می‌رسد. در چنین شرایطی، چگونه می‌شود اقدام به خرید مایکروفر ارزان‌قیمت اما باکیفیت کرد؟ […]

خرید مایکروفر ارزان

خرید ماکروفر ارزان

در حالی که صنعت مایکروفرسازی روز به روز با فناوری‌های پیشرفته مجهز می‌شود، قیمت‌ها هم پیوسته افزایش پیدا می‌کنند. در حال حاضر قیمت برخی از مایکروفرهای توکار (Built in) در  دنیا به ۵ هزار دلار و بیشتر هم می‌رسد. در چنین شرایطی، چگونه می‌شود اقدام به خرید مایکروفر ارزان‌قیمت اما باکیفیت کرد؟

پرداخت هزینه متناسب با نیازهای روزمره

لازم است بدانید که بسیاری از این قیمت‌های بالا به علت تجهیزات و تنظیماتی در مایکروفر است که ممکن است فراتر از نیازهای معمول باشد و هرگز مورد استفاده قرار نگیرد. به ویژه در خانه‌هایی که گاز و فر هم به طور مجزا وجود دارد. عمده نیاز اکثر متقاضیان محدود به یخ‌زدایی، گرم کردن غذا و نوشیدنی و مواردی از این قبیل است که با خرید مایکروفر ارزان ۵۰۰ هزارتومانی هم قابل تامین است. برای مثال مایکروفر Feller 20 لیتری مدل MW 201 BK با توان مصرفی ۷۰۰ وات، گنجایش ۲۰ لیتر، ۸ منوی پخت خودکار، جنس بدنه فلز و قابلیت تنظیم زمان در بازار به قیمت ۴۹۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و برای استفاده در آشپزخانه‌های معمولی و خانگی کاملا کارآمد و مناسب است.

قابلیت‌های ضروری/غیرضروی

فناوری سولاردام، قابلیت پخت زغالی، کانوکشن، بخارپز، منوی متنوع پخت، انواع سنسورهای هوشمند، قفل کودک، قابلیت هدایت گرما، صفحه‌های ال ای دی، تمیزکننده خودکار، قابلیت تولید پاپکورن، توربو و یخ‌زدایی سریع و … مواردی هستند که قیمت یک مایکروفر را افزایش می‎‌دهند. وابسته به میزان، نوع مصرف و تعداد مصرف‌کنندگان و عوامل دیگر دارد و نمی‌توان گفت برای خانه‌ای که فر و گاز دارد و به طور فشرده از مایکروفر استفاده نمی‌کند، ضروری هستند. اگرچه کار را راحت‌تر می‌کنند. برای مثال قابلیت توربو دو برابر سریع‌تر یخ‌زدایی مواد غذایی را انجام می‌دهد. یا سولاردام مضاف بر امواج مایکروویو از امواج گرمایی نور هم استفاده می‌کند که به پخت غذا سرعت می‌بخشد. با این حال اگر اصرار بر خرید مایکروفر مجهز به سولاردام دارید، به یاد داشته باشید سولاردام‌های پاناسونیک از ال جی به مراتب ارزان‌تر هستند. برای مثال مایکروویو و سولاردام مدل ST34 پاناسونیک به قیمت ۶۵۰ هزار تومان قابل خریداری است.

ظرفیت و سایز

هر چه ظرفیت یک مایکروفر بیشتر باشد قیمت هم بالاتر می‌رود. یکی از دلایل گران‌قیمت بودن مایکروفرهای توکار و یا بالا اجاقی همین اندازه‌های بزرگ آنها است. اگر سایز دستگاه متناسب با نیاز واقعی و روزمره انتخاب شود، به راحتی می‎شود اقدام به خرید مایکروفر ارزان قیمت کرد. مایکروفرهای رومیزی در بازار بیشترین محبوبیت را دارند و در عین حال به مراتب از مدل‌های توکار و بالای اجاقی ارزان‌تر هستند. جالب این‌جا است که اگر نگاهی به سایت‌های بررسی لوازم برقی بیندازید، بیشتر جایگاه‌های لیست‌های مایکروفر برتر سال ۲۰۱۸ را مایکروفرهای رومیزی که بعضا زیر ۱۰۰ دلار قیمت دارند به خود اختصاص داده‌اند. مدل ۷۲۱۲ برند کنمور (Kenmore) از این موارد است که امتیاز بالایی به دست آورده و تنها ۸۰ دلار قیمت دارد.

خرید مایکروفر دست دوم

اگر اصراری بر خرید مایکروفر نو ندارید، در سایت دیوار انواع مدل‌ها و برندها را با قیمت‌هایی به صرفه می‌توانید تهیه کنید. مروری بر آگهی‌ها و اطلاعات ارائه شده توسط فروشندگان در دیوار نشان می‌دهد اکثریت موارد آگهی شده سالم هستند و شرایط مناسبی دارند. برای مثال مایکروفر سالم سامسونگ ۳۲ لیتری، دارای المنت سقفی، قابلیت گریل، سیستم یخ‌زدایی، بخار شور وتنظیم تایم هوشمند ۴۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. قیمت مایکروویو استیل مارک بلک اند دکر، با ۳۰ لیتر حجم، کم‌کارکرد و در حد نو هم، ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده که تخفیف هم دارد.