خرید کامیون کارکرده
خرید کامیون کارکرده

خرید کامیون کارکرده بررسی قیمت و شرایط هفت مدل کامیون کامیون نامی کلی برای همه خودروهایی است که برای انتقال بار استفاده می‌شوند. کامیون‌ها را معمولاً یا بر اساس نوع بار و یا بر اساس سازنده آن تقسیم‌بندی می‌کنند. در مطلب زیر کامیون‌ها بر اساس فعالیت چند سازنده معروف آن تقسیم شده‌اند که شامل کامیون‌های […]

خرید کامیون کارکرده

خرید کامیون کارکرده

بررسی قیمت و شرایط هفت مدل کامیون

کامیون نامی کلی برای همه خودروهایی است که برای انتقال بار استفاده می‌شوند. کامیون‌ها را معمولاً یا بر اساس نوع بار و یا بر اساس سازنده آن تقسیم‌بندی می‌کنند. در مطلب زیر کامیون‌ها بر اساس فعالیت چند سازنده معروف آن تقسیم شده‌اند که شامل کامیون‌های مرسدس بنز، هوو، کاترپیلار، اسکانیا و سی اند سی می‌شود.

کامیون‌های مرسدس بنز: از سال ۱۹۵۹ تا ۱۹۹۵ تولید می‌شدند. این کامیون‌ها در بازار ایران نیز طرفداران زیادی دارند. قیمت خرید کامیون کارکرده بنز قبل از سال ۷۰ نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان و یا کمتر از آن است. برای مثال یک مدل ۱۹۲۱ آن را در دیوار با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان آگهی کرده‌اند. یک آگهی بنز زیر مایلر مدل ۱۳۸۷ وجود دارد که آن را با قیمت  ۲۳۰ میلیون تومان می‌فروشد. قیمت کامیون باری صفر ۱۹۲۴، تولید سال ۱۳۹۱، ۲۱۵ میلیون تومان است.

ولوو: ولوو را ممکن است بیشتر به اتوبوس‌های آن بشناسند اما این شرکت سوئدی از سال ۱۹۲۴ ماشین سنگین هم تولید کرده است. ولوو تنوع زیادی دارد. یکی از مدل‌های قدیمی آن به ولوو عراقی مشهور بوده که بسیار ارزان است؛ به خصوص اگر متعلق به سال‌های قبل از ۱۳۶۰ باشند. یک نفر در وب‌سایت دیوار ولوو عراقی را با قیمت ۱۲ میلیون تومان آگهی کرده‌است. مدل دیگر آن تولید سال ۱۳۸۳، ۱۳۵ میلیون تومان قیمت دارد.

هوو: هوو سابقه درخشانی در ایران ندارد و در دوره‌ای به دلیل مرگ‌ومیر بالابر اثر تصادفات این خودرو در مظن اتهام بود. برای بررسی قیمت خرید کامیون کارکرده، هوو ۲۰۰۵ را در دیوار جست‌وجو کرده‌ایم. یک مدل سال ۱۳۸۴ آن با قیمت ۱۰۵ میلیون و یک سال جوان‎‌تر آن ۱۲۳ میلیون تومان آگهی شده‌است. قیمت هوو ۲۰۰۸ سال ۱۳۸۷ نیز با کارکرد ۵ هزار کیلومتر ۲۲۰ میلیون تومان است.

کاترپیلار: یکی از مارک‌های معروف لودر، کاترپیلار است. خرید کامیون کارکرده کاترپیلار مشتری بیشتری تا صفر آن دارد چراکه قیمت‌های صفر آن تا یک میلیارد تومان هم می‌رسد. از دسته لودرها، یک لودر کوماتسو مدل ۴۷۰ یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است. در صورتی که مدل دست‌دوم آن را حداکثر تا ۵۰۰ میلیون تومان می‌توان پیدا کرد. دقیقا همین مدل تولید سال ۱۳۷۸ در دیوار ۱۲۵ میلیون تومان است.

همچنین بخوانید:  باغ وحش تایگر کینگدام پوکت

 نیوهلند: پیدا کردن کمپرسی W270B نیوهلند نیز در دیوار کار سختی نیست. قیمت صفر آن در بازار حدوداً ۷۰ میلیون تومان است. همین مدل تولید سال ۱۳۹۲ در دیوار با قیمت ۳۸۵ میلیون تومان آگهی شده است.

اسکانیا: شرکت سوئدی اسکانیا در ایران توسط شرکت عقاب افشان و ماموت وارد و مونتاژ می‌شوند. همچنین قیمت کامیون دست دوم اسکانیا تک باری p250 در سایت دیوار ۳۶۰ میلیون تومان بوده است. یک اسکانیا r560 دارای اتاقی با سقف بلند و دو تخت خواب است و جک بالابر هیدرولیکی آن تا ۷۰ درجه خم می‌شود. اسکانیا جی۴۲۰ این کارخانه یک مدل با دنده اتومات است و این ممکن است برای راننده‌های قدیمی سخت باشد. مخزن سوخت آن ۸۵۰ لیتر ظرفیت دارد.

سی اند سی: این برند کامیون دیگری است که محصولات آن تا ۴۲ تن بار را می‌توانند جابه‌جا کنند. برخلاف اسکانیا که استاندارد آلایندگی خود را به یورو ۵ ارتقا داده، این خودروهای چینی هنوز دارای یورو ۴ هستند. دو تیپ اتوماتیک و ترونیک هم از آن تولید شده و حداکثر سرعت آن ۱۱۵ کیلومتر در ساعت است.