آموزش کامل طرز تهیه سالاد کلم بروکسل و لیمو ترش خوشمزه
آموزش کامل طرز تهیه سالاد کلم بروکسل و لیمو ترش خوشمزه
آموزش مرحله به مرحله و طرز تهیه سالاد کلم بروکسل و لیمو ترش خوشمزه را از نمکستان بخوانید. ابتدا باید درون یک کاسه یزرگ آب لیمو را بریزید...

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه سالاد کلم بروکسل و لیمو ترش خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش تهیه سالاد این پست را دنبال کنید.

مواد لازم سالاد کلم بروکسل و لیمو ترش :

کلم بروکسل (برگ های پژمرده را دور بریزید)۴۵۰ گرم
عصاره لیمو۲ قاشق چایخوری
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری
سیر له شده۱ حبه
دانه خردل۱ قاشق غذاخوری
سرکه سفید۲ قاشق غذاخوری
خلال پوست لیموترش۲ قاشق چایخوری
نمک و فلفلبه مقدار لازم

سالاد کلم بروکسل و لیمو ترش طرز تهیه سالاد کلم بروکسل و لیمو ترش نحوه مصرف کلم بروکسل

طرز تهیه سالاد کلم بروکسل و لیمو ترش :

با آموزش طرز تهیه سالاد کلم بروکسل و لیمو ترش از سری آموزش های تهیه سالاد سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه سالاد کلم بروکسل و لیمو ترش ابتدا باید درون یک کاسه یزرگ آب لیمو را بریزید و برگ های کلم بروکسل را از هم جدا کرده و درون کاسه بریزید. توجه کنید که باید قسمت پایین کلم بروکسل را دور بریزید.

برگ های کلم را از درازا نصف کنید و سپس خردشان کنید و با آب لیمو هم بزنید. یک تابه گود انتخاب کنید و مقداری روغن زیتون درون آن بریزید و روی حرارت زیاد گرم کنید. بروکسل خرد شده را با سیر و دانه های خردل درون تابه بریزید و تفت بدهید تا وقتی که کلم ها به آرامی شروع به پژمرده شدند و پخته شدن کنند. حدود ۳ الی ۴ دقیقه برای تفت دادن کافی می باشد.

سرکه را نیز به تابه اضافه کنید و مقداری نمک و فلفل به آن بزنید. تفت دادن را برای ۱ دقیقه دیگر ادامه دهید و سپس از روی حرارت بردارید. در آخر خلال لیمو را روی سالاد بریزید و فورا سرو کنید.

خواص کلم بروکسل :

کلم بروکسل سرشار از کلسیم، ویتامین سی، ید، آهن و اسید فولیک است و بسیار مفید است می توانید ویتامین های زیادی با صرف این سالاد بدست آورید.