آموزش کامل طرز تهیه کیک گردو با سس کارامل خوشمزه
آموزش کامل طرز تهیه کیک گردو با سس کارامل خوشمزه
آموزش مرحله به مرحله و طرز تهیه کیک گردو با سس کارامل بسیار خوشمزه را در نمکستان برای شما آماده کرده ایم، همراه ما باشید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کیک گردو با سس کارامل خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کیک گردو با سس کارامل :

تخم مرغ ۵ عدد
شکر ۱.۵ پیمانه
وانیل نصف قاشق چایخوری
رنده پوست پرتقال ۱ قاشق غذا خوری
بیکینک پودر ۲ قاشق مربا خوری
روغن مایع ۳.۴ پیمانه
شیر گرم ١ پیمانه
آرد ۲.۵ پیمانه
گردو خرد شده ۱ پیمانه

مواد سس کارامل :

شکر ۱ پیمانه
نمک ۱ پنس
کره ۵۰ گرم
خامه صبحانه ۱۰۰ گرم

طرز تهیه کیک گردو با سس کارامل

طرز تهیه کیک گردو با سس کارامل :

با آموزش طرز تهیه کیک گردو با سس کارامل از سری آموزش های شیرینی پزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. ابتدا سفیده و زرده تخم مرغ جدا میشه بعد نصف شکر و با سفیده بزنید تا کاملا پفکی شده و از ظرف نریزه و بزارید یخجال. نصف شکر و زرده ها و وانیل و رنده پوست پرتقال رو ۵ الی ٧ دقیقه کاملا با همزن بزنید سفید و کشدار بشه بعد شیر رو اضافه کرده چند ثانیه بزنید و بعد روغن اضافه شه و جند ثانیه زده بشه.

حالا گردو رو اضافه کرده ( خورد شده ) و بعد ارد رودورانی هم بزنید و در اخر سفیده ها اضافه میشه و کاملا دورانی و اروم هم میزنیم پف خوابیده نشه دما ١٨٠ مدت برای من ۵٠ دقیقه کشید اما خودتون استادید بعد ٣۵ دقیقه چک کنید با خلال دندان یا سیخ چوبی فر از قبل گرم شده باشه.

طبقه وسط سس رو اینطور درست کردم اول شکر رو ریختم تو ماهی تابه کاملا پخش کردم دما متوسط و اصلا هم نمیزنیم تا شکر کاملا تغییز رنک بده و اب بشه بعد با قاشق چوبی هم بزنید و خامه رو بهش اضافه کنید ی کم هم زده و خامه ک حل شد کره اضافه میشه اونم حل شد نمک اضافه میشه و شعله خاموش میشه از داغی افتاد میریزیم روی کیک و با هر چی دوست داشتید تزیین میکنیم. بافت و عطر کیک بینظیره قالب من شیفون ( میان تهی ) قطر ٢۶ سانت بود.