نکات مهم در صافکاری ماشین
نکات مهم در صافکاری ماشین
روش های نوین درصافکاری خودرو بسیار کاربرد دارد، روش های قدیمی برای صافکاری بدنه خودرو منسوخ شده و صافکاری pdr جایگزین صافکاری سنتی شده است.

روش های نوین درصافکاری خودرو بسیار کاربرد دارد، روش های قدیمی برای صافکاری بدنه خودرو منسوخ شده و صافکاری pdr جایگزین صافکاری سنتی شده است. صافکاری  pdr  صافکاری بی رنگ خودرو است که بدون نیاز به رنگ و نقاشی انجام می شود و در از بین بردن فرورفتگی و خسارت وارد بر خودرو از جمله قسمت های دوبل بدنه و  ضربه های بزرگی که به رنگ آسیب نزده باشد کاربرد دارد. در ادامه این مقاله یک راهنمای جامع برای پاسخ به سوالات شما آماده کرده ایم.

صافکاری pdr

در صافکاری pdr  بدون استفاده از رنگ و با ابزار و میله های مخصوص pdr  صافکاری و تعمیر بدنه خودرو انجام می شود. یکی دیگر از مزیت های این روش زمان کوتاه در انجام کار می باشد و بین یک الی سه ساعت است و دیگر نیاز نیست شما خودروی خود را به مدت چند روز در تعمیرگاه رها کنید.

نکات مهم در صافکاری ماشین

کدام قسمت های بدنه را می توان با صافکاری pdr  تعمیر کرد؟

برای  تشخیص اینکه کدام قسمت های خودرو با صافکاری  pdr قابل تعمیر هستند باید به شدت خوردگی و ضربه وارد شده به بدنه خودرو و نحوه ی دسترسی به پشت بدنه دقت کنیم . گلگیر جلو، اکثر دربها، کاپوت و سقف خودرو باpdr  قابل تعمیر هستند، در ادامه مطالب به بخش هایی که با pdr قابل تعمیر هستند میپردازیم.

تکنیک صافکاری pdr برای درب خودرو

درب خودروها به راحتی جدا می شوند و صافکار با جدا کردن درب دسترسی کامل به تمامی قسمت های درب را دارد و به راحتی فرایند صافکاری را انجام می دهد و درب را سالم به مشتری تحویل میدهد.تازمانی که رنگ خودرو ترک نخورده باشد و دارای فرورفتگی کوچک باشد با pdrقابل تعمیر است.

تکنیک صافکاری pdr  برای کاپوت

کاپوت نیز همانند درب قابل جدا شدن است و با ابزارpdr  قابل تعمیر است. صافکار های pdr  می توانند به راحتی به تمامی قسمت های کاپوت دسترسی پیدا کنند و قسمت هایی که نیاز به صافکاری دارد را تعمیر کنند و این مسِئله برای زمانی است که رنگ خودرو ترک نخورده باشد و فرورفتگی عمیقی نداشته باشد.کاپوت های فایبر گلاس و فیبرکربنی با ابزار  pdr قابل تعمیر نیستند و باید  تعویض شوند.

تکنیک صافکاری pdr  برای سقف خودرو

در صورتی که سقف خودروی شما قابل برداشتن باشد و صافکار بتواند به تمامی قسمت هایی که نیاز به تعمیر دارند دسترسی پیدا کند با  ابزار pdr قابل تعمیر هستند. در صورت چپ شدن خودر یا آسیب های ناشی از تگرگ و افتادن اجسام را میتوان با pdr  تعمیرکرد .

همچنین بخوانید:  راهنمای مسافرت و نکاتی در مورد تور کیش ، تور مشهد و تور قشم

 از تکنیک صافکاری pdr  در چه قسمت هایی نمی توان استفاده کرد؟

تقریبا هر خودرویی را  تا زمانی که آسیب شدیدی ندیده باشند می توان با ابزار pdr  تعمیر کرد. در صورت چپ شدن خودرو باید با ابزار های دستی فرایند pdr را انجام بدهیم. برخی از قسمت های مختلف بدنه که از مواد مختلف ساخته شده مانند سپر های پلاستیکی و گلگیر های فایبرگلس و کاپوت های فیبرکربن را نمی توان با ابزار pdr  تعمیر کرد.

ابزار صافکاری pdr

برای تعمیر هر نوع آسیبی در خودرو به ابزار های مخصوصی نیاز داریم و یک سری ابزار ضروری وجود دارد که هر صافکاری برای تعمیر خودرو ها به آن ها نیاز دارد مانند سشوار های صنعتی که  از اصلی ترین  ابزار های مورد نیاز برای pdr است و برای گرم کردن موضعی قطعات بدنه خودرو به کار میرود.

میله pdr  

مهم ترین ابزار مورد استفاده در صافکاری pdr میله های pdr  است، این میله های فلزی معمولا قیمت بالا و انواع مختلفی دارند و هر کدام در بخش های مختلف تعمیر خودرو کاربرد دارند.

انواع مختلف میله pdr  عبارت است از

  • میله چرخشی که در قسمت هایی به کار می رود که میله حالت چرخشی دارد و به راحتی حرکت کند
  • میله اهرمی  که در سقف و کاپوت  و قسمت های جدا شده خودرو قابل استفاده می باشد
  • میله دم ماهی که در قسمت هایی که فضای کافی برای کار وجود ندارد بکار می رود.

چکش pdr  

چکش های سبک بعد از میله های pdr از کاربردی ترین ابزار های pdr به شمار می رود و در قسمت هایی که مقاومت بیشتری برای ضربه دارند استفاده می شود تا به قسمت آسیب دیده به راحتی فرم بدهیم.

قالب ننه pdr

در آخر قالب ننه که یک حالت انحنایی دارد  و بیشتر در قسمت هایی استفاده میشود که زاویه دار هستند و به صافکار کمک میکند با ضربات متعدد قسمت آسیب دیده را تعمیر میکند.

سخن پایانی

همانطور که در مقاله گفته شد امروزه ابزارهای نوین در صافکاری خودرو استفاده می شوند. ممکن است تهیه این ابزارها برای صافکار هزینه های قابل توجهی ایجاد کند اما صافکاری pdr سبب می شود که سرعت کار و کیفیت نتیجه صافکاری بسیار مطلوبتر گردد، وستینال یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات مربوط به صافکاری pdr آماده خدمت رسانی به شماست.