دستور پخت و طرز تهیه کیک هویج خیلی خوشمزه با گردو و دارچین
دستور پخت و طرز تهیه کیک هویج خیلی خوشمزه با گردو و دارچین
آموزش مرحله به مرحله دستور پخت و طرز تهیه کیک هویج خیلی خوشمزه با گردو و دارچین را در نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کیک هویج خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کیک هویج :

هویج رنده شده۲ پیمانه
آرد۱ و ۳/۴ پیمانه
شکر۱ پیمانه
تخم مرغ۴ عدد
روغن مایع۳/۴ پیمانه
وانیل۱/۸ قاشق چایخوری
دارچین۲ قاشق چایخوری
نمک۱/۸ قاشق چایخوری
بکینگ پودر۱ و نیم قاشق چایخوری
مغز گردونصف پیمانه

کیک هویج , تهیه کیک هویج آموزش کیک هویج مواد لازم کیک هویج تهیه کیک هویج آسان دانلود فیلم آموزش کیک هویج مراحل تهیه کیک هویج

طرز تهیه کیک هویج :

با آموزش طرز تهیه کیک هویج از سری آموزش های شیرینی پزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کیک هویج ابتدا باید تخم مرغ را در ظرفی بشکنیم و با همزن خوب مخلوط کنیم تا پف کند و کف دار شود. سپس شکر و وانیل را هم اضافه می کنیم و کمی با همزن میزینم تا رنگش تغییر کند. بعد روغن را اضافه می کنیم. آرد، دارچین، بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط میکنیم و الک می کنیم. سپس مخلوط آرد را به تخم مرغ و شکر اضافه می کنیم و با همزن دستی هم می زنیم.

در مرحله آخر هویج رنده شده و گردوی خرد شده را هم به کیک هویج اضافه می کنیم و مواد را به صورت دورانی با هم مخلوط میکنیم تا یکدست شود. قالب کیک را از چرب می کنیم و کمی آرد کف قالب می پاشیم. مایه کیک را در قالب میریزیم و سپس در فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت  ۴۵ دقیقه قرار می دهیم. برای اطمینان از پخت کیک یک خلال دندان را در کیک فرو کنید اگر مواد به آن نچسبید کیک آماده است. بعد از پخت کیک هویج را از فر خارج می کنیم و بعد از اینکه کیک مقداری خنک شد از قالب  جدا میکنیم و در ظرف مورد نظر برمیگردانیم.