ارزان ترین تورهای خارجی برای نوروز کدام اند؟
ارزان ترین تورهای خارجی برای نوروز کدام اند؟

ارزان ترین تورهای خارجی برای نوروز کدام اند؟ اگرچه دلایل سفر به مرور زمان تغییر کرده‎اند اما، سفر کردن همیشه و در طول تاریخ مورد توجه بوده است. یک سفر خوب می‎تواند حال‎وهوای انسان را عوض کند و خستگی و کسالت  را از او برهاند. ولی در دنیای مدرن انسان‎ها وقت زیادی را برای کار […]

ارزان ترین تورهای خارجی برای نوروز کدام اند؟

ارزان ترین تورهای خارجی برای نوروز کدام اند؟

اگرچه دلایل سفر به مرور زمان تغییر کرده‎اند اما، سفر کردن همیشه و در طول تاریخ مورد توجه بوده است. یک سفر خوب می‎تواند حال‎وهوای انسان را عوض کند و خستگی و کسالت  را از او برهاند. ولی در دنیای مدرن انسان‎ها وقت زیادی را برای کار کردن صرف می‎کنند و آنطور که باید وقتی برای سفر ندارند. بنابراین اگر فرصتی مانند تعطیلات دست دهد سعی می‎کنند از آن برای سفر استفاده کنند. ایرانی‎ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. تعطیلات نوروز برای ایرانی‎ها فرصت مناسبی برای سفرهای داخلی و خارجی است زیرا همه خانواده می‎توانند در کنار هم برای سفر برنامه‎ریزی کنند.

نوروز یکی مناسب‎ترین زمان‎ها برای ایرانیان علاقمند به سفر است تا بتوانند با انتخاب مقصدی مناسب برای سفر خستگی یک سال را به‎در کنند. سفرهای خارجی خصوصا سفر به کشورهای همسایه همیشه یکی از گزینه‎ها برای سفرهای نوروزی بوده است. اما در وضعیت کنونی اقتصاد کشورمان هزینه‎های سفرهای خارجی برای بیشتر مردم گران است و آنها به دنبال راه‎کارهایی هستند تا بتوانند با هزینه کمتر یه سفرهای خارجی بروند. بهترین راه‎کار انتخاب ارزان ترین تورهای خارجی برای نوروز است. در میان‎ کشورهای آسیایی کشورهای همسایه مانند ارمنستان و گرجستان همیشه مقاصد ارزان‎تری نسبت به دیگر تورهای آسیایی بوده‎اند. در این یاداشت سعی داریم شما را به‎صورت مختصر با این ۲مقصد آشنا کنیم.

ارمنستان یکی از همسایگان شمالی کشورمان است که قدمی ۳هزارساله دارد. تور ارمنستان در میان ایرانیان از محبوبیت زیادی برخوردار است. از دلایل این محبوبیت می‎توان به قیمت نسبتا ارزان، فرهنگ نزدیک به فرهنگ مردم کشورمان، امکان سفر هوایی و زمینی و… اشاره کرد. ارمنستان به جز ایران با ترکیه، آذربایجان و گرجستان نیز هم مرز است.

اگرچه ممکن است در تعطیلات عید نوروز کشور ارمنستان هنوز مقداری سرد باشد اما این چیزی از زیبایی‎های این کشور کم نمی‎کند. جذا از جاذبه‎های طبیعی و تاریخی که هر کدام ارزش دیدن دارند مهم‎ترین مساله‎ای که می‎تواند علاقمندان به سفر را به سوی ارمنستان جذب کند یکی آداب و رسوم و فرهنگ منحصر به فردشان که به  به فرهنگ ایرانیان نیز نزدیک است و دیگری فستیوال‎های فوق‎العاده موسیقی و دیگر فستیوال‎هایی که همه ساله در این کشور برگزار می‎شود؛ است. پس اگر می‎خواهید در از میان تورهای نوروز ۹۸ ارمنستان را انتخاب کنید؛ حتما برنامه فستیوال‎ها در این زمان را بررسی کنید و از فرصت حضور در ارمنستان بهترین استفاده را ببرید.

همچنین بخوانید:  مزایای ریپورتاژ آگهی یا رپورتاژ آگهی

یکی دیگر از تورهای آسیایی که نسبت به تورهای دیگر ارزان قیمت محسوب می‎شود؛ تور گرجستان است. گرجستان  در واقع از کشورهای اروپای شرقی است و مرز بین آسیا و اروپا را تشکیل می‎دهد. گرجستان کشوری بسیار زیبا با تنوع آب‎وهوایی بسیار زیاد، کوه‎های سر به فلک کشیده، دره‎های سرسبز و چشم‎اندازی به دریای سیاه می‏باشد. در این کشور باید از شهرهای تاریخی کوچک و کلیساهایی که معماری منحصر به فرد دارند دیدن کنید و  همچنین از نزدیک به لمس فرهنگ و آداب و رسوم مر دم این کشور بپردازید.

ارزان ترین تورهای خارجی برای نوروز کدام اند؟

گرجستان یک مقصد چهار فصل است. این مساله باعث شده گرجستان هیچ فصلی به دلیل ازدحام بیش از اندازه گردشگران دچار شلوغی طاقت فرسا نشود. همچنین قیمت تورهای این کشور در تمامی ایام سال تقریبا روی یک خط است و تفاوت فاحشی با هم ندارد.

کشور گرجستان در هر فصل زیبایی‎های خاص خود را دارد بنابراین قبل  از سفر به خوبی درباره این کشور مطالعه کنید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید تا بتوانید در زمانی مناسب سفر کنید.

در سفر به گرجستان حتما از ۲ شهر تفلیس و باتومی دیدن کنید. این ۲ شهر از مقاصد پرطرفدار گردشگری در میان ایرانیان محسوب می‎شوند. تفلیس به‎عنوان پایتخت گرجستان تماشایی‎ترین و بزرگ‎ترین شهر این کشور است. در کنار جاذبه‏‎های گردشگری شما می‎توانید در این شهر از امکانات مدرن و مراکز خرید متنوع نیز بهره ببرید. همچنین بیشتر فستیوال‎های مشهور گرجستان در این شهر برگزار می‎شود. باتومی هم یک مرکز تفریحی برای کسانی است که به سفری پر از آرامش نیاز دارند. در این شهر بندری شما می‎توانید از رستوران‎ها و کافه‎های مشرف به دریا لذت ببرید و تعطیلات نوروزی  پر از آرامش را سپری کنید.