دستور پخت و طرز تهیه سوپ پنیر بسیار لذیذ و مجلسی
دستور پخت و طرز تهیه سوپ پنیر بسیار لذیذ و مجلسی

دستور پخت و طرز تهیه سوپ پنیر بسیار لذیذ و مجلسی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سوپ پنیر خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی، این پست را دنبال کنید. مواد لازم سوپ پنیر کره یا مارگارین  یک چهارم فنجان پیاز خرد شده ۱ عدد آرد […]

دستور پخت و طرز تهیه سوپ پنیر بسیار لذیذ و مجلسی

طرز تهیه سوپ پنیر

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سوپ پنیر خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم سوپ پنیر

کره یا مارگارین  یک چهارم فنجان
پیاز خرد شده ۱ عدد
آرد همه کاره یک چهارم فنجان
شیر غلیظ شده  ۳۴۰ گرم
عصاره مرغ ۴ فنجان
کلم بروکلی ۳۹۰ گرم
فلفل نصف قاشق چایخوری
نمک یک چهارم قاشق چایخوری
پنیر پرورده  ۲۲۵ گرم
پنیر چدار خرد شده  یک و نیم فنجان (مقدار کمی هم برای تزیین)
پنیر پارمیسان خرد شده ۱ فنجان

طرز تهیه سوپ پنیر

با آموزش طرز تهیه سوپ پنیر  از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه سوپ پنیر ابتدا باید کمی روغن را در یک آرام پز اسپری کنید. بعد یک قابلمه را روی حرارت بالای اجاق بگذارید و کره را در آن گرم کنید.

پیاز خرد شده را درون تابه ریخته و گاهی هم بزنید تا نسوزد. اکنون آرد را هم درون تابه ریخته و برای مدت ۱ دقیقه تفت بدهبد و مدام هم بزنید.  حالا به آرامی شیر را هم اضافه کرده و مخلوط را با هم زدن کاملا یک دست کنید.

مخلوط بدست آمده را درون آرام پز بریزید و آب مرغ ، کلم بروکلی ، فلفل و نمک را هم به آن بیفزاید. در آرام پز را ببندید و بگذارید تا برای ۴ ساعت با حرارت کم روی اجاق بماند. بعد از گذشت زمان مورد نظر در ظرف را باز کرده و پنیر پرورده را روی آن بریزید و تا زمانی که کاملا آب شود هم بزنید. بعد پنیر چدار و پارمیسان را هم اضافه کنید و باز هم بزنید تا آنها نیز آب شوند. می توانید زمان سرو سوپ مقداری پنیر چدار روی آن بپاشید.

همچنین بخوانید:  آموزش آشپزی و طرز تهیه سوپ پاستا و مرغ خوشمزه و مخصوص

دستور پخت و طرز تهیه سوپ پنیر بسیار لذیذ و مجلسی