آموزش کامل طرز تهیه مرغ باربیکیو روی آتش زغال، شعله گاز یا در فر
آموزش کامل طرز تهیه مرغ باربیکیو روی آتش زغال، شعله گاز یا در فر

آموزش کامل طرز تهیه مرغ باربیکیو در زیر گریل فر گاز نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه مرغ باربیکیو را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن مرغ بابیکیو در منزل به صورت مرحله به مرحله این پست را دنبال کنید. مواد لازم برای مرغ باربیکیو : مرغ پاک کرده یک عدد یا […]

آموزش کامل طرز تهیه مرغ باربیکیو در زیر گریل فر گاز

مرغ باربیکیو , طرز تهیه مرغ باربیکیو , پخت غذای مرغ باربیکیو

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه مرغ باربیکیو را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن مرغ بابیکیو در منزل به صورت مرحله به مرحله این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای مرغ باربیکیو :

مرغ پاک کرده یک عدد یا تعدادی ران با ته ران
پیازچه ساطوری شده دو قاشق غذاخوری
سیر کوبیده یک قاشق مرباخوری
سس سویا دو قاشق غذاخوری
شهد مربا نصف پیمانه
زنجبیل ساییده شده یک قاشق مرباخوری
آبلیموی تازه دو قاشق غذاخوری
فلفل سیاه ساییده یک قاشق چایخوری
سس باربیکیو به مقدار لازم

مرغ باربیکیو , طرز تهیه مرغ باربیکیو , پخت غذای مرغ باربیکیو

طرز تهیه مرغ باربیکیو :

امروزه باربیکیو را در حیاط خانه ها روی آتش زغال یا شعله گاز درست می کنند، منتها برای یاد آوری مزه باربیکیو غالبا چند قطره عطر دود هیزم هم به سس کباب اضافه می کنند. این عطر که در فرنگستان به نام دود مایع فروخته می شود، فعلا در بازار ما به دست نمی آید، ولی سایر اجزای سس باربیکیو یا مایه خواباندن گوشت باربیکیو فراوان است و آن را به آسانی می توان در خانه درست کرد.

به جز مرغ یا ران های مرغ ، همه مواد را در ظرفی ریخته مخلوط کنید. مرغ را پاک کرده، چهار یا هشت تیکه کنید و اگر تکه های ران داشتید باز آن ها را بشویید و خشک کنید، سپس در این مایه بگذارید، زیر و رو کنید و ۴-۵ ساعت در یخچال بخوابانید. سپس یکی دو بار زیر و رو کنید.

تیکه های مرغ را به سیخ بکشید و روی شبکه آهنی یا روی آتش هیزم، زغال، یا زیر گریل فر گاز ۱۰-۱۲ دقیقه آتش بدهید. در آتش دادن مرغ باید دقت کنیم که گوشت مرغ بپزد و کاملا سفید شود ولی خشک و بی آب در نیاید. سپس میتوانید در آخر سس مخصوص باربیکیو را به آن بزنید و کمی کبابی تر کنید یا بعد از اینکه از روی آتش کنار آوردید سس را روی آن بریزد و میل کنید .

همچنین بخوانید:  آموزش طرز تهیه «خوراک گوشت و به» خوشمزه به روش رستورانی

آموزش کامل طرز تهیه مرغ باربیکیو روی روی آتش هیزم یا زغال

آموزش کامل طرز تهیه مرغ باربیکیو روی آتش هیزم یا زغال

منبع : نمکستان