آموزش کامل طرز تهیه ریزوتو مرغ و قارچ مخصوص به سبک رستورانی
آموزش کامل طرز تهیه ریزوتو مرغ و قارچ مخصوص به سبک رستورانی

آموزش کامل طرز تهیه ریزوتو مرغ و قارچ مخصوص و بسیار خوشمزه نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه ریزوتو مرغ و قارچ را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی صحیح درست کردن ریزوتو مرغ و قارچ در منزل این پست را دنبال کنید. مواد لازم برای ریزوتو مرغ و قارچ : کره ۵۰ […]

آموزش کامل طرز تهیه ریزوتو مرغ و قارچ مخصوص و بسیار خوشمزه

طرز تهیه ریزوتو مرغ

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه ریزوتو مرغ و قارچ را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی صحیح درست کردن ریزوتو مرغ و قارچ در منزل این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای ریزوتو مرغ و قارچ :

کره۵۰ گرم
گوشت۸۵ گرم
پیاز بزرگ خرد شده۱ عدد
قارچ خرد شده۲۵۰ گرم
برنج ریزوتو۳۰۰ گرم
سرکه سفید۱۵۰ میلی گرم
عصاره مرغ گرم۱۱۳ گرم
مرغ پخته خرد شده۱۴۰ گرم
پنیر رنده شده پارمیسان۵۰ گرم
جعفری خرد شدهمقداری

آشپزی , آموزش غذا پختن

طرز تهیه ریزوتو مرغ و قارچ :

یک قابلمه بزرگ برداشته و کره را داخل آن گرم کنید. گوشت های ریز شده را اضافه کرده و برای ۵ دقیقه روی حرارت کم سرخ کنید. حالا پیاز را اضافه کرده و ۱۰ دقیقه آن را تفت دهید تا نرم شود. قارچ را اضافه کرده و ۵ دقیقه آن را تفت دهید. برنج را هم اضافه کرده و تا زمانی که شروع به نیمه شفاف شدن کند به طبخ آن ادامه دهید (۲ دقیقه)

حالا سرکه را اضافه کرده و بگذارید در اثر حرارت حباب بزند. یک چهارم عصاره را داخل قابلمه ریخته و اجازه دهید برای ۲۰ دقیقه بجوشد. پخت را به این صورت ادامه دهید که عصاره بیشتری اضافه کرده تا جذب شود، بهترین روش این است که این کار را در سه مرحله انجام دهید تا زمانی که برنج بپزد و عصاره را به طور کامل جذب کند.

حالا بافت غذای ما باید خامه ای شکل باشد. برنج پخته را هم زده و از روی حرارت بردارید. پارمیسان و جعفری را اضافه کرده، درب ظرف را گذاشته و اجازه دهید ۵ دقیقه به همان حالت بماند تا مایع بیشتری جذب برنج شود. طعم آن را چشیده و در صورت تمایل پنیر پارمیسان بیشتری روی آن بریزید.

همچنین بخوانید:  دستور طرز تهیه رولت جگر مخصوص با طعمی فوق العاده خوشمزه

ریزوتو مرغ

آموزش کامل طرز تهیه ریزوتو مرغ و قارچ مخصوص به سبک رستورانی

منبع : نمکستان