آموزش کامل طرز تهیه ماهی شکم پر برای شب عید
آموزش کامل طرز تهیه ماهی شکم پر برای شب عید

آموزش طرز تهیه ماهی شکم پر برای شب عید نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه ماهی شکم پر را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن ماهی شکم پر برای شب عید این پست را دنبال کنید. مواد لازم برای ماهی سفید شکم پر : ماهی سفید دو کیلو سیر چهار […]

آموزش طرز تهیه ماهی شکم پر برای شب عید

روش پخت ماهی سفید, ماهی پلو شب عید, طرز تهیه ماهی شکم پر

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه ماهی شکم پر را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن ماهی شکم پر برای شب عید این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای ماهی سفید شکم پر :

ماهی سفید دو کیلو
سیر چهار حبه
چیلی قرمز سه عدد
زنجبیل یک خلال
دانه گشنیز یک قاشق سوپخوری
شکر سرخ یک قاشق چایخوری
زردچوبه یک قاشق چایخوری
خردل سیاه یک و نیم قاشق چایخوری
دانه شنبلیله نصف قاشق چایخوری
نمک یک قاشق چایخوری
آبلیمو نصف فنجان
روغن گیاهی نصف فنجان
گوجه خرد شده یک فنجان
ادویه هندی نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه ماهی سفید شکم پر

طرز تهیه ماهی سفید شکم پر :

برای پخت ماهی شکم پر ابتدا فر را با حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت از قبل داغ کنید. ماهی ها را شسته و خشک کنید. یک قاشق چایخوری نمک را به ماهی زده و آن را کنار بگذارید. سیر، چیلی، زنجبیل، نصف گشنیزها، شکر سرخ، زردچوبه، خردل، دانه شنبلیله، نمک و آبلیمو را با هم مخلوط کنید به نحوی که تبدیل به  یک مایه یکدست شوند.

پیازها را در روغن سرخ کنید تا نرم و قهوه ای طلایی شوند. مایه بدست آمده را به آن اضافه کنید و بپزید تا بیشتر آب آن گرفته شود. گوجه فرنگی و ادویه هندی را به آن افزوده و به مدت ۲ دقیقه آن را سرخ کنید. ماهی را با مایه آماده شده پر کنید، روی آن را بپوشانید و به مدت ۲۵ دقیقه در فر بپزید. پس از آن به مدت ۲ دقیقه روی کباب پز ماهی شکم پر را کباب کنید. باقیمانده گشنیز را برای تزیین ماهی شکم پر، روی ماهی ریخته و سرو کنید.

آموزش طرز تهیه ماهی شکم پر برای شب عید

آموزش طرز تهیه ماهی شکم پر برای شب عید

منبع : نمکستان