برای خودتان فروشگاه اینترنتی رایگان بسازید
برای خودتان فروشگاه اینترنتی رایگان بسازید
امروزه همه در فضای آنلاین هستند و بیشتر کسب و کار ها نیز در حال آنلاین شدن هستند و شاید امروز یک فضا باشد ولی در آینده یک الزام است.

امروزه همه در فضای آنلاین هستند و بیشتر کسب و کار ها نیز در حال آنلاین شدن هستند و شاید امروز یک فضا باشد ولی در آینده یک الزام است.

فروشگاه های اینترنتی نیز روز به روز به فضای آنلاین می پیوندند و هزینه های میلیونی در این فضا انجام می دهند تا فروشگاه آن ها پیشرفت کند و بهبود یابد ولی متاسفانه درک درستی از این فضا ندارند و با این همه هزینه و تلاش نه تنها پیشرفتی نمی کنند بلکه به کسب و کار خود آسیب می زنند.

برای همین ما در بازار آنلاین واچار امکان ایجاد فروشگاه اینترنتی را برای همه رایگان فراهم می کنیم و تمامی ابزار هایی که نیاز دارید را ارائه می دهیم تا بدون درگیری در این فضا فعالیت خود را آغاز کنید.

در ادامه به بررسی مسیر داشتن فروشگاه اینترنتی موفق می پردازیم

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

یک باور غلط وجود دارد که کلی هزینه طراحی سایت کنیم و یک فروشگاه اینترنتی عالی ایجاد کنیم که از نظر طراحی بهترین باشد و آن را پر از محصول کنیم.

خیلی ها با این دیدگاه در حال حاضر فروشگاه خود را ایجاد کردند ولی حتی یک مشتری هم در ماه ندارند چون اصلا کسی اطلاع ندارند که این فروشگاه در اینترنت وجود دارد! داشتن یک فروشگاه اینترنتی عالی در بیابان هیچ ارزشی ندارد چون اصلا مشتری از آن جا بازدید نمی کند تا شما فروش داشته باشید.

برای همین یا با واچار رایگان فروشگاه اینترنتی برای خود بسازید یا با هزینه ای کم فروشگاه خود را راه اندازی کنید و بودجه ی خود را برای ادامه ی مراحل نگه دارید.

خب حالا فروشگاه شما ایجاد شده و به مرحله قرار دادن محصولات می پردازیم:

قراردادن محصولات در فروشگاه اینترنتی

حالا نوبت به قرار دادن محصولات رسیده است برای این منظور شما باید محصولات را تک تک آپلود کنید و هر محصول شامل ۵ قسمت مهم است.

در فروش اینترنتی افراد محصولات شما را نمی بینند و برای اینکه بتوانند با محصول شما آشنا شوند باید عکس آن یا گالری محصول شما را ببینند تا بتوانند محصول شما را تجسم کنند.

عکس محصول باید واضح، شفاف و مشخص باشد تا هر فردی که به صفحه ی محصول شما می آید در اولین نگاه جذب محصول شما شود و با بقیه ی قسمت ها باید بازدیدکننده را به سمت خرید تشویق کنید.

  • توضیحات کوتاه:

در این قسمت شما باید توضیحات محصول خود را به صورت تیتروار بیان کنید و به نکات مهم و اصلی بپردازید تا بازدید کننده با یک نگاه متوجه محصول شما شود، امروزه افراد خیلی وقت نمی گذارند تا متن های طولانی را بخوانند باید در یک نگاه متوجه شوند که محصول شما چه ویژگی هایی دارد.

  • اسم محصول:

اسم محصول یکی از قسمت های مهم است که باید به آن توجه ویژه ای کرد.

تجربه: ما با بررسی فروشندگان تازه وارد که اولین محصولات خود را قرار می دهند متوجه می شویم که خیلی ها اصلا به این مورد توجه نمی کنند، البته با راهنمایی های مشاوران ما این مورد را اصلاح می کنند ولی به صورت پیش فرض این آگاهی وجود ندارد.

همچنین بخوانید:  بهترین قیمت باتری

ویژگی یک اسم محصول خوب این است که باید مشخص باشد، شما وقتی خرید اینترنتی می کنید باید دقیقا بدانید که چه محصولی می خرید و اگر ندانید خرید نمی کنید.

برای خودتان فروشگاه اینترنتی رایگان بسازید

برای مثال:

اسم محصول نامناسب: آیفون ۱۲ اپل

این اسم اصلا مشخص نیست وقتی می خواهید به صورت آنلاین بفروشید باید مشخص باشد که محصول شما دقیقا چیست؟ آیفون ۱۲ اپل در ۱۵ مدل مختلف عرضه می شود که اصلا معلوم نیست این محصول کدام است و به همین سادگی شما یک مشتری را از دست می دهید.

اسم محصول مناسب: آیفون ۱۲ اپل رنگ سبز و حافظه ی ۱۲۸GB

این اسم مشخص است حتی اگر گارانتی خاصی نیز دارد باید عنوان شود تا محصول مشخص باشد، اگر محصول مشخص نباشد افراد کمی به خود زحمت می دهند که از شما سوال کنند و شما مشتری را از دست می دهید.

  • قیمت محصول:

قیمت نیز از معیار های اصلی تصمیم گیری خریداران است که باید رقابتی باشد و با توجه به نوع محصول قیمت گذاری شود.

توجه: همیشه قیمت خوب به معنی قیمت پایین تر نیست، وقتی شما در حال فروش یک محصول لوکس هستید قیمت پایین باعث دلسردی خریدار می شود و ممکن است به علت قیمت پایین از خرید خود منصرف شود.

  • توضیحات اصلی:

خب اگر در ۴ مرحله بالا موفق بوده باشید و بازدید کننده در صفحه ی محصول نگه داشته باشید یعنی کارتان عالی بوده است زیرا خیلی ها اگر ۴ مرحله ی قبل خوب رعایت نشده باشد ممکن است در همان ابتدا صفحه ی محصول با ببندند و شما مشتری خود را از دست بدهید.

در مرحله ی توضیحات محصول باید مشتری را جذب کنید و به محصول علاقه مند کنید و در ۳۰۰ الی ۱۰۰۰ کلمه فرصت این کار به شما داده شده با قلم خود بازدید کننده را به خریدار تبدیل کنید.

یکی دیگر از موارد مهمی که در این قسمت مهم است، توجه موتور جستجوی گوگل به محتوای شما است که اگر عالی نوشته باشد و اصول سئو در آن رعایت شده باشد گوگل در نتایج جستجو شما را در جایگاه های بهتری قرار می دهد.

اگر با سئو آشنایی دارید پس دست به قلم شوید و نوشتن را آغاز کنید اگر وقت یا دانش این کار را ندارید این مورد را به کارشناسان سئو واچار بسپارید.

برای خودتان فروشگاه اینترنتی رایگان بسازید

خب الان فروشگاه اینترنتی شما آماده است و می توانید فروش را آغاز کنید فقط توجه داشته باشید که موارد بالا باید صحیح انجام شود تا واقعا اثر داشته باشید اینکه شما فقط فروشگاه را پر از محصول کنید که به اسم آن توجه نشده باشد و برای قسمت توضیحات در حد یک خط بنوسید هیچ تاثیری ندارد حتی اگر ۱۰۰۰ محصول هم به این صورت داشته باشید احتمال خرید بسیار پایین است.

پس مراحل بالا را صحیح انجام دهید و سپس برای فروش سریع تر به تبلیغات بپردازید که فروش شما در یک بازه ی زمانی افزایش یابد.

هر زمان نیاز به مشاوره برای فروش آنلاین داشتید کارشناسان بازار آنلاین واچار شما را راهنمایی خواهند کرد.

با واچار هر کسی میتونه فروشنده بشه 😊