راه های مختلف تناسب اندام و لاغری
راه های مختلف تناسب اندام و لاغری

تناسب اندام و لاغری فرقی نمی کند که شما چه وزنی داشته باشید، به طور حتم یک بار در عمرتان به دنبال راه های مختلف برای لاغری رفته اید و چه بسا که در پایان بسیاری از این راه ها هیچگونه نتیجه ی مثبتی نیز نگرفتید. اگر شما دنبال کننده اخبار سلامت باشید، خواهید یافت […]

تناسب اندام و لاغری

تناسب اندام و لاغری

فرقی نمی کند که شما چه وزنی داشته باشید، به طور حتم یک بار در عمرتان به دنبال راه های مختلف برای لاغری رفته اید و چه بسا که در پایان بسیاری از این راه ها هیچگونه نتیجه ی مثبتی نیز نگرفتید. اگر شما دنبال کننده اخبار سلامت باشید، خواهید یافت که یکی از آرزوهایی که اغلب میان مردم مشترک است رسیدن به وزن ایده آل و تناسب اندام است. در ادامه این بخش می خواهیم شما را با راه های مختلف تناسب اندام و لاغری آشنا کنیم. صد البته که پیش از هر اقدامی باید انگیزه و همت این کار را داشته باشیم.

زمان غذا را تنظیم کنید.

اینکه شما با توجه به زمانتان یک بار ساعت دو بعدازظهر با عجله ناهار بخورید و یک بار ساعت ۱۱ با طمانینه و آرامش، به طور قطع روی تناسب اندام شما تاثیر گذار خواهد بود. برای صرف غذای خود حتما یک بازه زمانی ۱۵ دقیقه ای را در نظر بگیرید. دقت داشته باشید که آرام غذا خوردن  بسیار روی تناسب اندام و لاغری شما تاثیرگذار خواهد بود پس غذای خود را با عجله نخورید.

شما کدام رژیم لاغری را انتخاب میکنید ؟

بخوابید!

شاید تصور کنید که بیش از حد خوابیدن از عواملی است که باعث چاقی می شود اما اینطور نیست و کاملا نتیجه عکس خواهد داشت. افرادی که یک ساعت بیشتر در شبانه روز میخوابند می توانند بدو زحمت کالری بسوزانند. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد خواب کمتر از هفت ساعت باعث افزایش اشتها می شود.

سوپ، کم کالری خوشمزه!

شما میتوانید سوپ را به عنوان یکی از وعده های روزتان اضافه کنید و دفت داشته باشید که خوردن آن در ابتدای غذا نیز می تواند عامل لاغری باشد چرا که اشتها را کمتر می کند. شما میتواند سبزیجات تازه را به سوگ خود اضافه کنید اما برای کاهش وزن از س.پ های پرچربی و با کالری بالا اجتناب کنید.

لباس های دوران لاغری، انگیزه ای برای شروع

این راه اگرچه به نظر بی اثر می آید اما جالب است بدانید که در مقوله ای مانند کاهش وزن و لاغری نکته حائز اهمیت این است که شما انگیزه و همت کافی برای کاهش وزن را داشته باشید. شما حتی می توانید از این البسه به عنوان جایزه استفاده کنید و زمانی که لاغر شدید با پوشیدن مجدد آن ها به خود افتخار کنید.

همچنین بخوانید:  عمل بینی استخوانی و گوشتی با دکتر ضیغمی

رژیم غذایی چیست و چرا داشتن رژیم غذایی مناسب بسیار با اهمیت است؟

چای سبز

شما میتوانید به جای استفاده از چای های معمولی از چای سبز استفاده کنید. این نوع چای معمولا باعث کاهش وزن می شود م اینطور گفته می شود که باعث خواهد شد مصرف کالری بالاتر رود.

تناسب اندام و لاغری

قانون هشتاد بیست!

بسیاری از افراد تا زمانی که ۸۰ درصد از حجم معده شان پر شود غذا میخورند. این عادت در نهایت یک لاغری طبیعی را برای شما به ارمغان می آورد.

یواش تر بخورید.

اینکه شما را غذا را آرام آرام بخورید به طور قطع تاثیری بسیاری در لاغری شما دارد. بسیاری از افراد از یک مکث غذایی استفاده می کنند و برای چند لحظه قاشق و چنگال را رها کرده و ممکن است که پس از آن دیگر غذایی نخورند.

برای مطالعه در مورد بیماری های مختلف و دریافت مشاوره رایگان چشم توصیه می کنیم به سایت چشم پزشکی بصیر مراجعه کنید.

جشن سلامتی

همانطور که گفتیم در لاغری یکی از مواردی که بسیاری حائز اهمیت است انگیزه واراده است. شما میتوانید پس از هر دوره که به وزن ایده آل خود رسیدید برای خود جشن بگیرید اما در این جشن با کیک و نوشابه و خوراکی های پرکالری از خود پذیرایی نکنید بلکه با برنامه ریزی یک دورهمی دوستانه یا خرید لباسی که مدت ها به آن علاقه داشته اید به خود جایزه دهید.

به طور خلاصه…

شما میتواند با نهادینه کردن عادات خوب غذایی در خود همیشه متناسب باشید. دقت کنید که در برنامه خود ورزش را بگنجانید و حتما راه هایی را برای تقویت انگیزه و اراده خود پیدا کنید.