آموزش طرز تهیه دلمه حصیری زیبا مناسب مجالس و مهمانی رسمی
آموزش طرز تهیه دلمه حصیری زیبا مناسب مجالس و مهمانی رسمی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه دلمه حصیری زیبا مناسب مجالس و مهمانی های رسمی را در نمکستان بخوانید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه دلمه حصیری خوشمزه را آماده کرده ایم برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم دلمه حصیری :

فلفل دلمه ای رنگی ۳ عدد
کدو ۳ عدد
برنج به میزان کافی
گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم
رب یک قاشق غذاخوری
نعناع خشک یک قاشق غذاخوری
جعفری خشک یک قاشق غذاخوری
پیاز دو عدد
روغن مایع ۴ قاشق غذاخوری
زردچوبه یک قاشق چای خوری
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

طرز تهیه دلمه حصیری

طرز تهیه دلمه حصیری :

برای تهیه دلمه حصیری خوشمزه ابتدا پیاز ها را ریز خرد می کنیم و در مقداری روغن تفت می دهیم تا پیاز طلایی شود. گوشت چرخ کرده را هم به پیاز اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت پخته شود و تغییر رنگ بدهد. زردچوبه و فلفل و رب را هم اضافه نموده و تفت دهید. برنج را از یک ساعت قبل در آب و نمک بخیسانید و به همراه یک پیمانه آب روی مواد داخل قابلمه بریزید. شعله را کم نمایید تا با حرارت ملایم مواد داخلی دلمه بپزند. وقتی آب داخل قابلمه کاملا کشیده شد، شعله گاز را خاموش کرده و نعناع خشک و جعفری خشک را اضافه نموده و خوب هم بزنید.

حالا مشغول درست کردن خود دلمه می شویم: یک عدد فلفل و یک عدد کدو را تمیز بشورید. سر فلفل دلمه ای را با فاصله نیم سانتی متر بریده و جدا کنید. با چاقو برشهای عمودی روی فلفل دلمه ایجاد کنید به طوریکه این برشها از یک سانتی متر سر فلفل شروع شده و تا یک سانتی پایین فلفل ادامه داشته باشند. کدو را به صورت ورقهایی به ضخامت ۲ میلی متر ببرید. برشهای ایجاد شده را یک در میان بریده و جدا کنید. کدوی ورقه شده را یک در میان از لای برشهای فلفل دلمه ای رد کنید. سر و انتهای کدو را با خلال دندان ثابت کنید.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه چیکن استریپس رستورانی (نرمال و تند) با ظاهری اشتها برانگیز

خلال دندان ها را کمی بیرون فلفل نگه دارید تا بعد از پخت به راحتی بتوانید بیرون بیاورید. کدو را برعکس ردیف اول از لای فلفل رد کنید. عمل بافت کدو را تا آخر فلفل دلمه ای ادامه دهید. داخل فلفل دلمه ای را با مواد آماده شده پر کنید. در موقع پر کردن هیچ گونه فشاری به مواد وارد نکنید در غیر اینصورت مواد بعد از پخت از داخل فلفل بیرون میریزند. باقی مانده کدو و فلفل دلمه ای ها را ریز خرد کرده و درون قابلمه ای با کمی روغن تفت داده و کمی زردچوبه و فلفل و نمک اضافه کنید. دلمه های آماده شده را داخل قابلمه بچینبد و یک پیمانه پلوپز آب اضافه کنید. حرارت را کم نمایید. بعد از یک ساعت دلمه ها را به آرامی در ظرف سرو چیده و خلال ها را بیرون بکشید.

دلمه حصیری دلمه بادمجان حصیری دلمه فلفل حصیری طرزتهیه دلمه حصیری تهیه دلمه حصیری دلمه بادمجون حصیری طرز تهیه دلمه حصیری