تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند
تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند
تابعیت دومینیکا که کشوری در حوزه کارائیب بوده و امروزه علاقه مندان زیادی دارد، دارای بحث گسترده ای است. در حال حاضر اخذ پاسپورت این کشور از طریق سرمایه گذاری، کمک های بلاعوض و خرید ملک ممکن می باشد. اما یکی از روش هایی که برای دریافت پاسپورت این کشور از دیرباز مرسوم بوده است، دریافت تابعیت دومینیکا به کمک تولد فرزند می باشد.

تابعیت دومینیکا که کشوری در حوزه کارائیب بوده و امروزه علاقه مندان زیادی دارد، دارای بحث گسترده ای است. در حال حاضر اخذ پاسپورت این کشور از طریق سرمایه گذاری، کمک های بلاعوض و خرید ملک ممکن می باشد. اما یکی از روش هایی که برای دریافت پاسپورت این کشور از دیرباز مرسوم بوده است، دریافت تابعیت دومینیکا به کمک تولد فرزند می باشد.

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص تولد فرزند در خاک دومینیکا و اخذ تابعیت آن صحبت کنیم.

تولد فرزند و اخذ تابعیت دومینیکا:

یکی از روش های مرسوم برای دریافت شهروندی دومینیکا، تولد فرزند در خاک این کشور می باشد. بسیار دیده شده است که افراد به عنوان یک میانبر از این روش برای اخذ تابعیت دومینیکا استفاده می نمایند اما باید در نظر داشته باشید که روش فوق در حال حاضر دارای تبصره های متفاوتی است که کار را دشوار می نماید.

به صورت کلی کشورهایی همانند آمریکا، فنلاند و غیره پس از تولد فرزند در خاک آنان، به والدین تابعیت و شهروندی دائم ارائه می نمایند به عبارت دیگر سیستم خاک برای آنها صادق خواهد بود و صرف به دنیا آمدن بچه در این کشورها مشکل دریافت تابعیت آنها حل خواهد شد.

تولد فرزند و اخذ تابعیت دومینیکا

این قانون عموما برای کشورهایی می باشد که دارای ثبات اقتصادی بوده و از لحاظ سیستم فرهنگی؛آموزشی و غیره دچار مشکل نباشد. معمولا در کشورهایی که در رفاه کامل به سر می برند همانند آلمان، قانون فوق صادق است. اما برای اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند سوالات بسیاری وجود دارد، به طور مثال آیا این کشور دارای ارزش های سیاسی و فرهنگی می باشد که والدین به جای به دنیا آوردن فرزندان خود در آلمان و اتریش به دومینیکا اعتماد نمایند؟ به صورت کلی می توان بیان داشت که کشورهایی همانند آمریکا و کانادا که دارای سیستم خاک هستند، بهترین گزینه ها می باشند.

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق تولد فرزند:

در قوانین کشور دومینیکا، علاوه بر اینکه قانون خاک صادق است اما از تبصره هایی تحت عنوان قوانین خون نیز پیروی می شود. به عبارت دیگر، اگر شخصی در خاک و محدوده مرزهای این کشور به دنیا بیاید می تواند اقدام به دریافت اخذ تابعیت دومینیکا نماید. این مورد به معنای سفر به بیش از ۱۴۰کشور دنیا بدون نیاز به ویزا، استفاده از شرایط معاف مالیاتی و غیره می باشد. با توجه به اینکه شهروندی دومینیکا دارای مزایای بسیاری است اما باید در نظر داشته باشید که اخذ تابعیت دومینیکا از روش های زیر ممکن می باشد:

  • تولد شخص در خاک دومینیکا: هر شخصی که در حوزه مرز های دومینیکا به دنیا بیاید از لحاظ قانونی تابعیت این کشور را می تواند دریافت نماید.
  • میراث: اگر شخصی دارای پدر و مادر دومینیکایی باشد اما در یک دوره خاص در خاک این کشور متولد نشده باشد، می تواند از طریق اجداد و میراث خود اقدام به دریافت اخذ تابعیت دومینیکا نماید.
  • زندگی در دومینیکا: اگر شما تابعیت این کشور را نداشته اما به مدت ۵ سال پاسپورت کشور را داشته و به صورت موقت در آن زندگی کنید، می تواند شهروندی دومینیکا را دریافت نمایید.
همچنین بخوانید:  ۵ ترفند و نکته برای خرید اینترنتی لباس

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند

به صورت کلی می توان بیان داشت که کشور دومینیکا قوانین خاک را پذیرفته است لذا اگر شخصی در این کشور متولد شود یا دارای پدر و مادری باشد که تابعیت این کشور را داشته اند، می توانند اقدام به دریافت پاسپورت دومینیکا نموده و از حق شهروندی آن استفاده نمایند. البته باید در نظر داشت که قوانین خاک و خون دارای تبصره های مختلفی است و برای اینکه اشخاص دچار چالش نشوند لازم است تا از وکلای آگاه به این قوانین استفاده نمایند تا هزینه های انجام شده در راه اخذ تابعیت دومینیکا هدر نرود. در همین راستا مشاوران “سفیران ملل” که کارگزار رسمی نماینده مجاز دولت دومینیکا در ایران است می تواند به سوالات ذهنی شما پاسخ داده و با ارائه بهترین مشاوران و اقدام به عنوان نماینده؛ راه را برای شما جهت ورود به این کشور باز نمایند.

مدارک لازم برای اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد:

چنانچه فردی دارای تبصره های اخذ شهروندی از طریق تولد و سیستم خاک در دومینیکا باشد، برای اینکه بتواند پاسپورت دومینیکا را دریافت نماید و از مزایای این کشور مشترک المنافع بهره ببرد، لازم است تا مدارک زیر را به اداره امور خارجه این کشور تسلیم نماید تا درخواست وی بررسی گردد:

  • گواهی نامه های حقوقی مبنی بر به دنیا آمدن فرد در داخل خاک کشور دومینیکا
  • ۲ عدد عکس
  • هزینه حدود ۱۰۰ یورو به خزانه داری دومینیکا

افرادی که در این کشور به دنیا آمده یا دارای والدینی هستند که تابعیت دومینیکا را دارند، واجد دریافت گذرنامه خارجی می باشند. برای این مورد یک فرم گذرنامه که توسط اداره پلیس ارائه می شود، تکمیل گردیده و به اداره امور خارجه تحویل داده شود. ابن روش سریعا پیگیری شده و حدودا پس از ۲ هفته پاسخ داده می شود.

روش های اخذ تابعیت دومینیکا

روش های اخذ تابعیت دومینیکا:

هر چند که تولد فرزند در این کشور یکی از روش های مطمئن دریافت تابعیت دومینیکا می باشد اما باید در نظر داشت که تابعیت دومینیکا از روش های دیگر همانند سرمایه گذاری، کمک های بلاعوض به اقتصاد کشور و خرید ملک در این کشور نیز مقدور است. با توجه به اینکه هزینه تمام شده در این حالات زیاد نیست لذا افراد می توانند بدون آنکه شرایط فرزند خود را تحت الشعاع قرار دهند با پرداخت حدودا ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار آمریکا اقدام به دریافت شهروندی این کشور نمایند. باید بیان نمود که ارائه تابعیت دومینیکا از این طریق نیز زمانبر نمی باشد و می توان در بازه زمانی حدود ۵ ماه به نتیجه رسید.

سخن پایانی:

اقدام به دریافت تابعیت دومینیکا می تواند مزایای بسیاری برای اشخاص داشته باشد اما با توجه به این قوانین شهروندی گاها بسیار گیج کننده بوده و موجب می شوند تا افراد با جزئیات بسیاری سروکار داشته باشند، نمایندگان مجاز دولت دومینیکا و کارگزاران آنها همچون “سفیران ملل” می توانند کار را بسیار آسان نموده و بدون آنکه شما را درگیر این جزئیات نمایند، به عنوان نماینده از جانب شما اقدام به اخذ پاسپورت دومینیکا در کمترین زمان کنند. برای دریافت مشاوره رایگان می توانید هر چه سریع تر با این شرکت تماس حاصل نمایید.